anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KOMENTARZ NA ALLEGRO

babyart2
#7 Wielbiciel#

Witajcie. mam zagwozdkę, mianowicie ostatnio toczyłam spór ze Sprzedającym, który zakończył się zwrotem z allegro pay. wystawiłam negatywny komentarz sprzedającemu, który nie narusza regulaminu, inaczej został by usunięty przez Allegro. Otrzymałam " przedsądowe wezwanie do usunięcia bezprawnej opinii" listownie od tego Pana, w którym oskarża mnie o naruszenie jego dóbr osobistych. Pismo jest prywatne. Czy ktoś miał podobne przejścia? Co z tym faktem zrobić?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

LEW433
#21 Demiurg#

Ma do tego prawo, ale jak się tu czyta to w 99% nikt  ze sprzedających nic z tym nie zrobi, Ja bym zlekceważył. Poszukaj wątków na forum, poczytaj na spokojnie.

oznacz moderatorów

babyart2
#7 Wielbiciel#

ok. dzięki

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

nic

a czy naruszający regulamin  byłby usunięty? Chyba nie z automatu. Musiałby go ktoś podkablować. Allegro nie czyta wszystkiego co ludzie piszą przecież.

oznacz moderatorów

babyart2
#7 Wielbiciel#

myślę, że byłby usuniętym, gdyby naruszał regulamin..podczas sporu też była o nim mowa i allegro znało jego treść myślę

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@babyart2 pilnować aby nie przegapić pozwu z sądu właściwego dla miejsca zamieszkania pozwanego czyli twój sąd rejonowy wydział spraw cywilnych. W piśmie będzie termin rozprawy na którą trzeba się udać. Do momentu aż nie założy sprawy i takie pismo nie przyjdzie nic nie musisz robić ani się przejmować. Takie jest polskie prawo każdy może każdego o wszystko pozwać jeśli taki ma kaprys a sąd rozsądzi co i jak

oznacz moderatorów

babyart2
#7 Wielbiciel#

NO tak, tylko skąd mam wiedzieć czy to tylko straszak no i czy sprawa zostanie/została założona. Jak już dostanę pismo to ..no co, to pójdę 🙂 w końcu nie wystawiłam jakiegoś hardkora..a czuję się lekko zastraszona. taki był pewnie cel..dzięki za odp.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może pójść, ma prawo, ale  uważam ze nic nie zdziała.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@babyart2 zawsze mozesz tego hardcora wkleić na forum pod ocenę

oznacz moderatorów

babyart2
#7 Wielbiciel#

bardzo proszę: ""problemy. problemy. problemy. brak znajomości przepisów i czytania ze zrozumieniem. manipulacja faktami. nigdy więcej zakupów w tej firmie!!!!"

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jakiej/

oznacz moderatorów

sp9ohp
#1 Nowicjusz#

Ale jaja ja też dostałem od  niego taki sam list ..... mój komentarz

"Nie polecam za obsługę po rezygnacji z zakupu "

 
oznacz moderatorów

babyart2
#7 Wielbiciel#

wow..widziałam ten komentarz. zastanawiam się nad zmianą na bardziej neutralny typu : nie polecam..albo pusty negatyw. tu nie będzie raczej podstaw do sprawy sądowej, bo nie będzie zasadne to zgłoszenie. W końcu mam prawo do swojej opinii. Z myślą też o innych kupujących. Z drugiej strony dla mnie gra nie warta świeczki, po co mi ten stres.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I właśnie mu o to chodzi!

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

No ale daj se spokój. Po co dalej drążysz??? Rozumiesz przyjmujesz a jedziesz od początku. Masz sobotę korzystaj i tyle!

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Jak uzasadniony to sprzedający nie ma czego szukać w sądzie, Straszy.

oznacz moderatorów

babyart2
#7 Wielbiciel#

Wiesz, co człowiek to opinia.. widocznie wcelowałam w czuły punkt.. wiem, że straszy, ale mimo to nie jest to za fajne

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@babyart2  generalnie każdy ma swoje prawa. Ty jako kupujący masz prawo do swojej subiektywnej opinii z którą sprzedajacemu pewnie także nie było dobrze.

Sprzedajacy jeśłi uważa że jego dobra zostały naruszone ma prawo pójśc z tym do sądu o czym Cie zgodnie z prawem poinformował - wiec teraz Ty sie źle z tym czujesz

Czy w komentarzu zostały przekroczone granice? Czy narusza on dobra sprzedającego ? Tego nie jest w stanie ocenić ani allegro ani nikt na forum ( łatwo moge sobie wyobrazić komentarz nie naruszający regulaminu i pozostawiony przez a llegro a jednocześnie godzący w dobre imie i działający na szkode sprzedającego)

Lecz to moze ocenić tylko sąd jeśli do takiej rozprawy dojdzie nikt na forum takich mocy nie ma 🙂

oznacz moderatorów

babyart2
#7 Wielbiciel#

rozumiem, przyjmuję. dzięki

oznacz moderatorów

sp9ohp
#1 Nowicjusz#

Wygląda na to że ten l pan rozsyła wszystkim podobne wezwania - ja dostałem wczoraj dokładnie o takim samym tytule .To jest próba zastraszenia i wymuszenia anulowania komentarza .Mój sprzedający ma 30 anulowanych komentarzy.

oznacz moderatorów