anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zmienic konto firmowe za zwykłe?

chips20
#7 Wielbiciel#

witam jak zmienic konto firmowe za zwykłe

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

pinsplash
#21 Demiurg#

@chips20  cytując moderatorkę 🙂  :

  1. Konto firmowe możesz przekształcić w konto zwykłe wyłącznie na swoje dane osobowe, jako właściciela tego przedsiębiorstwa.

  2. Jeśli zamkniesz lub zawiesisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz przekształcić swoje dotychczasowe konto firmowe na konto zwykłe. Zmiana statusu z konta firmowego na zwykłe wymaga zamknięcia konta fakturowego lub zaktualizowania jego danych (np. jeśli chcesz usunąć nazwę firmy z ustawień konta).
  3. Przy pozostałych rodzajach działalności (na przykład spółce z o.o., komandytowej, jawnej itp.), nie zmienisz statusu z konta firmowego na konto zwykłe. W tym przypadku, po zamknięciu firmy, należy rozwiązać umowę z Allegro. Możesz zarejestrować w Allegro nowe konto - zwykłe, na swoje indywidualne dane.
_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

tkasenko
#8 Zapaleniec#

1. No jestem właścicielem firmy i konta allegro, ale co mi da przekształcenie na swoje dane osobowe? Dalej status konta będzie - konto firmowe, ze wszystkimi jego ograniczeniami.

2. Gdzie mogę zamknąć swoje konto fakturowe, gdzie mam kliknąć?

3. Mam jednoosobową działalność gospodarczą, ale przejście z konta zwykłego na firmowe było ogromnym błędem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

pckom2140
#9 Pomysłodawca#

dokładnie! uważam tak samo, rygor, ograniczenia, masz 150 pozytywnych, dostaniesz 2-3 negatywy i juz jestes wielkim oszustem, tez mam z tym problem, czas założyć nowe konto zwykłe.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

tkasenko
#8 Zapaleniec#

Otóż w linku od Ciebie jest instrukcja przejścia z konta zwykłego na firmowe, a nie odwrotnie, jak ja potrzebuję.

oznacz moderatorów

Trojnar3
#2 Obserwator#

Udało się coś dowiedzieć? Jeszcze jakiś czas temu zdaje się była taka opcja, a teraz jej nie widzę..

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Trojnar3 Cześć. 🙂 Przykro mi, ale nie ma już możliwości zmiany konta firmowego na zwykłe. Jeśli chcesz mieć konto zwykłe na Allegro, zarejestruj nowe konto. O tej zmianie informowaliśmy w Aktualnościach: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/od-dzis-wylaczamy-mozliwosc-zmiany-konta-firmowego-na-zwykle-v8... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Trojnar3
#2 Obserwator#

To bardzo zła wiadomość i nie kojarzę, żebym dostał w tej sprawie jakiegokolwiek maila. Rozumiem, że mam od nowa zacząć zbierać całą historię konta mimo, że jestem na JDG? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Trojnar3 Są wyłącznie dwa wyjścia - możesz założyć nowe konto lub dalej korzystać ze swojego konta firmowego. Nie ma możliwości zmiany statusu konta firmowego na konto zwykłe. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Trojnar3
#2 Obserwator#

Wszystko potraficie sp.... Nawet kontakt z pomocą nic nie pomoże?!

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Trojnar3 Nie zmienisz statusu swojego konta ze względu na wymogi prawne w Polsce, które mają przeciwdziałać praniu pieniędzy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

joshep666
#7 Wielbiciel#

Wiem że to stary wątek ale jako **piiip** ma taką możliwość żeby zmienić konto firmowe na zwykłe tj. odpinasz NIP i nie kupujesz na firmę. Ja też bym wolał zmienić konto firmowe na zwykłe bo dałem się bez sensu skusić na te niby super oferty firmowe, generalnie nic nie sprzedaję ale kupuję i prywatnie i na firmę drobiazgi. Niestety po zmianie konta na firmowe okazało się że oferta wcale nie jest lepsza a jest gorsza bo część sprzedawców nie sprzedaje firmą a druga sprawa że zakupy prywatne na koncie firmowych to też problem. Oczywiście mam drugie konto prywatne ale nie chce płacić kolejnego smart na nim bez sensu. Szczęśliwie jest jakaś tam konkurencja więc coraz więcej zakupów robię na **piiip** a na allegro pozostaje tylko spożywka i drobiazgi. Oby więcej takich inicjatywy w allegro jak brak możliwości zmiany typu konta to dalej zajedziecie 😉 powodzonka 🙂 

oznacz moderatorów

joshep666
#7 Wielbiciel#

A jednak was boli ta konkurencja skoro zamiast firmy na A z USA wpisujecie **piiip**...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Byla tak możliwość ale od kilku miesięcy już jej nie ma, niestety. Byla poprzez kontakt z Allegro.

oznacz moderatorów