anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kto odpowiada za kasę wydana na montaż i demontaż uszkodzonego radia,,,?

MAMY ROZWIĄZANIE!
anajulnadie
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
br.
#21 Demiurg#

@anajulnadie  Na pewno nie odpowiadają za twoją kasę moderatorki 😂

Jeżeli radio jest zepsute to skłąda się reklamację sprzedającemu. O zwrot kosztów montażu można owszem procesować się  ale  w sądzie.

Porządna firma która podjęła się montażu tego radia mogła przecież najpierw sprawdzić radio na stole montażowym. Skoro tego nie zrobiła to mam prawo zapytać czy na pewno radio jest uszkodzone czy może  w gniazdku lub bezpieczniku samochodowym prądu zabrakło?

oznacz moderatorów
anajulnadie
#7 Wielbiciel#

B zdzira wszystko działa oprócz wifi model As itam niety0wy wić stół nierealny ponadto brak instrukcij montażu obsługi a to obligatoryjne,..... Alegro nic nie ma robi z takimi aparatami pisze blble i koniec słowem schodzą na psy.Klijent to ktoś za ladą czyli ladaco.Beznadzieja!!

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@anajulnadie  Zaraz, zaraz...  jakie  wifi?   To radio internetowe?  A gdzie router? Pewnie poza zasięgiem

oznacz moderatorów
Client:109808341
#12 Orędownik#

@br.  napisał(a):

@anajulnadie  Na pewno nie odpowiadają za twoją kasę moderatorki 😂

O zwrot kosztów montażu można owszem procesować się  ale  w sądzie.samochodowym prądu zabrakło?


Nie uważasz, że zwrot kosztów montazu i demontażu (w okreslonych granicach) należy się z Ustawy K.C.? 😉

 

 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:109808341  "Nie uważasz, że zwrot kosztów montazu i demontażu (w okreslonych granicach) należy się z Ustawy K.C.?"

Owszem uważam, sprzedawca również przynajmniej roczną opłatę RTV  powinien opłacić kupującemu jako gratis. 😁

oznacz moderatorów
Client:109808341
#12 Orędownik#

@br.  zamiast kpić przeczytaj co wkleił niezawodny @kostas11 .

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:109808341  Czytałem czytałem...   Ty przeczytaj co napisał  @az1rael 

A autor wątku  napisał ze radio jednak działa tylko wifi niet....

oznacz moderatorów
Client:109808341
#12 Orędownik#

@br.heh... jak zwykle @az1rael zamiast sie skupic na istocie problemu rozmienia sie na drobne 😉

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@br. A to oprócz radia nie trzeba karty sim z naładowanym pakietem gb i anteny do netu na magnesie na dach auta?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@br. Zapomniałeś o co najmniej 2-letnim zapasie benzyny, żeby mógł jeździć i słuchać tego wi-fi radia🙉

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Ziolko39 a po co jak na cpnach są darmowe hotspoty wifi to może tam stać i słuchać benzyna mu nie potrzebna ino prąd w akumulatorze 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@anajulnadie podeślij sprzedawcy 🙂

Art. 561 KC

§ 1. Jeżeli rzecz wadliwa została zamontowana, kupujący może żądać od sprzedawcy demontażu i ponownego zamontowania po dokonaniu wymiany na wolną od wad lub usunięciu wady. W razie niewykonania tego obowiązku przez sprzedawcę kupujący jest upoważniony do dokonania tych czynności na koszt i niebezpieczeństwo sprzedawcy.
§ 2. Sprzedawca może odmówić demontażu i ponownego zamontowania, jeżeli koszt tych czynności przewyższa cenę rzeczy sprzedanej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 pozostaje jeszcze kwestia kto rozpiżył radio czy było już przed montażem niesprawne bo nikt nie sprawdził czy ten kto montował tak zamontował że radio popsuł i zwala że już takie było

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael dałem ogólnie zarys 😉 cała procedura wygląda bardziej skomplikowanie, ale myślę że firmy sprzedające Opony, radia, amortyzatory itp. powinny mieć swoje serwisy w których przed demontażem sprawdza czy wada była przed czy to wina złego montażu 🙂

A taki demontaż radia powinien być po złożeniu reklamacji i konsultacji ze sprzedawcą 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 zwykle to jest coś w rodzaju mamy pana radio ale to nie my rozpiżyliśmy ino ten co montował reklamacja odrzucona ze względu na nieprawidłową procedurę montażu byr bye

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael pewnie że tacy psełdo sprzedafcy się zdarzają ale w erze opinii w necie długo nie pociągną 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@kostas11@az1rael   A ja myślę że to fikcyjny problem... 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 przy tej ilości nowych kont co można nachłamić na allegro to pociągną a renoma sklepu stacjonarnego to swoją drogą o tą to trza dbać 

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 zresztą jak sam dajesz sprzedającemu w rękę pałkę żeby cię nią zdzielił w łeb to czego oczekujesz? kupujący zgłasza ja tu reklamację chcę złożyć bo mi tu wifi nie działa ten monter z firmy x mi tu założył i nie działa bo sprzedaliście mi tu szajs jakiś badziew wy oszu.ty c.uje je.ane kasę oddajcie!!! no to sprzedawca po dostaniu w łapki takiego radyjka co zrobi ano zamiast diagnozować co nie działa i czemu szuka dziury w całym na tego co montował a potem jest reklamacja odrzucona ze względu na nieprawidłowy montaż, to kupujący z ryjem leci do montera a ten swoje było zepsute i co ano kupujący jest w ciemnej dupie i jedzie pociąg... 
@Client:109808341 rozumiem że potrafisz bez anteny i karty sim stwierdzić że radio nie działa nie dlatego że ktoś nie potrafi podłączyć tylko się zepsuło? a potem trza będzie stówę na drobne rozmieniać by opłacić odesłanie towaru a może i bezumowne magazynowanie w czasach takiej głupoty ludzkiej że nie zdziwiłbym się że taki nie skojarzył że trzeba mu karty sim z pakietem gigabajtów i lub anteny do wzmocnienia sygnału.
Ludzie jak się chce mieć coś dobrze zamontowane to się kupuje od razu w zakładzie i płaci montaż a nie potem się płacze że albo się popsuło i udaje że to nie ja albo mi firma posuła i udaje że było popsute 

oznacz moderatorów