anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koronawirus a masowe windowanie cen

athea
#8 Zapaleniec#

Czy polityka Allegro naprawdę nie przewiduje żadnych działań w związku z windowaniem cen o 300% wzwyż? Po historii zakupów można zobaczyć, że produkty antybakteryjne kosztują co najmniej 3x tyle co przed paroma tygodniami. Rząd Chin zakazał windowania cen, nasz nie ma moralnego kręgosłupa. Liczę że zapanujecie nad tymi ofertami.

Nim zaraz ktoś napisze, że "w końcu można zarobić" - jeśli mnie nie będzie stać na higienę to wy też nie będziecie bezpieczni..

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

Mario_300
#9 Pomysłodawca#

RED o jakim komunizmie Ty mi tu gadasz? Co ma PRL do obecnej sytuacji w kraju i na świecie? Jeśli tego nie rozumiesz, to powiem Ci wprost - to jest zwykłe **piiip**y**ństwo, żeby zarabiać wykorzystując to, że ludzie teraz zapłacą dużo większe pieniądze w obawie przed koronawirusem, za te same produkty, które jeszcze kilka dni temu były znacznie tańsze!!! I nie mów mi, że sprzedawca musiał w tym wypadku, który opisałem wyżej, podnieść cenę, bo nikt Ci i tak w to nie uwierzy! Ale Polak zrobi wszystko dla KASY, nawet kosztem innych ludzi, których nie koniecznie stać na to aby płacić takie wygórowane ceny $$$.

I na tym moją dyskusję z Tobą skończę, bo nie chce mi się nawet gadać za osobami mającymi takie poglądy jak TY!!!

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

miłej lektury

https://dzieje.pl/aktualnosci/65-lat-temu-komunisci-rozpoczeli-bitwe-o-handel

https://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/306149939-Afera-miesna-zlamane-zycie-dziesieciu-warszawskich-rodz...

@Mario_300a ty ile przeznaczysz swoich pieniędzy dla rodzin, którym biznesy właśnie padają gdyż prowadzą bary,puby czy sklepy w galeriach handlowych, które własnie zostały zamknięte przez rząd?

oznacz moderatorów

Mario_300
#9 Pomysłodawca#

RED a Ty znów o komunizmie. Chłopie ogarnij się, te czasy minęły. Nie wszyscy też mają złotówki w oczach. Nie wszyscy chcą się dorobić wykorzystując sytuację. Czasem poza złotówkami inne wartości są też bardzo istotne. I uprzedzając, nie mówię tu o tym, żeby sprzedawca dokładał do swojego interesu. Wystarczy tylko być człowiekiem, a nie kierował się jedynie chęcią zysku!!

Może kiedyś to zrozumiesz, ale teraz raczej nie!! Mimo wszystko ... Wszystkiego dobrego Ci życzę!!!

PS.: O barach, pubach czy sklepach w galeriach handlowych się wypowiadać nie będę, bo gadamy o allegro, a nie o galeriach handlowych!!!

oznacz moderatorów

F2M
#1 Nowicjusz#

powinno być to jakoś uregulowane rozumiem wzrost cen 100% ale Despray ze 123 zł ( bo tyle miałem w sklepie na allegro kosztyuje już 700 zł za 5L)

oznacz moderatorów

PC_Maniac
#2 Obserwator#

Mamy w kraju kapitalizm. Wystarczy 5 minut żeby znaleźć naprawdę konkretne i wiarygodne informacje jak samemu zrobić żel dezynfekujący. Jeśli ktoś nie chce przepłacać może samemu sobie taki żel zrobić A jeśli chce, może uruchomić domową produkcję takich żeli i zaopatrywać znajomych czy sąsiadów. Bo raczej do produkcji handlowej potrzeba by było nieco więcej nakłądów jak choćby testy, czy kwestie patentowe.

oznacz moderatorów

Client:43233834
#7 Wielbiciel#

Chce zapytac o to samo! Korzystam z Allegro od dawna i zaopatruje sie artykuły higieniczne i septyczne poniewaz potzrebne mi sa do wykonywania mojej działalnosci.Zawsze otrzymuje fakture która oczywiście włączam w koszty mojej działaności .Dzisiaj chciałam zakupic koleny raz po paru miesiącach chusteczki do dezynfekcji i sa mi niezbedne przy zabiegach do dezynfekcji narzedzi które uzywam. Przypuszczałam,że ceny wzrosły bo "kazdemu wolno zarobic" ale o 750% ???!!!! dokładnie sprawdziłam i wygląda to tak:

Chusteczki do dezynfekcji Medisept Welox 100szt z pudełkiem :

1) zakup od fixxxxxxxxer  dnia 13.06.2019 za 16,50 zł - otrzymałam fakture

 obecna cena to 124,90 + kurier.Sprzedający brzoskwinia92 nie wystawia faktury

Chusteczki do dezynfekcji  Medisept Welox  wkład 100 szt

2) zakup 30.11.2019  koszt 13,69 zł

dzisiejsza cena tego produktu to 59,99 czyli ponad 400% i również nie ma mozliwosci wystawienia faktury.A sprzedający to również brzoskwinia92

dlaczego nie wystawia faktury?

Co na to Allegro? przeciez to jawny przekręt na który nikt nie zwraca uwagi!!!

Jestem bardzo zadowolona z Allegro i zawsze polecam korzystanie z Waszych usług ale to co w tej chwili sie dzieje to woła o pomste do nieba!!!

 

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:43233834 

Może ów użytkownik nie jest VATowcem i wystawia tylko faktury bez VAT.

Nie mniej jednak masz rację, że takie windowanie cen to przekręt, ale tymi przekrętami powinien zająć się UOKiK na wielką skalę i przykładnie takich sprzedawców karać.

Chęć zarobku na cudzej krzywdzie jest po prostu nieetyczne i rozbojem w biały dzień.

Wiola
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Jedyni którzy powinni być karani za cudzą krzywde to Ci co mimo ostrzeżeń pojechali sobie na narty do Włoch, na piwo do Niemiec i po co nie wiem do Paryża

i przywlekli koronowirusa do Polski

Jak będę chciał wystawić k u p ę na allegro za 1000zł

to jaka krzywda spotka@Wioletta2701 bo nie kupi sobie jej po złotówce?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

A jednak UOKiK postanowił dobrać się do tyłka przeginającym z cenami

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=16322

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Robertmal73
#7 Wielbiciel#

Windowanie cen dotyczy również termometrów bezdotykowych,sępy podniosły już ceny.

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

Powoli trzeba się już zacząć przyzwyczajać do podwyżek cen, to nie dzieję się tylko na allegro , w wielkich sieciach stacjonarnych również. 

 

Dotyczy to drogerii, żywności i nie tylko. 

 

Prosty przykład z wczoraj , robiąc zakupy we francuskiej sieci marketów spożywczych I....R M....E 

filet z kurczaka 22,99  kilka dni wcześniej 15,99 

mielone z łopatki 21,99 kilka dni wcześniej 14,99 

papier do d... 😄 9,99 kilka dni wcześniej 7,99 

 

To samo na chemii czy słodyczach. 

 

Mało tego euro, usd , chf w górę . Giełda leci na ryj , inflacja przy obecnym stanie rzeczy poszybuję w górę do 10 % co najmniej . Premier obiecuję miliardy z kapelusza. 

 

U mnie w ciągu kilku dni realny wzrost zakupu towaru,  przez wahania walut a także podwyżki producentów/dostawców to 10 % a na pewno będzie jeszcze drożej. A ja nie handluje towarami pierwszej potrzeby 😉

 

Dla wielu sprzedawców i gospodarki będzie to ciężki egzamin do przetrawienia. 

Niestety popyt winduję cenę tak jest z wszystkim , zobaczcie na rynek mieszkaniowy, jakie są skoki w ciągu ostatnich 3-4 lat ?! 

Procentowo oczywiście dużo niższe , niż przykłady, które podajecie, ale kwotowo .... 

 

Rynek niestety tak jest skonstruowany, nie wykorzystasz ty , wykorzysta ktoś inny. Jeżeli ceny nie są regulowane przez Państwo, legalnie możesz sprzedać nawet **piiip**o w papierku i to za milion złotych. 

 

Sorry taki mamy klimat , czy to moralne ?! Oczywiście , że nie , ale nikt nie jest w stanie tego uregulować bez odpowiedniej rządowej dyrektywy. 

 

 

 

oznacz moderatorów