anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Policja zabrała mi telefon kupiony na allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
aneczka19_93
#9 Pomysłodawca#

W kwietniu 2019 zakupiłam telefon nie należał do najtańszych (2700zl ) zapłaciłam za pomocą raty od nowa z allegro. Cieszyłam się telefonem do 15.12.2020 kiedy to policja zapukała do drzwi i zapytała o telefon ponieważ jak się okazało był pochodził z przestępstwa. Możecie sobie wyobrazić moja minę. Zaznaczę ze kiedy kupiłam telefon nie był on kupiony z 1 lepszej aukcji, przeciwnie użytkownik miał dużo sprzedanych rzeczy i naprawdę dobrą opinię. Kiedy telefon przyszedł do mnie nr win został sprawdzony. Wszystko super! 

Musiałam przedstawić ze nabyłam ten telefon całkowicie legalnie pokazałam rachunek oraz fakturę. Wiec z podejrzanego stałam się świadkiem. Pomijam ze na samym końcu jestem ofiarą. Policja wyjaśniła mi że telefony prawdopodobnie były brane na "słupa" w playu ale ktoś za nie nie płacił. Ogólnie ponad 80 sztuk. Nie wiem ile z tych telefonów trafiło na aukcje na allegro. Dodam tylko ze tego użytkownika od którego kupiłam telefon nie ma już na allegro. Nazwa brzmiała (phonelodz) niestety nie dało się tez z nim w żaden inny sposób skontaktować. Nr telefonu również nieaktywny. Jak się okazuje znalazłam jakimś cudem tego mężczyznę. Prowadzi on lombard w łodzi. Czekam na jego ruch gdyż bezpośrednio z nim nie udało mi się skontaktować, odebrał tel jakiś pracownik lombardu który miał przekazać panu Z. ze czekam na jego telefon ponieważ mam taki a nie inny problem. Napisałam również do allegro ale niestety program ochrony kupującego mnie już nie obejmuje ponieważ minęło więcej niż 6 miesięcy. Zostałam bez telefonu który jest mi niezbędny do pracy, bez pieniędzy. Jak zwykle szary Kowalski ma najbardziej przeje.... w tym kraju.  

Jeśli jest tu ktoś kto miał podobną sytuacje proszę o komentarz. Myślę ze będzie musiało się to skończyć w sądzie bo nie podaruję prawie 3 tysięcy cwaniaczkom.

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51
LEW433
#21 Demiurg#

@aneczka19_93 Dziękuje za ostrzeżenie, może niektórym pomoże w podjęciu decyzji o zakupie, życzę powodzenia w sądzie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@aneczka19_93 Czas na rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących już minął, ale mimo to zapytaj, czy w drodze wyjątku Allegro nie zwróci Ci pieniędzy. Był tu niedawno opisywany przypadek, w którym zwróciło w podobnej sytuacji. Przygotuj sobie dokument potwierdzający odebranie sprzętu przez policję.

Pytaj tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b...  Napisz tutaj ponownie, co Ci Allegro odpowiedziało. Podejrzewam, że po zgłoszeniu problemu publicznie, na forum, pomocy Ci nie odmówi.

oznacz moderatorów
aneczka19_93
#9 Pomysłodawca#

jasne bede probowac wszystkiego dzieki za info

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@aneczka19_93 musisz dochodzić odszkodowania od sprzedawcy z powództwa cywilnego 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
aneczka19_93
#9 Pomysłodawca#

teraz tak cieżko z tymi sądami ze obawiam sie tylko ile to bedzie trwać....

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@aneczka19_93No ja bym na Twoim miejscu starał się odzyskać pieniądze od Allegro, gdyż Allegro pośredniczyło zakup, gwarantowało POK a to zdarzenie pokazuje że te 6 miesięcy ochrony jest raczej na sprawy zwrotowo reklamacyjne. Nie chcę tu dokładnie pisać jakich bym użył argumentów aby się domagać zwrotu kasy, ale z pewnością są a Allegro posiada większe narzędzia aby sobie ściągnąć od przestępcy niż Ty. Próbuj różnych porad u rzecznika itp. Może znajdziesz jakieś sensowne wyjście 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
aneczka19_93
#9 Pomysłodawca#

Tak, masz rację oni oczywiście że mogą więcej niż ja. I napewno mają od tego prawników. Ja jestem z allegro już 8 lat mam nadzieję że mnie nie zawiodą...

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@aneczka19_93Fajnie by było gdybyś dała znać co jakiś czas co się dzieje w sprawie. Sam jestem Ciekawy i może pomożesz tym samym innym ustrzec się i w pokazaniu co go czeka w tym całym przykrym zdarzeniu przedświątecznym.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
kasi_ak
#12 Orędownik#

Byl by to bardzo mily gest ze strony all ale znajac zycie umyja rece i pozostanie Ci tylko droga sadowa😉

oznacz moderatorów
aneczka19_93
#9 Pomysłodawca#

Jasne będę tu pisać jak rozwija się sytuacja. Szkoda bo takich przypadków może być więcej. W tej sprawie póki co zbierają te telefony po Polsce i prokuratura w Łodzi ma dalej się tym zajmować.

Allegro jako pośrednik moim zdaniem jest tutaj też w pewien sposób odpowiedzialne za zaistniałą sytuację z pewnością mają ubezpieczenia od takich przypadków. 

Jak nie dostanę tego zwrotu to nauczka na przyszłość.. już telefonu z allegro nie kupię. Serio, idźcie ludzie lepiej do media expert itp przynajmniej macie pewne źródło bo tu to jak widać.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@aneczka19_93 Widzę, że równolegle prowadzisz z nami korespondencję mailową. Jak informowaliśmy, konto sprzedającego zostało zablokowane, a Tobie udostępniliśmy możliwośc złożenia wniosku o rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@nat_not Wszystkie takie zakupy, gdzie kupujący zakupił towar kradziony, powinny być chronione bezterminowo, a przynajmniej ze trzy lata. Allegro nie może być paserem 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@aneczka19_93 No widzisz? Mimo upływu terminu możesz odzyskać pieniądze z POK. Gdybyś tu nie napisała, prawdopodobnie byłoby to niemożliwe 🙂

oznacz moderatorów
aneczka19_93
#9 Pomysłodawca#

Miejmy nadzieję że się uda. Że nie skończy się tylko na dobrych chęciach.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@aneczka19_93 Odzyskasz pieniądze, tylko gdyby coś było nie tak, napisz tu ponownie 🙂 Po zamieszczeniu posta problemy znikną 🙂

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Niesamowite, ale chyba po raz pierwszy jestem po stronie xyz96. Gratuluję odzyskania kasy, choćby nieco uszczuplonej. Swoją drogą - takie pieniądze za tel. to zaryzykowałbym jedynie od firmy, i to sprawdzonej.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@aneczka19_93 Widzisz, wszystko zależy od woli ludzi, zawsze są jakieś szanse tylko trzeba trafić na takich 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
aneczka19_93
#9 Pomysłodawca#

Jak na razie wszystko idzie fajnie. Kontakt tez jest w porządku. Właśnie złożyłam wniosek, ciekawe czy rozpatrzą go w pozytywny dla mnie sposób 🙂 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@aneczka19_93Najważniejszy będzie finał, jak Allegro przyzna Ci zwrot to z pewnością będzie miało u mnie też jeszcze lepsze "notowania" niż ma bo i tak w sumie ma wysokie i wzbudza moje zaufanie co do robienia zakupów na Allegro 😉 Trzymam kciuki, byłoby jakieś pocieszenie w tej nieszczęśliwej dla Ciebie sytuacji 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów