anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś kupuje na mój numer telefonu

Soniak_87
#7 Wielbiciel#

Witam co mogę zrobić jeśli ktoś kupuję na allegro podając mój numer telefonu ??

Trochę to się robi uciążliwe sprawa zgłoszona do allegro jedynie co mi odpisali to, że zwrócili uwagę kupującemu.

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

kostas11
#21 Demiurg#

Może ktoś rąbnął się przy wpisywaniu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

pewno pomyłka w nr telefonu, nie sądzę, żeby celowo ktoś podał błędny, bo to jednak utrudnia kontakt. no chyba, że masz z kimś na pieńku i chce Ci zrobić dobrze 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Soniak_87
#7 Wielbiciel#

To jest celowe i trwa juz kilka miesiecy gosciu kupuje tez z innych portali i rozne opcje dostawy zamawia a numer moj dodaje

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

Zgłosić na policji. Ro podpada pod nękanie. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

A odbiera te paczki, czy dzwonią sprzedawcy do Ciebie z pretensjami że nie odbierasz paczki ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Soniak_87  a nie możesz uzyskać jego danych osobowych, wiem, że jest RODO, ale jak dzwonią do Ciebie w sprawie transakcji, to zapytaj o dane człowieka, może ktoś Ci powie. Okaże się, czy to nie jakiś Twój znajomy przypadkiem, jaja sobie robi 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

" Twój znajomy przypadkiem, jaja sobie robi "

To już dalece wykracza poza robienie sobie jaj: 

Art.190a Kodeks karny

„§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 
2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
(...)
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@glenmoranghie  to raczej miała być metafora, albo przenośnia. Nie brałbym tego dosłownie 🙂 bardziej chodziło mi o zdobycie danych osobowych tego gościa.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Soniak_87
#7 Wielbiciel#

Mam jego adres dane ale co mi z tego. Forum prawne mówi, że numer telefonu to jak numery rejestracyjne samochodu tego RODO nie obowiązuje. Paczki odbiera, jesli zamawia DPD to ja mu anuluje paczki ale jesli in-post czy ruch to nie mam możliwości ingerowania. Żadko ktos dzwoni ale zdaza sie, zazwyczaj to sms automatów o paczce

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

"Forum prawne mówi, że numer telefonu to jak numery rejestracyjne samochodu tego RODO nie obowiązuje. " 

RODO może i nie, ale kodeks karny tak. Patrz art. 190KK par.1,2,4.

"jesli in-post czy ruch to nie mam możliwości ingerowania." 

Masz możliwość. Możesz mu przekierować do innego punktu odbioru, nawet w innym mieście.

oznacz moderatorów

Soniak_87
#7 Wielbiciel#

Nie moge w inposcie ani paczka w ruchu ja dostaje dolko sms od automatu ze paczka czeka na odbior i kod odbioru. Nawet wczoraj Paczka czeka w Paczkomacie WLI01M Wolica 273 . Po uplywie 48h nieodebrana wroci do Nadawcy. Kod odbioru [edycja], QR kod [edycja]

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Soniak_87  to jak ten gość odbiera te paczki bez kodu ? np. odbiór z punktu, czy paczka w ruchu. Przecież bez kodu na telefonie chyba nie da rady odebrać, no chyba że jest jakiś inny sposób, o którym nic nie wiem ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

gumamp
#2 Obserwator#

Kod na maila. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@gumamp  jak jest import z allegro to mail idzie z automatu, ale nie ma takiego obowiązku przy nadawaniu przesyłek do punktu jak robi się to indywidualnie. Ja nie zawsze wspisuję maila, jak ktoś mi np. zmienia dane adresowe i muszę ręcznie poprawiać to zostaje nr telefonu bo jest wymagany, mail już nie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

MarkowsSkY
#2 Obserwator#

Drobna uwaga, kody qr inpostu zawierają numer telefonu.
[text:  "P|<numer tel>|<kod odbioru>"]
Nie udostępniałbym tych kodów (qr) publicznie, bo każdy taki numer może odczytać 🙂

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Soniak_87 gdzie do nas pisałeś? Prześlij mi proszę numer tego zgłoszenia.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

"dostaje dolko sms od automatu ze paczka czeka na odbior i kod odbioru." 

No to odbieraj te paczki.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

W sumie, skoro opublikowałeś kod QR to teraz ktokolwiek może odebrać tą paczkę 😀

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@glenmoranghie  to pewno inne miasto itd, ale nadal nie rozumiem jak ten co kupuje odbiera przesyłki bez kodu, który idzie na inny telefon ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów