anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki czas ma Allegro na zwrot pieniedzy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Arek33_Ak
#8 Zapaleniec#

sprzedajacy twierdzi ze zwrot pieniazkow zlecil dla allegro

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
burberry2182
#8 Zapaleniec#

Witam, Mam pytanie. Dlaczego na zwrot przez PayU trzeba tak długo czekać ?? Minęło 4 dni kiedy sprzedający zwrócił pieniądze a ja na koncie dalej pieniędzy nie ma. Mam już drugą taką sytuację - zaczęło mnie to irytować, bo zastanawiam się co dzieje się z moją kasą w tym czasie. W momencie wpłaty sprzedający dostaje pieniądze od razu (da się), jeśli jest już zwrot - PauU nie kwapi się z księgowaniem przelewu, tylko wydłuża do kilku dni. Czy to nie oby jakieś pranie brudnych pieniędzy ?? Macie podobne sytuacje ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@burberry2182 Jak sprzedający zwróci, dostajesz maila od Allegro. Kasa w tym czasie leży na AF, tak już jest.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@burberry2182 To powinno trwać do trzech dni roboczych. Jeśli trwa dłużej, pisz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@burberry2182 to nie allegro trzyma, tylko sprzedawca ma ustawowo do 14 dni na dokonanie zwrotu, wtedy zleca zwrot a Ty dostajesz maila gdzie trafią pieniądze w zależności jak płaciłeś 🙂

Kupujący otrzyma zwrot środków:

  • na konto bankowe, z którego wykonał przelew lub na rachunek karty, którą płacił
  • na rachunek limitu odnawialnego Allegro - jeżeli płacił z wykorzystaniem rat
  • na Allegro Finanse - jeśli płacił opcją Płacę przelewem tradycyjnym.
________
Κώστας
oznacz moderatorów
burberry2182
#8 Zapaleniec#

Sprzedający zwrócił już środki (przesłał mi również potwierdzenie) 4 dni temu. Dostałam też maila od Allegro o wypłacie. Problem w tym, że minęło 4 dni a ja dalej tych pieniędzy na koncie nie mam. Ma je zatem PayU (ze współpracą z Allegro). Pytanie dlaczego nie mogę dostać tych środków od razu, jeśli właśnie po to jest PayU i ma takie możliwości żeby pieniądze księgowały się natychmiast. Jeśli robię wpłatę - Sprzedający ma środki natychmiast, zatem można. Przy zwrotach moim zdaniem (delikatnie mówiąc) "przechowują i operują" tymi pieniędzmi. Zwrot również przecież powinien się księgować natychmiast.  

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@burberry2182 Taki zwrot trwa do trzech dni roboczych. Dlaczego tak długo już wiesz.

Zwrot bezpośredni, z konta na konto, dociera z dnia na dzień.

Jeśli robisz wpłatę, sprzedający nie ma środków natychmiast. Natychmiast ma tylko informację o wpłacie i widzi kwotę. Środki ma wtedy, gdy sobie je na konto wypłaci, a to też trwa.....

oznacz moderatorów
burberry2182
#8 Zapaleniec#

W dalszym ciągu nie wiem dlaczego tak długo.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Zapytaj Allegro i wklej tu odpowiedź.

oznacz moderatorów
burberry2182
#8 Zapaleniec#

Ok. Dzięki bardzo za wszystkie informacje i za link.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@burberry2182 a może chodzi Ci o to że kasa jest tu ze zwrotu https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ ?  to musisz aktywować i wypłacić 😞 

Jako sprzedawcy też czekamy na przelew do 3 dni roboczych nie dostajemy ich od razu na konto, musimy wypłacić 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Arek33_Ak 3 dni robocze, o ile sprzedawca naprawdę zwrot zlecił. Powinieneś otrzymać powiadomienie e-mail od Allegro o zwrocie wpłaty. Jeśli takiego powiadomienia nie było, sprzedawca mógł nie zwrócić.

oznacz moderatorów