anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kto płaci za wysyłkę zwrotną?

Client:102397223
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Zamówiłem komplet 4 noży. Otrzymałem komplet, ale 2 noże nie były z opisu. nie pasują do mnie. Zwracam przedmiot sprzedającemu. Kto płaci za wysyłkę?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:102397223 czyli reklamacja ,, niezgodność z opisem ,, . W takim przypadku sprzedawca pokrywa wszystkie koszty jakie poniosłeś .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A dlaczego robisz zwrot (odstępujesz od umowy), składaj reklamacje z tytułu rękojmi, ty odsyłasz towar na własny koszt a po rozpatrzeniu reklamacji sprzedający musi ci oddać. Możesz także zapytać sprzedającego czy chce w jakiś inny sposób odebrać towar.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:102397223 
Jeżeli zrezygnujesz z 2szt. noży np. bez powodu (odstąpisz od Umowy) to koszt odesłania jest po Twojej stronie. Podane powodu nie ma wpływu na to, ze odstąpienie jest z Art. 27 (tzw. "bez powodu").
Jeżeli złożysz reklamację ze względu na wadę (niezgodność z opisem jest wadą) 2szt. noży, to koszt przesyłki z niewłaściwymi nożami powinien zwrócić Ci (lub przesyłkę odebrać od Ciebie) Sprzedawca, a właściwe noże - wysłać Ci na Twój koszt.
Jeżeli nie będzie w stanie wysłać właściwych (zgodnych z opisem) noży - to zaproponuje obniżenie ceny lub odda Ci pieniądze .

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:102397223 W takim przypadku za odesłanie płaci sprzedawca. Możesz domagać się zwrotu wszystkich kosztów, czyli ceny towaru i kosztów wysyłek w obie strony lub wymiany towaru na zgodny z opisem. Przy wymianie sprzedawca także ponosi koszty wszelkich wysyłek reklamacyjnych. Jeśli będzie Ci to utrudniał, daj znać. Są sposoby na takich. 

oznacz moderatorów