anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy sprzedający może zablokować możliwość dokonywania zakupów??

Mariusz0084
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich. Mam ciekawy problem. Kupowałem od dłuższego czasu u jednego ze sprzedających na Allegro części. Wszelkie transakcje do tej pory były przeprowadzane wzorowo, zarówno z mojej strony, jak też ze strony sprzedającego, nigdy nie było jakiegokolwiek problemu. Dzisiaj chcąc dokonać kolejnego zakupu ku mojemu wielkiemu zdziwieniu komunikat "Sprzedający ograniczył Ci możliwość zakupu w jego ofertach". Pytanie jest następujące, czy sprzedający na allegro może ot tak, na podstawie własnego "widzi mi się" zablokować możliwość dokonywania zakupów??

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

komis-bell
#21 Demiurg#

Może. 
Jeśli nie było żadnych problemów wcześniej to może doszło do pomyłki - może dodał Cię na czarną listę pomyłkowo. Napisz do sprzedającego wiadomość i poproś o wyjaśnienie. 

oznacz moderatorów

Mariusz0084
#7 Wielbiciel#

Pierwsze, co zrobiłem to dzwoniłem do właściciela firmy, nie odbiera, podobno na urlopie. Pani z biura nie podała jakiejkolwiek przyczyny blokady, kazała kontaktować się z szefem.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

W takim razie nie zostaje nic jak napisać wiadomość i poczekać. Nikt nic więcej nie poradzi. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Mariusz0084 a zwroty były ?

oznacz moderatorów

Mariusz0084
#7 Wielbiciel#

Nie, zawsze wszystko w porządku i kupuję od tego sprzedającego od bardzo dawna.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Mariusz0084  hmm jedynym wyjsciem jakie widze to to że kupowałeś na innym koncie danego sprzedającego gdzie wystąpił jakiś problem i wpisał Cie na MNK na wszystkich swoich kontach.

Musiałbys sprawdzić w zakupach z kim miałeś dyskusje, komu wystawiłeś negatyw albo jakiej przesyłki nie odebrałeś. To z reguły główne powody wpisywania na liste MNK.

No chyba że sprzedający pomylił kupujacych.

oznacz moderatorów

Mariusz0084
#7 Wielbiciel#

Nigdy, zawsze kupuję ze swojego konta. Nigdy nie było jakichkolwiek problemów. ( czasem sprzedający naliczał podwójną dostawę, ale sam ją zwracał, bez problemów). Nie widzę totalnie jakichkolwiek podstaw do zablokowania.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Mariusz0084  mogłeś kupować ze swojego konta ale na innym koncie sprzedającego

oznacz moderatorów

Mariusz0084
#7 Wielbiciel#

Tak, jak wcześniej wspomniałem, nigdy nie miałem problemów z tym sprzedającym, nie zwracałem towaru, zawsze 100% zadowolenia, handluję z nim od długiego czasu. A może to próba zablokowania mojej sprzedaży, towar kupuję do dalszej odsprzedaży, oczywiście ceny mam zupełnie inne ( wyższe o moją marżę) w swoim sklepie?? Może to jest jakiś trop, jeśli tak to zupełnie nie rozumiem sprzedającego- chyba lepiej sprzedać więcej na raz do jednego kupującego, niż bawić się w detal.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Mariusz0084 a nie zlecasz czasem wysyłek do swoich klientów ze sklepu owego sprzedawcy  ?

oznacz moderatorów

Mariusz0084
#7 Wielbiciel#

Nie, aż taki nieroztropny to nie jestem. Zawsze zamawiam z dostawą do mnie (na paczkomat)

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Na czarną listę od wieków nic nie wrzucałam. Ale chyba jakiś czas temu była z tym zmiana i może na nią dodać tylko konto z którego kupowano. Więc nie ma takiej możliwości. No chyba ze coś źle zrozumiałam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Mariusz0084 Nie może zabraniać Ci nikt zakupów ale Allegro stworzyło sprzedającym taką możliwość, możesz iść do sądu ale po co. Możesz kupić z innego konta.

oznacz moderatorów

Mariusz0084
#7 Wielbiciel#

Nie będę chodził po sądach. Nie chce sprzedać , jego strata. Jednak będę próbował wymusić na sprzedającym zdjęcie bezpodstawnej blokady.

oznacz moderatorów