anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kody i doładowania - nie opłacicie zakupów w tej kategorii kartą podarunkową Allegro

RoboticFreeze
#7 Wielbiciel#

Czy stało się coś tak poważnego, że doszło do zmiany w kodach podarunkowych? mam 200zł kodu podarunkowego i chciałem go wykorzystać na doładowanie do steama, a tu kodu użyć nie mogę. Okazuje się, że od dziś doszło do zmiany i zostały wprowadzone zmiany i nagle kodów nie można używać za produkty cyfrowe i kody doładowujące.

Ta zmiana według mnie jest na gorsze i czy planowana jest jakaś zmiana tego?

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kamilasd1 Tak jak napisałam wyżej w sprawie ewentualnego odstępienia od zakupu kart konieczny jest bezpośredni kontakt z MyBenefit. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

krtomb
#7 Wielbiciel#

MyBenefit nie zezwala na odstąpienia od zakupu. Nie rozumiem przyczyn dla którego nie można dokonywać zakupów produktów z tej konkretnej kategorii, nie rozumiem dlaczego nie było o tym żadnej informacji do klientów Allegro, że istnieją pewne wykluczenia. Na stronie podczas próby opłaty zakupu Allegro kartą podarunkową MyBenefit nie ma odniesienia o przyczynie braku możliwości, więc trochę musicie popracować nad transparentnością.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nieładnie to załatwili.😒

oznacz moderatorów

Jacek-273
#7 Wielbiciel#

Zasada jest dość prosta. Jako konsumenci, kupujący, klienci Allegro, za wszystko zwykliście winić sprzedawców czy jak w tym przypadku benefit.
Te wszystkie zmiany i ograniczenia, jak i tysiące innych, są niczym innym jak działaniami Allegro, tylko oni to robią w białych rękawiczkach aby ataki i zarzuty spadły na innych. Jak na przykład teraz zwalają na Benefit. 
Z Benefitem zmiana kart nie jest zrobiona z dnia na dzień, tylko wcześniej to ustalali i ograniczali, to Allegro ograniczyło funkcjonalność kart bo to oni je dostarczają do Benefitu.
DLaczego takie ograniczenia robią? Nie powiedzą albo będą mydlić oczy. Chodzi o kasę. Jak zawsze.
Pewnie wszyscy korzystacie ze SMART itp. Myślicie "darmowa wysyłka". G. Prawda.
Macie zero na liczniku za wysyłke ale to sprzedawcy doliczają koszty smarta w co raz to większym stopniu. Już sama prowizja im nie wystarcza, więc trzeba jeszcze Z WAS zedrzec nieco więcej, rękoma sprzedawców, więc zablokowali produkty wysyłane elektronicznie WŁAŚNIE po to abyście kupowali fizyczne produkty, bo wtedy więcej kasy im wpada bo sprzedawca musi doliczać koszty wysyłki jakie płaci do allegro, więc WAM do cen towarów.

Kasa, Kasa, Kasa. Po to wam to ograniczają. Chcą więcej kasy po prostu.

oznacz moderatorów

kamilasd1
#7 Wielbiciel#

Do wszystkich osób. Walczcie z mybenefit. Dostałem zwrot punktów 🙂 

oznacz moderatorów

Client:61873546
#1 Nowicjusz#

@kamilasd1 Hejka, podpowiedz proszę, jak kontaktowaleś z mybenefit i co im pisałes, oraz czy kupiłeś karte za same Bony?
Skontaktowalem się przez ich stronę, odmówili w zwrocie przez to, że zakup był dokonany za same bony

oznacz moderatorów

kamilasd1
#7 Wielbiciel#
 

Cześć,

Zakupiłem bony do Allegro w 100% za punkty z banku premiowego, które firma dodaje do mojego konta na początku miesiąca. Nigdy nie wydałem realnych pieniędzy na mybenefit.

Za pierwszym razem również otrzymałem odmowę. W odpowiedzi dokładnie opisałem sytuację i poinformowałem, że nie jestem jedyną osobą z tym problemem, przytoczyłem nawet ten wątek. Dodatkowo w moim przypadku dokonałem ostatniego identycznego zakupu 29 czerwca (który działał) i 1 lipca (który już nie działał). Wspomniałem również, że Allegro i mybenefit powinny informować użytkowników o zmianach regulaminu najszybciej jak to możliwe.

Jeżeli mybenefit wiedziało o zmianach w regulaminie (tak samo jak Allegro), powinno poinformować użytkowników o planowanych zmianach. Jeśli zmiana była nagła i wprowadzona z dnia na dzień, czego mybenefit mogło nie przewidzieć, to taka zmiana powinna być lepiej oznaczona, a nazwa lub wygląd oferty powinny zostać zmienione, co jednak nie miało miejsca.

Wspomniałem również o nazwie "Pełna Oferta", która była pełną ofertą do 30 czerwca, a od 1 lipca już nią nie jest, co jest mylące. Dodatkowo mój bon do Allegro nie został wykorzystany ani przypisany do konta Allegro, co również zaznaczyłem w zgłoszeniu.

Życzę powodzenia w dalszej eskalacji 🙂 

oznacz moderatorów

Client:61873546
#1 Nowicjusz#

@kamilasd1 Dziękuję bardzo za tak wyczerpującą odpowiedź! Będziemy walczyć dalej. W tej chwili myBenefit usunęli nawet sekcję kultury i rozrywki z zakupów 🙂 Widocznie poszło wiele skarg. Mimo wszystko jeszcze raz dziękuję!

oznacz moderatorów

Jacek-273
#7 Wielbiciel#

1. przyczyny są po stronie Allegro i sa jak zawsze finansowe. nie są podawane bo nie muszą a allegro wszystko co robi to tak aby klienci/konsumenci nie wiedzieli że jest to wina allegro.

2. ograniczenia były wcześniej tylko na mniejszą liczbę kategorii. większość tu osób wie doskonale bo sami kombinują ze sprzedawcami w tym zakresie.

3. im większa prowizja w kategorii, tym chętniej dają do niej promocje, karty itp. zauważ że wiekszość monetowych czy bonusowych akcji ma ograniczenia a są nakierowane na najlepiej dochodowe kategorie, gdzie sprzedawca (a więc konsument) płaci największą prowizję.

dziennie spotykam sie z tym, że ludzie myślą że nie ma prowizji na allegro i że się nic nie płaci...

oznacz moderatorów

orlikun1234
#7 Wielbiciel#

W dalszym ciągu, My benefit ukrył informację o zmianie regulaminu (brak widocznych zmian, brak informowania o planowanych zmianach), dwie dodane linijki w regulaminie który jest ścianą tekstu bez informowania o jego zmianie powinno podpadać pod jakiś paragraf. Dodatkowo tłumaczenie stanowiska allegro odnośnie wprowadzenia zmiany we własnym regulaminie dotyczacym kart podarunkowych BEZ informowania wcześniej użytkowników czyni was na równi współwinnymi zaistnialej sytuacji.

Może i mocne slowa, ale nie informowanie o zmianach w regulaminie, gdzie regulamin na waszej stronie jest solidnie ukryty, a w my benefit zmiana jest praktycznie niewidoczna na pierwszy rzut oka można podciągnąć pod próbę oszustwa w celu osiągnięcia korzyści finansowych.

 

oznacz moderatorów

kamilasd1
#7 Wielbiciel#

Oczywiście w mybenefit pod ofertą widnieje informacja "Wszelkie reklamacje i roszczenia związane z nienależytym wykonaniem Świadczenia lub nienależytą realizacją Bonu, powinny być kierowane bezpośrednio do Partnerów lub innego podmiotu wskazanego w Systemie jako odpowiedzialnego za Świadczenie, realizację Bonu." Pewnie będziemy się trochę odbijać. 😉 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@RoboticFreeze @kamilasd1 @orlikun1234 Zdaję sobie sprawę, że w przypadku kupowania kart cyklicznie, nie sprawdzacie każdorazowo warunków ich zrealizowania w szczegółach na stronie zakupu. W zaistniałej sytuacji niestety nie mogę Wam pomóc w inny sposób niż odsyłając do MyBenefit - w przypadku kart kupionych dzisiaj właśnie tam. Natomiast jeśli problem dotyczy kart zakupionych na Allegro, w sprawie reklamacji napiszcie tu: karty@allegro.pl.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

RoboticFreeze
#7 Wielbiciel#

@nat_notwciąż pozostaje pytanie, czemu regulamin na waszej stronie w sprawie kart został zmieniony bez wcześniejszego informowania klientów.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@RoboticFreeze Taką podjęto decyzję po wcześniejszej konsultacji z prawnikami.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

RoboticFreeze
#7 Wielbiciel#

@nat_notDostaniemy jakąś odpowiedź? cofnięcie tych zmian? szukacie rozwiązania? cokolwiek?

oznacz moderatorów

Hextorio
#7 Wielbiciel#

Podłączam się do pytania

oznacz moderatorów

kamilasd1
#7 Wielbiciel#

Cała sytuacja finalnie wyszła na plus. Okazało się, ze w mybenefit można kupić kod do sklepu RTV AGD o biało-czarno-żółtej barwie, w którym oferowane są identyczne karty podarunkowe, które wcześniej bezproblemowo można było zakupić przez Allegro. Dodatkowo okazuje się, że można użyć karty podarunkowej do opłacenia 100% zakupu. 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Cichaczem, cichaczem i po sprawie.

oznacz moderatorów