anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie powinno być rozwiązanie w tej sytuacji ?? - wasze zdanie.

oKee95
#8 Zapaleniec#

Cześć, potrzebuje porady jak się do tego ustosunkować. 

Zakupiłem towar przez opcje kup teraz, oraz opłaciłem ją blikiem. Zakupiony towar był w cenie +/- 32 zł  za 5 opakowań.  ( było to napisane w tytule zamówienia oraz w specyfikacji i opisie danej rzeczy ) . 

sprzedającym było allegro 

 

po  moim zamówieniu i opłaceniu, allegro zmieniło i poprawiło daną ofertę. z 32zł za pięć opakowań na 32 zł za jedno opakowanie. 

problem był już od samego początku najpierw  z wysyłką, paczka była lekko opóźniona ale w końcu do mnie dotarła. ( nieważne )

Okazało się że zamówiony towar przyszedł do mnie w postaci 1 opakowania. Gdzie ja zamówiłem 5 opakowań zgodnie z opisem towaru, w momencie gdy otworzyłem spór na allegro stwierdzili że mieli błąd na stronie i już go poprawili, była podana zła cena jednostkowa i ilość zakupionego towaru w tej cenie. Powiedzieli mi, że cena nie jest współmierna do ilości 5 opakowań więc po prostu odeślą mi pieniądze. Widzą swój błąd dlatego odsyłają pieniądze. Ale wedle mojego myślenia zakupiłem w tej cenie pięć opakowań a dostałem jedno więc czekam na pozostałe 4. nie zależy mi na pieniądzach tylko na zakupionym produkcie. 

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@oKee95 przykro mi z powodu tej sytuacji. Nie zatwierdziłam Twoich obrazków, ponieważ było tam widoczne nazwisko Doradcy, z którym prowadziłeś korespondencję. Jeśli chcesz, aby inni forumowicze zapoznali się z treścią, zasłoń proszę nazwisko Doradcy.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

oKee95
#8 Zapaleniec#

Proszę zdjęcia poprawione teraz nie powinno być problemu...1122

oznacz moderatorów

oKee95
#8 Zapaleniec#

3344

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@oKee95 widzisz , sprawa nie rozbija się o nazwisko doradcy , ów człowiek jest pracownikiem allegro i zapewne będąc w pracy nosi na ,, torsie ,,   przypiętą zawieszką z imieniem , nazwiskiem oraz stanowiskiem , ale tu na gadane działa ,, RODO ,, / umyślnie ująłem a cudzysłów /

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika ☝️..........................no!

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Dla samego Allegro to żaden problem, zwrócą pieniądze z automatu, sami natychmiast poprawią sobie produkt w katalogu i zapomną, negatyw im nic nie da przy takiej ilości ocen. Już nie powiem od ilu lat na negatywy odpowiadają, że "starają się, aby taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości". Coś się chyba nie starają.

Samo Allegro już chyba wie jak czują się wszyscy sprzedający. Kupującym wyświetlane są błędne tytuły produktów z katalogu, których sprzedający w ogóle nie podają podczas wystawiania oferty. Zakupy przez aplikację to ruletka, bo kupujący widzą jakiś zmyślony, automatycznie stworzony tytuł z parametrów, do tego dochodzą tylko niepotrzebne nerwy i marnotrawstwo czasu.

I dobrze, niech samo Allegro walczy z własnym katalogiem produktów, błędnym łączeniem ofert i błędnymi danymi w katalogu 🙂

Mój brat przykładowo częściej przegląda oferty w aplikacji i dobrze, że pamiętał na co zwracać teraz uwagę przy zakupach w aplikacji jak mu wytłumaczyłem czym jest i jak działa ten katalog produktów, bo już miałby do zrobienia kilka zwrotów 🙂

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

kto mieczem wojuje .....  oczywiście mowa o Allegro i kolejnym bublu w który sami wpadli. 

Oczywiście błąd Allegro bo nie da się kupić 5 op. bebiko za 32zł - bądźmy normalni.... ( mówię to ja - co stracił na bebiko wartość samochodu 😛 )  

Ale masz rację - skoro edukują Klientów ( czyli Sprzedawców ) - to powinni zmienić owszem sobie ofertę ale Tobie za to 32zł wysłać 5 opakowań - bo ja jaki mikro sprzedawca - pewnie zostałbym wyedukowany ,że subiektywna coś tam coś tam - i mam uważać na błędy 😛 

oznacz moderatorów

oKee95
#8 Zapaleniec#

dokładnie, tutaj chodzi o zasady i o to że chciałbym otrzymać to co kupiłem. Mi w ogóle nie chodzi o pieniądze ( czy ich zwrotu ) bo gdybym chciał kupić 5 opakowań to bym je kupił po 27zl za sztukę w rossmanie i po problemie.  Znalazłem "okazję"  5 opakowań za 32zł i chciałbym je otrzymać... 

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

kurcze sam nie wiem - jak ja bym postąpił - gdyż było wiadomo od podstaw ,że ta "okazja" to błąd 🙂 

oznacz moderatorów

oKee95
#8 Zapaleniec#

A na jakiej podstawie miałem wiedzieć że to błąd ? miałem spekulować że jest to jakiś błąd allegro? Jak miałbym tak podchodzić do wszystkiego to życie byłoby trochę dziwne.. A powiedz mi  jak idziesz do sklepu i widzisz na półce produkt który potrzebujesz i normalnie powinien on kosztować 100zł a nagle jakimś dziwnym cudem kosztuje 30zł to też go nie kupujesz bo prawdopodobnie to nie jest okazja tylko błąd sklepu ?? 

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

na jakiej podstawie ?  uznałeś ,że masz promocję za mleko warte 26 zł po promocjach od lat - w cenie 6,5zł ?:)

Może za stary jestem już na to 🙂 Ale trzymam Twoją stronę ,że powinni się wywiązać i powinieneś dostać 5 op. za 32zł

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Błąd czy nie, sprzedający bierze odpowiedzialność za treść wystawianej oferty 🙂 tak każdemu klepie Allegro,  tak stanowi sam regulamin. Innym pewnie kazaliby wysłać 5 sztuk, bo tak stanowiła oferta (dokładnie tytuł produktu z katalogu) w momencie zakupu. Skoro uznali reklamację, jak na powyższych zdjęciach, to według mnie oznacza, że powinni zamiast tego wysłać 5 sztuk, a nie zwracać pieniądze, bo mają ten towar na stanie 🙂 

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

oto mi właśnie chodziło - tylko moje wysławianie wymaga poprawy 😉 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@oKee95 Allegro jako portal mocno prokonsumencki powinien iść Ci na rękę i wysłać towar zgodny z opisem bo i kwota nie jest rzucająca na kolana , ale są zapisy chroniące sprzedawców przed takimi błędami .Ewidentny błąd cenowy w sklepie internetowym sprawia, że sprzedający może się jeszcze powołać na tzw. wadę oświadczenia woli nawet po zawarciu transakcji. Dzięki temu e-sklep może uchylić się od skutków zawartej umowy. Ale uwaga! Argument ten nie sprawdzi się, jeśli zła cena w sklepie internetowym nie będzie łatwa do zauważenia. Innymi słowy sprzedawca musi udowodnić, że klient z łatwością mógł błąd zauważyć. 

Ty @oKee95 ewidentnie chesz wykorzystać pomyłkę pisząc ,że wiesz ile kosztuje ten produkt ,, .... gdzieś tam ,,

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria @k_owczarek1 czyżby allegro padło ofiarą swojego sukcesu 😄 😄 😄 😄 😄 

Teraz już wiecie z czym użerają się sprzedawcy 😞

bebiko.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 sukces allegro ? . Sukcesem jest  post @oKee95 obnażający prawdę o katalogu ..... może napiszę z wielkiej literty KATALOGU PRODUKTÓW ALLEGRO.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@-Butik-Julisia- to nie jest typowa pomyłka przy wystawianiu produktu. To wynik wspaniałej produktyzacji allegro. Ta oferta to kwintesencja katalogu allegro, z którego wszyscy musimy korzystać. 

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

rozumiem 🙂  wspominałem wyżej ,że robią buble w które w końcu "Wpadli" 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Agent051 nie tylko my z tym mamy jak widać problem , chcięli katalogu to sobie stworzyli , a chcięli na wydrę to się na jej g... ślizgają .

oznacz moderatorów

papirus-rawa
#9 Pomysłodawca#

Negatyw i wniosek POK 🙂

oznacz moderatorów