anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zobaczyć aukcję, której dotyczy dana ocena??

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Jak w tytule.

Dzisiaj chciałem zobaczyć aukcję, której dotyczyła negatywna ocena u pewnego sprzedającego (bardzo przydatne, często pozwala zweryfikować słuszność ocen), więc standardowo wszedłem w oceny negatywne tego sprzedającego i kliknąłem link pod komentarzem. Niestety zamiast do aukcji, zostałem przekierowany do czegoś takiego 😮 :

WTF is this?WTF is this?

 

Takie 💩💩💩 nie jest mi potrzebne, potrzebuję za to zobaczyć aukcję, która powinna być pod danym linkiem. Normalnie po wejściu w link, nawet gdy pojawiał się tylko napis "oferta została zakończona" lub "oferta nie istnieje", to był widoczny prawidłowy adres i w kilka sekund można było go przerobić (wystarczyło zostawić początek adresu z tytułem aukcji i numerem oferty, a resztę usunąć) - taki adres prowadził do aukcji w archiwum allegro.

 

Teraz link jest całkiem inny i prowadzi do 💩💩💩 , które widać na załączonym zrzucie ekranu.

W tym miejscu powtarzam pytanie tytułowe: jak zobaczyć aukcję, której dotyczy dana ocena??

 

Edit: Widzę, że aukcje ze "świeżych" ocen się otwierają, ale z nieco starszych już nie, także problem jak najbardziej nadal występuje.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Niestety minął czas na edycję, a zapomniałem o jednym...

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Barzy_TPI Podaj mi proszę numer oferty lub zamówienia, którego miała dotyczyć ta ocena. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@_HolaOla_  Z tego co widzę, to problem dotyka większości aukcji, których dotyczą oceny, począwszy od ocen nawet sprzed ponad miesiąca.

Sprzedawców sprawdzam przed zakupami, także takich zamówień nie mam. Numeru oferty nie mam jak podać, gdyż teraz adresy po użyciu linków z oceny są całkiem inne (normalnie numer oferty był w adresie).

Przykładowy przekręcony obecnie adres (ten ze zrzutu ekranu w pierwszym poście):

https://allegro.pl/produkt/stolik-pod-laptopa-laptop-stand-creative-folding-storage-bracket-05h171-4...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Barzy_TPI Oceny dzielimy na te dotyczącego danego przedmiotu (który może oferować wielu sprzedających) oraz na te o sprzedającym. Nie łączymy ocen danego przedmiotu z konkretną transakcją, więc przykro mi, ale nie ma możliwości przejścia z jednego linka do takiej oceny, ponieważ po zakupie osobną notę wystawiasz produktowi, a osobną sprzedawcy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@_HolaOla_  Ja doskonale wiem jak działają oceny, zarówno przedmiotu, jak i sprzedającego, także wiem, że są to osobne oceny. Od początku mówię wyłącznie o ocenie sprzedającego (z ew. komentarzem) i zawartym w niej linku do aukcji sprzedającego, której dotyczy ta ocena.

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Powtarzam: jak zobaczyć aukcję, której dotyczy dana ocena??

Chodzi oczywiście o link zawarty w ocenie sprzedającego. Dokładniej chodzi o aukcje zakończone, zwłaszcza ponad miesiąc wstecz. Zawsze można było szybko sprawdzić sprzedającego, poprzez szybką weryfikację negatywów, a teraz jest to prawie niemożliwe.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Barzy_TPI Sprawdziłam tę sytuację i po przejściu do ocen losowego sprzedającego i kliknięciu w odnośnik do oferty przenosi mnie bezpośrednio do oferty, nie do widoku produktowego. Spójrz: 

Zrzut ekranu 2022-10-5 o 12.09.28.png

ko_alka_0-1664964607490.png

Sprawdziłam też oceny z czerwca i nie udało mi się powtórzyć takiej sytuacji, dlatego prześlij mi proszę zrzuty ekranu, krok po kroku, jak docierasz do widoku produktowego. 

Możliwe, że Sprzedający po prostu nie ma już w ofercie produktu, który próbujesz sprawdzić i dlatego przenosi Cię na widok produktowy - a nie na widok oferty, która już nie istnieje. Możesz to sprawdzić wyszukując daną ofertę w sklepie sprzedającego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@ko_alka Chodzi mi właśnie o oferty już zakończone (ew. już nieistniejące), których sprzedający już nie ma w ofercie -  wiadomo, że niedawno zakończone lub aktywne się normalnie pojawią, bo zawsze się pojawiały.

W wolnej chwili porobię zrzuty ekranu krok po kroku i dodam je tutaj.

 

oznacz moderatorów

zigbrith
#8 Zapaleniec#

Na desktopie: kiedy najedziesz kursorem na link w ocenie, pojawia się permalink do oferty. Skopiuj i obetnij tak jak robiłeś do tej pory.

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@zigbrith Dzięki wielkie. Jest to jakiś sposób, ale strasznie niewygodny. Do tej pory wszystko było w porządku, to musieli "ulepszyć"...

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@ko_alka Tak jak mówiłem - wyjaśnię łopatologicznie, więc zakładam, że ktoś zrozumie problem.

Pierwszy z brzegu sklep i jego sekcja "oceny i komentarze" (oceny sprzedającego):

Przykładowy sklep z ogromną ilością negatywówPrzykładowy sklep z ogromną ilością negatywów

 

Po kliknięciu w link z drugiej oceny, jesteśmy przenoszeni do poprawnego adresu aukcji. Aukcję widać normalnie, co jest oczywiste, gdyż nadal jest ona aktywna:

Strona aukcji (poprawny adres)Strona aukcji (poprawny adres)

 

Jednak po kliknięciu w link z pierwszej oceny, jesteśmy przenoszeni do takiego oto 💩💩💩:

GuanoGuano

 

A powinniśmy być przeniesieni do standardowego adresu aukcji, czyli "oferta została zakończona" lub "oferta nie istnieje", z którego to adresu można przejść w 2 sekundy do poprawnego adresu aukcji (w archiwum):

Aukcja w archiwum (poprawny adres)Aukcja w archiwum (poprawny adres)

 

Tu jest pies pogrzebany - zamiast do strony z poprawnym adresem, jesteśmy przenoszeni do strony o całkiem innym adresie, która zawiera ten nieszczęsny "widok produktowy".

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Problem nadal występuje.

😟

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Barzy_TPI Przepraszam Cię, że musisz czekać. Konsultuję tę sprawę z zespołem zajmującym się tym obszarem. Kiedy otrzymam odpowiedź, to dam Ci znać. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów