anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie powinno być rozwiązanie w tej sytuacji ?? - wasze zdanie.

oKee95
#8 Zapaleniec#

Cześć, potrzebuje porady jak się do tego ustosunkować. 

Zakupiłem towar przez opcje kup teraz, oraz opłaciłem ją blikiem. Zakupiony towar był w cenie +/- 32 zł  za 5 opakowań.  ( było to napisane w tytule zamówienia oraz w specyfikacji i opisie danej rzeczy ) . 

sprzedającym było allegro 

 

po  moim zamówieniu i opłaceniu, allegro zmieniło i poprawiło daną ofertę. z 32zł za pięć opakowań na 32 zł za jedno opakowanie. 

problem był już od samego początku najpierw  z wysyłką, paczka była lekko opóźniona ale w końcu do mnie dotarła. ( nieważne )

Okazało się że zamówiony towar przyszedł do mnie w postaci 1 opakowania. Gdzie ja zamówiłem 5 opakowań zgodnie z opisem towaru, w momencie gdy otworzyłem spór na allegro stwierdzili że mieli błąd na stronie i już go poprawili, była podana zła cena jednostkowa i ilość zakupionego towaru w tej cenie. Powiedzieli mi, że cena nie jest współmierna do ilości 5 opakowań więc po prostu odeślą mi pieniądze. Widzą swój błąd dlatego odsyłają pieniądze. Ale wedle mojego myślenia zakupiłem w tej cenie pięć opakowań a dostałem jedno więc czekam na pozostałe 4. nie zależy mi na pieniądzach tylko na zakupionym produkcie. 

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

oKee95
#8 Zapaleniec#

Najlepsze jest to, że odpowiedzieli mi w dyskusji w ten sposób. 

 
9 sierpnia 2022 15:01
oKee95 bardzo mi przykro, że Sprzedający nie jest w stanie wywiązać się z umowy. Cieszę się jednak, że zwrócił on pieniądze na Pana konto. Zachęcam do oznaczenia dyskusji jako rozwiązanej.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@oKee95 to stadnardowa odpowiedź, jak sprzedawca zwróci kasę to według allegro jest wszystko oki 🙂  Pozostaje Ci sprawa w sądzie jak chcesz więcej towaru, chodź nie wiem kogo tu pozwiesz, allegro portal za katalog czy allegro sprzedawcę który poprawnie wystawił a źle podpięło 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 sprawy w sądzie @oKee95 nie wygra , ale ktoś za to powinien beknąć .

oznacz moderatorów

VanFanClub
#9 Pomysłodawca#

Allegro sprzedawca (oficjalny sklep Allegro) i Allegro portal to chyba ten sam podmiot. Sprawę należy zgłosić do regionalnego konsultanta UOKiK - on zajmie się mediacją z Allegro, a nie sąd. Zgłoszenie gratis, a sąd to koszty. Zwracam uwagę, że za nielegalne praktyki Allegro już płaciło grubą kasę wskutek decyzji prezesa UOKiK, więc szlak przetarty. Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@oKee95 tak to wygląda standartowo , typowa wklejka . Odpisz ,że nie chcesz pieniędzy i oczekujesz fianalizacji transakcji zgodnie z zapisami w ofercie , w przeciwnym wypadku oznaczysz dyskusję jako nierozwiązaną .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@oKee95 Niestety nic nie ugrasz, ale komentarz możesz wystawić i radzę obserwować czy nie zostanie usunięty!

oznacz moderatorów

oKee95
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ jestem ciekaw  jak moderatorzy się wypowiedzą w tej sprawie ?? 

oznacz moderatorów

oKee95
#8 Zapaleniec#

Odpowiedź od Allegro: 

Allegro 9 sierpnia 2022 23:22

Dobry wieczór, dziękuję za wiadomość. Rozumiem Pana sytuację, jednak jako Sprzedawca uchylamy się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu. Bardzo przepraszamy, ale realizacja zamówienia naraża nas na dodatkowe koszty i chcemy skorzystać z prawa odmowy realizacji zamówienia pozostałych opakowań produktu. W ramach rekompensaty chciałabym dodatkowo zaproponować kartę podarunkową w wysokości 10zł na zakupy w serwisie Allegro. Proszę o informację czy zgadza się Pan na takie rozwiazanie. Pozdrawiam,
Wiktoria, 
 
- Rozbawili mnie tym bonem 😂
oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

cóż Pani Wiktoria ma tylko takie "narzędzia" wg. wytycznych góry i tyle.

Przykład pokazuje jasno ,że mali sprzedawcy "na drzewo" a duży robi co chce:)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To żeś się dorobił!🤣

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

ja na miejscu oKee95 już bym klepał jakieś Karaiby ... a co 

oznacz moderatorów

VanFanClub
#9 Pomysłodawca#

Primo - w sensie prawnym - to nie jest oświadczenie woli złożone pod wpływem błędu, bo oznaczało by, że w chwili składania oferty Allegro sądziło by błędnie, że cena produktu to 32 zł za 5 opakowań. Oświadczenie to nie miałoby konsekwencji prawnych gdyby nie doszło do zawrcia umowy cywilnoprawnej, do której jednak doszło.

Sekundo - stwierdzenie "uchylamy się" w tym wypadku nie ma wartości konstytutywnej, a jedynie deklaratoryjną i pozostaje w sprzeczności z prawem cywilnym.

Tretio - "chcemy skorzystać z prawa odmowy realizacji zamówienia pozostałych opakowań produktu", które to prawo nie istnieje. Chcemy nie wywiązać się z legalnie zawartej umowy cywilnoprawnej, na zasadzie "zaciągnęliśmy pożyczkę w banku na zakup auta i auto zostało zakupione, ale po spłaceniu pierwszej raty uchylamy się od skutków prawnych obowiązku spłaty kolejnych rat, bo naraża to nas na dodatkowe koszty"... Bajka!

oznacz moderatorów