anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Policja zabrała mi telefon kupiony na allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
aneczka19_93
#9 Pomysłodawca#

W kwietniu 2019 zakupiłam telefon nie należał do najtańszych (2700zl ) zapłaciłam za pomocą raty od nowa z allegro. Cieszyłam się telefonem do 15.12.2020 kiedy to policja zapukała do drzwi i zapytała o telefon ponieważ jak się okazało był pochodził z przestępstwa. Możecie sobie wyobrazić moja minę. Zaznaczę ze kiedy kupiłam telefon nie był on kupiony z 1 lepszej aukcji, przeciwnie użytkownik miał dużo sprzedanych rzeczy i naprawdę dobrą opinię. Kiedy telefon przyszedł do mnie nr win został sprawdzony. Wszystko super! 

Musiałam przedstawić ze nabyłam ten telefon całkowicie legalnie pokazałam rachunek oraz fakturę. Wiec z podejrzanego stałam się świadkiem. Pomijam ze na samym końcu jestem ofiarą. Policja wyjaśniła mi że telefony prawdopodobnie były brane na "słupa" w playu ale ktoś za nie nie płacił. Ogólnie ponad 80 sztuk. Nie wiem ile z tych telefonów trafiło na aukcje na allegro. Dodam tylko ze tego użytkownika od którego kupiłam telefon nie ma już na allegro. Nazwa brzmiała (phonelodz) niestety nie dało się tez z nim w żaden inny sposób skontaktować. Nr telefonu również nieaktywny. Jak się okazuje znalazłam jakimś cudem tego mężczyznę. Prowadzi on lombard w łodzi. Czekam na jego ruch gdyż bezpośrednio z nim nie udało mi się skontaktować, odebrał tel jakiś pracownik lombardu który miał przekazać panu Z. ze czekam na jego telefon ponieważ mam taki a nie inny problem. Napisałam również do allegro ale niestety program ochrony kupującego mnie już nie obejmuje ponieważ minęło więcej niż 6 miesięcy. Zostałam bez telefonu który jest mi niezbędny do pracy, bez pieniędzy. Jak zwykle szary Kowalski ma najbardziej przeje.... w tym kraju.  

Jeśli jest tu ktoś kto miał podobną sytuacje proszę o komentarz. Myślę ze będzie musiało się to skończyć w sądzie bo nie podaruję prawie 3 tysięcy cwaniaczkom.

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51
kasi_ak
#12 Orędownik#

Pewnie dostaniesz zwrot srodkow.Sprawa zrobila sie lekko publiczna😉 all moze duzo zyskac na wizerunku😉

oznacz moderatorów
aneczka19_93
#9 Pomysłodawca#

Zaproponowali mi 2200 zwrotu. Wiadomo cena rynkowa telefonu spadła. Oczywiście się zgodziłam 😁 ciekawe kiedy dostanę kasę na konto.

Dzięki wszystkim za dobre rady. Nie spodziewałam się tak dużego odzewu.

Podobno sieci komórkowe pracują teraz nad jakąś stronka gdzie po wpisaniu nr IMEI można sprawdzić cały status telefonu. Czy jest spłacony itp. myślę że teraz jest plaga podobnych oszustw dlatego sieci biorą się ostro za to. Znalazłam w necie info że nawet blokują całkowicie telefony. Także ludzie uważajcie i sprawdzajcie na przyszłość. Jak wiadomo Polak mądry po szkodzie. Ja na pewno teraz będę jeszcze bardziej ostrożna ✌️

oznacz moderatorów
kasi_ak
#12 Orędownik#

No to mamy happy end😉 brawo allegro👍

oznacz moderatorów
autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Witaj Aneczka.

Mam prostą wielką prośbę do Ciebie. Podaj mi proszę nr sprawy do której zatrzymano Ci telefon, znajdziesz go na dokumencie potwierdzającym fakt zatrzymania lub ewentualnie dzień i miejscowość zatrzymania, to nie są ani dane poufne ani problem.

Będzie mi to bardzo pomocne.

Pozdrawiam Cię.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@aneczka19_93 masz dużo szczęścia, że zrobiłaś to na allegro za pomocą raty od nowa 

i że miałaś rachunek czy fakturę bo inaczej odpowiadałaś by karnie jako paser

lombardy są chronione bo także podpisują odpowiednie umowy z Kupującymi

oczywiście możesz mieć roszczenie finansowe wobec lombardu i dowolny prawnik chętnie poprowadzi Ci ta sprawę

utrata wartości przedmiotu nie ma tu znaczenia

 

oznacz moderatorów
aneczka19_93
#9 Pomysłodawca#

@RED być może że utrata wartości przedmiotu nie jest tu ważna, ale allegro okazało dobrą wolę więc nie będę się kłócić o kwotę. Fajnie że szybko dostałam odpowiedź i problem został rozwiązany. Ja jestem zadowolona. Rozglądam się nad nowym telefonem. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt

oznacz moderatorów
aneczka19_93
#9 Pomysłodawca#

Hej. Pieniędze wpłynęły bardzo szybko, dziękuję wszystkim za rady. Cieszę się że allegro mnie nie zawiodło. ✌️

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@aneczka19_93 I my się cieszymy razem z Tobą 🙂 Wesołych Świąt!

Ula

Ula
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@aneczka19_93 Dołączamy się do radości @WREDZIA-W1 i bardzo nam miło, że udało się pozwytywnie rozwiązać Twój problem 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ I Tobie _HolusiuOlusiu wesołych, a przynajmniej spokojnych Świąt 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@WREDZIA-W1 Pięknie dziękuję! Tobie również życzę wszystkiego wspaniałego w te Święta 🤶 Zajrzyj koniecznie do naszych życzeń, które w imieniu nas wszystkich umieściła w tym wpisie Natalia.  

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
wojtas_luk
#7 Wielbiciel#

Witam mam taki sam problem. Wczoraj policja zarekwirowała mi telefon który kupiłem na raty od użytkownika phonelodz. Proszę o pomoc . 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@wojtas_luk Proszę Cię o kontakt w tej sprawie przez formularz. Postaramy się pomóc.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
wojtas_luk
#7 Wielbiciel#

Hej. Chciałem uprzejmie podziękować za rady i pomoc. Otrzymałem już kompletny  zwrot za telefon. Cieszę się, że Allegro tak profesjonalnie podchodzi do sprawy. Pozdrawiam serdecznie. 

oznacz moderatorów
superunknown2
#7 Wielbiciel#

Witam. Również i mnie dopadł  podobny problem. Wczoraj policja zarekwirowała mi telefon który kupiłem za pomocą Waszego portalu a sprzedającym był lombard. Proszę o pomoc . 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@superunknown2  jak nie możesz porozumieć się że sprzedawcą w kwestii złożonej reklamacji skontaktuj się w tej kwestii z allegro przez ten formularz. Bo rozumiem, że złożyłeś reklamacje do sprzedawcy

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@superunknown2 Cześć. 🙂 Czy kontaktowałeś się w tej sprawie ze sprzedającym? Napisz do niego przez Centrum Wiadomości lub załóż dyskusję. Jeśli pojawią się jakieś problemy, to daj znać (i podaj numer tego zamówienia). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Koniecznie załóż dyskusję sprzedawcy. Opisz dokładnie sytuację. Lombard/komis - przyjmuje towary na podstawie oświadczenia osoby sprzedającej. Mają na to "papiery" i oświadczenie osoby sprzedającej towar. Allegro nie jest w stanie sprawdzać takich aukcji - nawet nie ma żadnych możliwości. Czyli głównym winowajcą jest osoba oddająca towar do lombardu. 

Policja zarekwirowała Ci towar - pisz do sprzedawcy o zwrot kasy, nie pomoże - pisz do Allegro o zwrot z tytułu POK. Ty nie możesz być poszkodowany - w obecnej chwili poszkodowany będzie lombard - ale to w jego interesie będzie odzyskanie kasy od swojego klienta.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
MANIX-JM
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam podobny problem. Moge prosić o kontakt. Telefon kupiony na allegro zabrała policja. Sprzedający odrzuca reklamację. Pomoże Pani?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@MANIX-JM zgłoś problem z transakcją (dyskusja).

oznacz moderatorów