anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konflikt ze sprzedającym

Szymon9371
#9 Pomysłodawca#

Sytuacja wygląda tak, że po wynegocjowaniu ceny ze sprzedającym kupiłem przedmiot na allegro lokalnie. Wszystko było by spoko gdyby nie fakt, że sprzedający po zakończeniu płatności milczał i nie wysyłał paczki. Po kilku dniach czekania postanowiłem zgłosić problem. Sprzedający nie udzielił wyjaśnień w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia dyskusji, co narusza Regulamin. 

Allegro pisze: "Proszę sprzedającego o załączenie potwierdzenia nadania, z widocznym adresem doręczenia.
Jeśli zamówienie nie zostało do tej pory wysłane, proszę o przesłanie potwierdzenia zwrotu pieniędzy..."

Po tej wiadomości sprzedający odpisał, że wyśle paczkę do końca tygodnia. 

I teraz mam pytania:
-Jeżeli sprzedający nie załączył potwierdzenia nadania oraz potwierdzenia zwrotu pieniędzy 24h po wiadomości od Allegro to czekać dalej?
-Czy przelew zwrotny od sprzedającego/Allegro idzie jakoś mega długo?

Za odpowiedzi z góry dzięki!😉

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedający musi wysłać towar lub zwrócić wpłatę na Twoje konto bankowe. Przez Allegro Finanse na Lokalnie nie zwróci. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, po 14 dniach od zakupu wystąp o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących. 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

Szymon9371
#9 Pomysłodawca#

Znaczy się sam sprzedaje na Allegro lokalnie i jakoś nigdy nie dostawałem nr konta bankowego. Pieniądze po przelewie otrzymywałem właśnie na Allegro Finanse. Więc z kąd sprzedający może mieć mój nr konta?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No musisz mu podać, to chyba oczywiste 🙂

oznacz moderatorów

Szymon9371
#9 Pomysłodawca#

Czyli teraz mam mu podać w dyskusji mój nr konta 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To zależy od Ciebie. Możesz domagać się natychmiastowej wysyłki lub zwrotu wpłaty - wtedy podajesz numer konta, może być w Dyskusji. 

oznacz moderatorów

Szymon9371
#9 Pomysłodawca#

Właśnie to zrobiłem z dopiskiem że mógłby częściej odpowiadać😁

oznacz moderatorów