anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koronawirus a masowe windowanie cen

athea
#8 Zapaleniec#

Czy polityka Allegro naprawdę nie przewiduje żadnych działań w związku z windowaniem cen o 300% wzwyż? Po historii zakupów można zobaczyć, że produkty antybakteryjne kosztują co najmniej 3x tyle co przed paroma tygodniami. Rząd Chin zakazał windowania cen, nasz nie ma moralnego kręgosłupa. Liczę że zapanujecie nad tymi ofertami.

Nim zaraz ktoś napisze, że "w końcu można zarobić" - jeśli mnie nie będzie stać na higienę to wy też nie będziecie bezpieczni..

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

konto zamknięte
Nie dotyczy

Nasz Rząd przecież zablokował wszystkim platformom takich działań i wszystkie aukcje związane z koronami miały zostać usunięte i możliwość dodania zablokowana.

oznacz moderatorów

athea
#8 Zapaleniec#

To w przypadku słów kluczowych. Nie jestem pewna czy Allegro ma taki silnik który skontroluje widełki aktualizacji cen w ofertach czy aby nie skaczą trzykrotnie i wzwyż. Ale Sprzedawcy nawet nie kryją się z tym procederem. 

oznacz moderatorów

kin_kaj
#8 Zapaleniec#

Na razie jeszcze żele  można kupić.. powoli to zakańczają, do końca dnia może się wyrobią..

oznacz moderatorów

athea
#8 Zapaleniec#

O żelach nawet nie wspomnę.. 

Ale np chusteczki green shield food surface antybakteryjne, które zawsze kupowaliśmy za 4,99 (na ceneo też są w podobnej cenie), nagle chodzą po 15 i 20zł za paczkę. Kogoś pogięło. @Allegro@Allegro to wam powinno zależeć na utrzymaniu serwisu na dotychczasowym poziomie a nie czekacie aż ktoś "rozporządzi" 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@athea robimy to - zachęcam do przeczytania naszego artykułu dotyczącego kasowania produktów z platformy.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@atheatwój post to czysty komunizm

mydło kosztowało normalnie 2 zł

duży popyt cięzko je dostać

ja kupuję je na handel po 3 zł

chcę sprzedawać po 4zł

 

i tu taki post

mam je sprzedawać po 2zł bo biedny Kupujący nie pamięta lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych w Polsce?

oznacz moderatorów

athea
#8 Zapaleniec#

Twoja wypowiedź nic nie wniosła. Wciskasz porównania jak z podręcznika do matmy 1-3.

Spoko, zrób z mydła towar luksusowy, zarób po januszowsku kupe szmalcu i powodzenia w publicznych toaletach😂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@athea   Chcieliście kapitalizmu, to go macie. Przykro mi, ale tak to działa. Jest popyt--->rośnie cena 🙂 I już nic tego nie zmieni. Nie tylko żele poszły w górę. Makaron o 100%.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

athea
#8 Zapaleniec#

My chcieliśmy? Ale że kto? Ja i koleżanka, ja i sąsiadka, ja i dzieci? Bo nie wiem o kim mowa 😉 I w końcu kapitalizm czy komunizm? Bo tu ktoś miał inne zarzuty. Chyba nudzi wam się na tych feriach 😉

A poza tym to jest post do Allegro i ewentualnie dyskusja dla kupujących, pozostałych januszów biznesu żegnam bo nie pytałam o zdanie 😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@athea  Do Allegro się pisze całkiem gdzie indziej, mądralo. Tu się pisze do innych użytkowników i komentuje kto zapragnie.  Takaś mądra, a nie wiesz?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@WREDZIA-W1, jak Ulala robi te podpisy? ręcznie, czy już jest możliwość auto-dołączania? 😛

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięteJa mam w sygnaturce, ale to dla wybranych 🙂 Możesz przecież podpisać ręcznie, choć to upierdliwe.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

szukam szukam sygnaturek, nie ma opcji dodania 😞
może Ulalala była grzeczna, a ja nie i dostała 😮

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte masz 2 rangi za nisko. Od 10 rangi są sygnaturki

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@dawal50, podziękował 🙂

oznacz moderatorów

katfa
#7 Wielbiciel#

Przeglądam oferty od 3 tygodni dotyczące produktów tzw. wyjątkowej potrzeby jak żele antybakteryjne, płyny specjalistyczne antybakteryjne/przeciwwirusowe, maski ochronne czy chirurgiczne... To co robią sprzedawcy to jawne oszustwo, nieetyczne wzbogacanie stanu swego konta. W dodatku większość sprzedawców nadaje się do zaprezentowania Urzędowi Skarbowemu. To nie przedsiębiorcy. To osoby cywilne, bez założonej działalności gospodarczej. Handlują i nie wystawiają ani paragonów ani faktury. No bo niby jak. I tak płyn AHD 1000 1 l kupiłam w tamtym roku za ok. 18 zł w sklepie medycznym. Dziś na allegro na tzw. czarnym rynku od jakiegoś włóczykija, który nie wystawia dokumentów sprzedaży 295 zł. Więc moi drodzy, tu nie ma mowy o podwyżce rzędu 10-50 czy nawet 100%, to 1600% więcej; tutaj stosuje się  lichwiarskie maniery. Sprawa nadaje się do Skarbówki. Zatem - każdy kto znajdzie handlarza, który nie wystawia dokumentów handlowych typu paragon czy FV, dodatkowo poznać takiego, bo niczym innym nie handluje, proszę zgłosić do Skarbówki i serwisowi Allegro. Tylko my odbiorcy, możemy coś z tym zrobić. Dla mnie to jest skandal. 

oznacz moderatorów

Mis_Izydor
#9 Pomysłodawca#

Pragnę uprzejmie zauważyć, że dramatyczny wzrost cen wyszedł od producentów, dystrybutorów i hurtowni. To oficjalnie działające podmioty rynkowe. Płyn do dezynfekcji, który tydzień temu kupiłam na FV za 15 zł zaproponowano mi dzisiaj na zamówienie za 150 zł z zastrzeżeniem, że to bez gwarancji dostawy. A dlaczego? Bo rząd zaaresztował zapasy jako środki strategiczne wyłącznie dla służby zdrowia. Sorry, taki mamy klimat tej wiosny. 

oznacz moderatorów

Mario_300
#9 Pomysłodawca#

Mis_Izydor pragnę jedynie zauważyć, że jeżeli sprzedawca dwa dni temu miał 100 produktów w sprzedaży i w te dwa dni sprzedał 30, to pozostało mu jeszcze 70! Nowa cena w hurtowni nie ma więc nic wspólnego z podniesieniem ceny towaru, który ma się na stanie i za który zapłacił znacznie mniej. To jest ewidentna chęć dużego zarobku wykorzystująca sytuację jaką mamy obecnie w kraju i na świecie!!!

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Mario_300chłopie nie ośmieszaj się, ile ty masz lat

to nie socjalizm i komunizm w prl była walka o handel i wyroki śmierci

 

oznacz moderatorów