anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież metodą "BLIK" a allegro

Dzamanos1
#7 Wielbiciel#

Witam. Dziś w nocy siostra została okradziona metodą "na BLIK". Kontaktowałem się już mailowo z "BLIKiem", ale nie mogą w tej kwesti nic zrobić. Według danych z transakcji, kod został wykorzystany na zakup przez allegro.

 

Wie ktoś może czy allegro może w tej sprawie pomóc, mając numer zamówienia na ich stronie? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Dzamanos1 została oszukana podczas zakupu na allegro?

Jak zgłosi sprawę na policję to na prośbę policji allegro udzieli im wszelkich informacji. Tak samo blik. Ale trzeba złożyć zawiadomienie.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Jak można zostać okradzionym podczas zakupów? 

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Ale skąd ktoś by miał znać twoj kod blik. Najpierw musisz się zalogować to swojej bankowosci i spisać 6 cyfrowy kod. Później podczas płacenia musisz wpisać ten kod.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

A wpisaniu tego kodu, trzeba zwykle zatwierdzić pinem w aplikacji przekazanie środków

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Dzamanos1 Musiała podać komuś kod, ale jeżeli coś zostało kupione z jej konta to musi być w zakładce "Moje zakupy", no że chyba był tak sprytny i ukrył zakup. A tak na marginesie tylko zgłoszenie na Policję ale szansa na odzyskanie mala, niestety.

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@LEW433 - może i podała komuś kod. Ale kod jest ważny przez 2 minuty Ta osoba by musiała znać kod pin żeby zalogować się do bankowości i potwierdzić płatnoś kodem pin

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Dzamanos1 Coś jest nie tak w Twoim poście. Procedura płatności "blik" przebiega następująco ( przynajmniej u mnie) Wchodzę do aplikacji banku > pobierz kod blik > podaj login > zatwierdź avatarem > pokazuje się kod blik ważny 90 sek > wpisujesz kod blik na stronie przez którą płacisz ( tam czeka na podanie kodu 2-3minuty) > zatwierdź w aplikacji > podaj pin > zatwierdź w ciągu 60 sek. Trzeba mieć cały czas telefon w ręku, żeby dokonać wszystkich operacji. Więc nie bardzo widzę mozliwość kradzieży, chyba że ktoś sklonował telefon, ale to może stwierdzić tylko specjalista.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@Ziolko39Można płacić 'blikiem bez kodu'

Jeśli masz zapisany kanał płatności to nie ma potrzeby wpisywania kody, wystarczy potwierfzić w aplikacji.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl Ale żeby potwierdzić trzeba mieć telefon w ręku. Czyli pozostaje obowiązkowe potwierdzenie. Bez tego płatność nie przejdzie.

oznacz moderatorów