anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież konta i płatność moją kartą płatniczą

Bartek_2091
#7 Wielbiciel#

Hej,

ktoś wkradł się na moje konto i zakupił towar płacąc za niego moją kartą płatniczą przypisaną do konta. Nie wiem co zostało zakupione, ani nie mam danych sprzedającego, ponieważ złodziej usunął informacje o zakupionych przedmiotach. Kwota jest spora, bo 411,99 zł.

 

Allegro niestety chroni osoby, które łamią prawo i ich jedna reakcja to "bardzo mi przykro, napiszemy wiadomość do sprzedającego". Serio? Wstyd. Nie podadzą mi nazwy sprzedającego, mimo że to z mojego konta dokonano zakupu i na mój rachunek.

Gdzie szukać pomocy? Jak odzyskać pieniądze? 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

Knowhere
#21 Demiurg#

@Bartek_2091 Zakładam że to była karta kredytowa, więc po prostu złóż reklamację w banku przy pomocy procedury chargeback.
Ależ nazwę kupującego możesz mieć - napisz tutaj https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=e9a08961-adcb-41a5-8cd9-142dd478e1fc i poproś o przywrócenie zakupu do zakładki "kupione"😉 Przy okazji w szczegółach zakupu będziesz też widział adres na który włamywacz zażyczył sobie wysyłkę (no chyba że wybrał paczkomat lub inny odbiór w punkcie).

I po raz kolejny napiszę, że nie warto mieć gdziekolwiek podpiętych kart/kont, bo 30 sekund życia zaoszczędzonych na przepisywaniu paru cyferek nie jest warte spokojnego snu.
Zapisane karty i konta możesz usunąć w tej zakładce https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/metody-platnosci

A skoro był to włam na mejla i na allegro jednocześnie, to widocznie miałeś ustawione identyczne hasła (być może nawet zapisane w przeglądarce). Widzę lenistwo i wygoda motzno😏 Bo widzisz, z hasłami to jest tak, jak z majtkami: zmieniaj często i nie pożyczaj nikomu😂 Polecam menedżery haseł, np. KeePass.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Na przyszłość proponuję nastepujący sposób (sam go stosuje od lat).

Wyrobilem sobie w banku karte prepaidowa (calkowicie bezplatnie, nic sie nie placi za utrzymanie). Stosuje ja do wszelkich platnosci internetowych i zasilam wylacznie niezbedna kwota. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

nie wszędzie to przejdzie, pod Flex'a takiej nie podłączysz bo ci konto zablokują 🙂
a wystarczy mieć ustawione kody pod transkacje kartą 😛

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Bartek_2091 koniecznie zgłoś tą sprawę na policję. Natomiast panelu nie widzę, żadnych zakupów na taką kwotę. Jesteś pewien, że był to zakup na Allegro? O ile historię z konta można skasować to na naszych kontach admińskich, wszystkie zakupy są widoczne. Nie widzę nawet, by w ciągu jednego dnia dokonano u Ciebie zakupów na taką kwotę lub chociaż zbliżoną, o której piszesz.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

studio15
#2 Obserwator#

Niestety nauczona przykrym doświadczeniem nie płacę wogóle kartą tylko przez ajencję na przelew dzięki temu nikt mi nic nie wykrada niestety može to utrudnienie ale takie czasy

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

a wystarczyło 2FA 🙂

oznacz moderatorów

pawka_wawa
#2 Obserwator#

Przestępstwa należy zgłosić na policję w najbliższym komisariacie. Oni piszą do Allegro, które udostępnia im dane. Policja łapie złodzieja. Gdybyś to zrobił od razu łatwiej byłoby złapać dziada. Ale jak widzę wolisz bić pianę na forum.

oznacz moderatorów

pawka_wawa
#2 Obserwator#

Jeszcze jedno. Praktycznie wszystkie karty na rynku mają możliwość wycofania transakcji. Nie ty zrobiłeś transakcję. Nie otrzymałeś zakupionego towaru. Sprawdź w sowim banku i w sieci. Formularz wycofania transakcji znajdziesz w necie. Karty są ubezpieczone.

oznacz moderatorów