anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

koniec terminu zwrotu a ja dalej nie otrzymałem przesylki

Nowicjusz96
#7 Wielbiciel#

Witam zamowiłem tel ktorego kraj wysyłki to wielka brytania, zakup został opłacony a juz to tyle trwa ze za 2 dni konczy sie termin zwrotu i moje pytanie brzmi nastepujaco.

Jesli skonczy mi sie termin zwrotu a ja odbiore przesylke od kuriera i okaze sie ze tel jest uszkodzony to co wtedy jesli juz nie mam czasu na zwrot?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Termin zwrotu 14 dni od otrzymania towaru, a nie zakupu.

oznacz moderatorów

Nowicjusz96
#7 Wielbiciel#

zwrot towaru jest na koszt nadawcy ? czy musze pokryc wszelkie koszty zwiazane z przesyłka?

co trzeba zrobic zeby zwrócić ? do kogo sie skontaktować?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli była taka oferta, to musisz odesłać na swój koszt, inaczej jeżeli jest reklamacja, ty wysyłasz na swój koszt a sprzedawca po uznaniu reklamacji oddaje Ci koszt wysyłki.Zwrot możesz zrobić z pozycji "Moje zakupy":Allegro - zwrot towaru.png

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nowicjusz96 Zwrot konsumencki, gdy zwracasz towar z powodu własnego widzimisię, bo masz taką chęć, jest na koszt odbiorcy, o ile Allegro nie dało Ci darmowego zwrotu. Masz na to 14 dni od odebrania towaru. Zwrot w ramach reklamacji z powodu wad lub niezgodności z opisem jest na koszt sprzedawcy, masz na to z rękojmi 2 lata. Poczytaj w necie o zwrocie w ciągu 14 dni i o reklamacji, to zupełnie inna sprawa. Jeżeli przedmiot ma wady, zgłaszasz reklamację, a jeśli sprzedawca nie będzie Ci chciał oddać kosztów odesłania po zgłoszeniu reklamacyjnym, otworzysz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poprosisz tam o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nowicjusz96 Termin na zwrot (odstąpienie od umowy) liczy się od dania odebrania towaru. Masz na to od odebrania minimum 14 dni. Nie zwracaj uwagi na powiadomienia Allegro, bo one mogą być mylące. Zwrotu możesz dokonać poza Allegro, wysyłając sprzedawcy swoją rezygnację mailem w ciągu 14 dni od odebrania rzeczy.

Czas na zwrot konsumencki masz zawsze w ciągu 14 dni od odebrania przedmiotu. Czas na zwrot w ramach reklamacji z powodu wad, to 2 lata na podstawie rękojmi. Nie myl zwrotu konsumenckiego w ciągu 14 dni, gdzie nie musisz podawać przyczyny, ze zwrotem w ramach reklamacji, na który masz dwa lata.

Jeżeli termin dostawy podany na aukcji został przekroczony, już teraz możesz wysłać sprzedawcy mailem swoją rezygnację, powołując się na art. 5431Kc i domagać się niezwłocznego zwrotu całej wpłaty.

oznacz moderatorów