anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki dekoder DVBT-2 wybrać?

piimaa
#13 Ambasador#

Może i ... nie jest to dobre miejsce, ale nie wiem gdzie i kogo na szybkiego poradzić się. Opisy w aukcjach są mizerne, większości reklamom i opisom przeczą po całości opinie wystawiane do produktów no i ... jakość tych produktów to nie to samo co było kiedyś. Naprawdę, można mieć dzisiaj dylemat przy wyborze tak ubogiego w konstrukcji fajansu, jakim jest zwykły dekoderek do telewizorka.

Potrzebuję czegoś, co UMIE i MOŻE nagrywać programy TV na dysk twardy.

Tak, tak, wiem... wszystkie mają PVR ale... to że coś TO COŚ ma nie oznacza jednocześnie że ... działa. No i z tym działaniem jest tak, że ... w 85% przypadkach nie działa, serio.

Kopię już kilka dni i nie wykopałam nic sensownego, sensownego znaczy spełniającego oczekiwania. Nikt a nikt nie potrafi mi odpowiedzieć, jak to jest z tą wielostrumieniowością głowic w dekoderach DVB-T2. Nawet producenci (zapytani po przez oficjalne sklepy) firm takich jak BLOW czy OPTICUM milczą, prawdziwa żenada. 

O co chodzi z tą wielostrumieniowością?

Ano ino o to, czy dekodery (a raczej głowice tych dekoderów) mają możliwość nagrywania kilku audycji jednocześnie, to znaczy:

przykład A: oglądam Stopklatkę i w tym samym czasie nagrywam coś z TTV (ten sam transponder czyli MUX)

przykład B: oglądam TVP INFO i w tym samym czasie nagrywam coś ze Stopklatki (dwa różne transpondery czyli MUX-y)

----

Identyczne pytanie powstaje, gdy ustawiam PVR na noc i wyłączam dekoder z pilota.

przykład C: ustawiono z EPG nagranie na godz. 23:30 na Stopklatce

przykład  D : dodatkowo ustawiono nagranie na godz. 23:35 na TTV

Obie stacje znajdują się na tym samym transponderze (ten sam MUX), nagrają się dwa nagrania czy tylko jedno?

A gdy... stacje znajdują się na innych MUX-ach?

---

 

Kolejna sprawa to ... nikt a nikt nie umie (lubie nie chce bo milczy) odpowiedzieć mi na pytanie dot. obsługi zewnętrznych dysków twardych przez takie dekodery. Pacjent to klasyczny WD BLACK 500GB SATA3 podpięty do kotrolera SATA3>USB (bez własnego zasilania). Dysk taki poprawnie odczytywał i uruchamiał prawie każdy dekoder satelitarny ale nie "polski", to znaczy Fergusony miały olbrzymie problemy z zasilaniem przez USB2.0 ale... np. Topfieldy czy Humaxy już nie.

Pytania zatem zabrzmią:

pyt. 1.  Który dekoder DVB-T2 mający USB poradzi sobie z takim dyskiem?

pyt. 2. Który dekoder nie jest ograniczony w firmware co do widoczności pojemności dysku?

pyt. 3. Który dekoder zobaczy i obsłuży dyski 1 lub 2 TB?

---

Będąc przy obsłudze PVR i przy dyskach... pojawia się kolejna sprawa, mianowicie:  KTÓRY DEKODER DVB-T2 potrafi POPRAWNIE inicjować takie dyski twarde wychodząc z trybu uśpienia i wchodząc (z zaprogramowanego z EPG) w tryb nagrywania?

Pytam szczerze, bo... jeden z Opticumów gdy wyłączy się go z pilota to dysku twardego a nawet pendriv-ea już nie obudzi gdy włączy sę do nagrywania, serio. Pojawia się wtedy komunikat: BŁĄD INICJACJI PAMIĘCI ZEWNĘTRZNEJ, ODŁĄCZ URZĄDZENIE I PODŁĄCZ RAZ JESZCZE.  Przecież, takie działanie jest CHORE i taki produkt nie powinien w ogóle mieć prawa być reklamowany jako produkt posiadający PVR, prawda?  Większość ludzi nie wyłącza wtedy dekodera na noc a dysk będący obok burczy całą noc... a prąd sobie na liczniku znika...

 

---

 

Czy, istnieje jakiś NORMALNY dekoder, dekoder opracowany i stworzony przez kogoś, kogoś kto dysponował w chwili projektu sprzętu ilorazem inteleigencji wyższym od IQ choćby małpy czy... jednak wszystko w sklepach nie nadaje się do użytku?

--

Ostatnia już rzecz: czy istnieją gdziekolwiek dekodery DVB-t2 wielogłowicowe? Np. 2,3,4 głowice lub dokładane głowice jak w dekoderach TVSAT?

 

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

cookie000
#15 Entuzjasta#

@piimaa 

Proponuję proste rozwiązanie (bo się nie znam na tych technicznych niuansach): wejdź na jakieś c eneo, wybierz sobie najlepiej oceniany model, kup takie dwa. Jeśli telewizor nie ma 10 lat, to pewno też ma nagrywanie, a więc będziesz mieć trzy opcje nagrywania, niezależnie od źródła.

Ja nagrywałem w trakcie igrzysk dwa kanały z tv i dekodera i wystarczyło.

A dyski ? Nie wiem co chcesz tyle nagrywać (i kiedy to masz zamiar obejrzeć, bo godzina w HD to około 4GB), ale ja miałem dwa pędraki po 64GB i po paru dniach zabrakło mi czasu na oglądanie zaległości.Odpowiedz sobie, czy takie nagrywanie ma sens, bo chyba nie na własny użytek.

PS Jeden w pracy piraci(ł) filmy do tego stopnia, że nie wie(dział) już chyba sam po co to robi, że potem przewija(ł) je na podglądzie i ogląda(ł) jak są jakieś "momenty".

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@piimaa  Eeee... tam, po co dekoder,  kup telewizor.  Teraz, słuchając reklam to codziennie jest taniej, czarny wtorek, czarny piątek,  jeszcze tylko czarnej niedzieli  potrza..

W dekoderze żadnej z tych funkcji o które pytasz nie uświadczysz.  Nie ma potrzeby kilku głowic bo jest jeden kabel  HDMI i jeden odbierany program.  Masz za to dwa piloty co znacznie ułatwia  sterowanie 😓.  W  samym telewizorze owszem  opcja wielu głowic się przydaje jeśli TV ma funkcję PIP (obraz w obrazie), ewentualnie wiele obrazów  w oknie.

Poza tym dekoder to rozwiązanie zastępcze, tymczasowe, dla ubogich więc musi być tani.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

br. i czarne niedziele będą , już chyba wszystkie sieciówki są punktami pocztowymi .😁

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Tu nie chodzi o piracenie, nic z tych rzeczy. Po drugie, jest wysyp dekoderów na rynku i tu przestroga dla kupujących:

ISTNIEJĄ DWA RODZAJE DEKODERÓW, NAWET TYCH WBUDOWANYCH W TELEWIZOR. PIERWSZY RODZAJ TO DVBT-2 MPEG4 H264 A DRUGI TO DVBT-2 HEVC (H265).

Wysyp i promocje dotyczą przede wszystkim tych pierwszych, albowiem widzę po sklepach jak sprzedsawcy nabierają ludzi, tak, tak, panie/pani, ten telewizorek ma już DVBT2 a gdy poczytasz to okazuje się że ma, ale DVBT2-MPEG4 czyli te wersję T2 która w Polsce działać nie będzie.

Co do nagrywania, sam kolega wspomniał wyżej że godzina nagrania to 4GB, no i to się zgadza, dlatego potrzebuję dużego dysku. Gustuję w nagrywaniu całych sezonów różnych programów, a potem oglądam sobie np. w jakiś zimowo-deszczowy weekendzik całość gdy np. grypa zmusza do biwakowania w wyrku. Zbieram sobie nagrania nawet z 3,4,5 miesięcy i tak to u mnie działa.

 

A reklam w TVSAT przewijać już się nie da. Od 2 tygodni u mnie na module CI+ od NC+ jest blokada, przy próbie przewijania pojawia się znaczek STOP. Audycje niekodowane przewijam jak chcę i kiedy chcę a każda audycja KODOWANA ma blokadę. Podziękowaliśmy zatem NC+ za te przygodnę, TVSAT poszła w śmietnik. A teraz trwa walka z zakupem dekodera, który widzi dyski 2.5" SATA3 1TB i ... po sprawdzeniu około 17 modeli w sklepach wychodzi na to że nie ma dekodera który jest na mocy obudzić taki dysk ze stanu PowerOff, serio. W 100% przypadków są komunikaty typu BŁĄD INICJACJI DYSKU, BŁĄD DYSKU, BRAK PAMIĘCI MASOWEJ, BRAK DYSKU i tak dalej. Z telewizorami też nie jest tak różowo, to że niby mają PVR nie oznacza że obsługują dyski. Po prostu w tych śmiesznych portach USB nie ma tyle prądu, najprawdopodobniej trzeba używać dysków SSD. Ktoś ma podpiety 1TB SSD do TV?  😄

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@piimaa 

Niedawno nawalił mi mój dekoder (trzeba go odłączyć od prądu, bo się nie umie zresetować właściwie), ale swoje lata już ma, bo kupiłem go jak było obowiązkowe przejście na cyfrową tv. A może wystarczy go wyczyścić z kurzu? 🙂 Możliwe zatem, że te informacje o których wspomniałaś jakoś mi się przydają ;]

A co do nagrań: 1TB to 1000 (czy 1024) GB, a więc w przeliczeniu 250 godzin w HD. Nie obejrzysz tego nawet w bardzo długi weekend, a zakładać tak długo chorować było by nierozsądne ;] Gdyby zastąpić dysk pendrivem, to koszt 1tb to z 500-600 zł. Pozostawienie takiego serialu wychodzi więc drogo i niewygodnie, bo długie pliki ciężko się przewija (chyba że ma się świetną obsługę, bo np. w dekoderze mam super, w tv dramat).

Ja bym wybrał 2 x 256 GB, bo to i tak mnóstwo nagrań, które śmiało sobie można odłożyć na potem, ale Twoje pieniądze i Twój wybór ;]

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I najgorsze....czarne marsze.☹️

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@piimaa @br. ma rację nie warto tracić kasy na super dekoder jeżeli tv nie ma możliwości.😁

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

A co ma TV wspólnego z dekoderem oprócz tego że po kablu HDMI jest przesyłany obraz z dźwiękiem? To od dekodera zależy to, co na ekranie oglądasz. Nie ma znaczenia czy masz telewizor 30,20,10 czy 5 letni, to samo zobaczysz na każdym z nich. Najgorszym jest też fakt, że 90% telewizorów wychodzi z polskich fabryk a tam programiści niestety zachowują się jakby nigdy w życiu telewizora w domu nie mieli. Od lat istnieją dyski SSD a programiści tworzący soft do dekoderów nie potrafią namazać poprawnie oprogramowania, dlatego gdy podpinasz jakiś SSD pod dużą ilość dekoderów np. TVSAT to dekodery nie widzą tego dysku. Dlaczgo? Pobór mocy jest zbyt niski i dekoder nie wie, że podpięty jest tam dysk (np. połowa dekoderów Ferguson). W dzisiejszych czasach nie ma już sprzętu godnego, że tak to ujmę a oprogramowanie na ten sprzęt piszą dzieci. Bez ingerencji elektronika czyoi bez dodatkowego układu użytkowanie dysku talerzowego przez USB graniczy z cudem. Ukłąd taki powinien mieć osobne zasilanie z osobnego zasilacza oraz zawierać kilka przekaźników. Gdy telewizor załączy wewnątrz dekoder i elektronikę, trzeba umiejętnie znaleźć miejsce w którym pojawia się wtedy jakieś napięcie z przedziału powiedzmy 3-5V, podpiąć w tor przekaźnik do którego wpiete jest zasilanie innych przekaźników (+3,+5V) i w ten sposób zrobić zasilanie do dysku twardego. Dopiero wtedy, trzeba użyć kolejnych przekaźników i trochę po kombinować z portem USB (chodzi o transmisję), kilka przekaźników imitujących wpięcie i wypięcie wtyczki (TX/RX) i na to wszystko opóźniacz czasowy (aby po pojawieniu się napięcia na przekaźnikach po upływie 1,5-2sek) zadziałały przekaźniki odpowiedzialne za styk RX/TX dla USB. Dopiero wtedy każdy MĄDRY telewizor widzi każdy dysk, zachowuje się jakby po włączeniu PVR z TIMERA po upływie 1,5-2sek ktoś podpiął dysk USB, firmware telewizora sprawdza obecność dysku, widzi go już i zaczyna poprawnie nagrywać. Gdy elektronika TV przestaje nagrywać czyli firmware odłącza dekoder wewnętrzny - znika napięcie i całość w/w działa odwrotnie, znika napięcie na przekaźnikach i dysk jest rozłączany. Tylko taka opcja zadziałała mi z każdym telewizorem. Koszt elektroniki to okolo 15zł, szkoda że nie ma tej elektroniki w każdym telewizorku.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Przecież podłączając antenę przez (rozdzielacz) do tv (z nagrywaniem) i do dekodera, możliwość nagrywania mam niezależne na obydwu.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@cookie000  No tak, tylko kupować specjalny dekoder tylko do nagrywania, skoro można  ten sam efekt mieć z telewizora?  Chociaż, czemu nie jeśli koszt rzędu 100zł?

Wiem, piimaa  pyta o dekoder który w tle, bez oglądania nagrywałby program który się nastawi.

Takie funkcje miały tunery sat, ale to inna klasa wyższe wymagania, wyższa cena.

Te popularne dekodery DVBT-2 są  klasy budżetowej, tak jak napisałem wcześniej; tymczasowe.

A jeśli chodzi o dyski to nie pojemność dysku jest problemem tylko czy dekoder lub telewizor obsługuje NTFS,  system zapisu na dysku,  konieczny dla dużych plików filmów itp.. Bo stare TV widzą tylko FAT,  właśnie mam taki TV, nawet nie stary, ale filmu  z dysku NTFS nie zobaczy.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@br. 

Wystarczy oglądać na źródle nagrywania :]

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@piimaa  Bardzo skomplikowany jest ten twój wpis, ale spróbuję pomóc...

Tak wydajność portu (gniazdka) USB to max 500mA,  więc dla dysku talerzowego to za mało. Są do tego specjalne kable USB  z dwoma wtyczkami  USB od strony zasilania i jedną od strony dysku.

Oczywiście telewizor tego nie uciągnie, ale można kupić urządzenie z  zasilaczem - HUB USB i jest po problemie chociaż też czasem taki dysk nie chce kręcić. Dobrze jeśli jest gniazdo USB  typu USB-3  one mają wydajność nawet 3000mA, ale  nie wiem czy TV  lub dekodery to mają.

Oczywiście ta elektronika którą masz ma sens pod warunkiem że  najpierw właczysz zasilanie dysku, a dopiero potem do TV, bo jeśli odwrotnie to normalne że sam telewizor dysku nie uciągnie  i można tym sposobem uszkodzić USB w telewizorze.

Jeśli chodzi o dyski SSD to nie wypowiadam się. Chciałem wykorzystać taki SSD w nawet niezbyt starym komputerze, niestety komputer go nie widzi. Czy  kazdy telewizor ten dysk zobaczy nie wiem  tam jet trochę inna organizacja plików, inny kontroler, pewnie to ma wpływ. Do mojego TV go nie podłacze bo telewizor systemu plików NTFS nie widzi więc  zupełny zonk.

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Dlatego głośno o tym mówię, wszak to wszystko (w sklepach) to jedno wielkie g...

a wszystkie fabryki TV są w Polsce i ani jeden nie pomyślał aby zrobić z PVR porządek...

jakby NTFS istniało rok...

oznacz moderatorów