anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki jest max. czas dostarczenia paczki przez sprzedawcę?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:47426533
#7 Wielbiciel#

Jak w temacie jak długo sprzedający może zwlekac z dostawą?. Zamówiłem szafę w promocyjnej cenie(szacowany czas ok14 dni na aukcji ) która ma dostarczyć sprzedawca pod adres swoim transportem.  Szacowany czas tego przedmiotu już bez promocji to ok7dni.  Na pytanie kiedy będzie dostaje odp z automatu że przesyłka jest w trakcie realizacji i będzie nadana w kolejności zgloszenia. Szacunki szacunkami ale chyba jest jakiś max termin obowiązujący sprzedającego, chciałbym się dowiedzieć jaki? Dodam że zapłaciłem już za nią a cena szafy wraz z transportem myślę że graniczy  z opłacalnym zyskiem więc zapewne nie spieszno się ktoś do mnie wybierze. Czy grozą kary sprzedającemu jak przekroczy termin, albo czy może się migać od wysyłki bo jako takiego dead line'u nie podał i będzie tłumaczył że jest w trakcie,, realizacji,,? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
LEW433
#21 Demiurg#

Taki jaki był podany w ofercie, jeżeli minął możesz domagać się zwrotu środków, po odstąpieniu od zakupu, tyle. Możesz także otworzyć dyskusje i tam negocjować ze sprzedającym: zwykłe Allegro: https://allegro.pl/dyskusje/nowa na Allegro Lokalne: https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów
Client:47426533
#7 Wielbiciel#

Dzięki, znalazłem dopiero jak wszedłem,,w ofertę,, , bo tak miałem info o sposobie dostawy ale bez kluczowego terminu dostawy. Nie mniej jednak gdyby nie dotrzymał terminu powinienem ubiegać się o kasę od sprzedawcy czy allegro? Chodzi mi tu o reklamy allegro jako że oni zapewniają o prawidłowej transakcji 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:47426533 najpierw wysuwasz roszczenia do sprzedawcy. Jak się nie wywiąże to dopiero po zakończonej dyskusji możesz wystąpić o pieniądze z Programu Ochrony Kupujących. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:47426533 Czas dostarczenia masz podany na aukcji w zakładce Dostawa. Jeżeli ten czas został przekroczony, możesz na podstawie art. 5431 Kc wyznaczyć sprzedawcy dodatkowy termin dostawy, choćby 1 dzień później, a po upływie dodatkowego czasu od umowy odstąpić i zażądać niezwłocznego zwrotu całej wpłaty. 

Chodzi o czas dostawy, nie wysyłki. To nie to samo. 

oznacz moderatorów
kuba1550
#12 Orędownik#

Może dopiero ściął drzewo w lesie na tą szafę. Bądź cierpliwy do wakacji dojdzie.

oznacz moderatorów