anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłam laptop jako nowy. Dostałam używany

ABlonska
#7 Wielbiciel#

Kupiłam wczoraj Laptop. W opisie jest Nowy. Dzisiaj dostałam uzywany. Z systemem zainstalowanym w marcu 2019 r. Gdzie zgłosić że sprzedawca oszukuje ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ABlonska
#7 Wielbiciel#

dziękuje

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ABlonska laptop używany czy sugerujesz się systemem ? może sprzedawca zainstalował wersję oem żeby nie stracić systemu ?  

Reklamuj sprzedawcy i poczekaj na odpowiedź 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kostas11 "laptop używany czy sugerujesz się systemem" - w sumie też jestem ciekaw.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere W nowych laptopach system się już instaluje przy 1 uruchomieniu. Nie wiem czy są jakieś nowe z zainstalowanym już. Kila szczegółów jeszcze można sprawdzić po których wiadomo czy jest nowy i był już używany.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Nie musisz mi tłumaczyć takich rzeczy😏 Systemy zazwyczaj są instalowane do momentu pierwszego restartu (czyli uzupełnienie danych konta, haseł etc. należy już do nabywcy) i lapek równie dobrze może być leżakiem magazynowym z pełną gwarancją (czego się nie dowiemy do momentu podania przez @ABlonska więcej szczegółów).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere leżący nieużywany to jeszcze tragedii nie ma 😉 Po rejestracji kompa u producenta powinna mieć pokazaną gwarancje, nie wiem tylko czy tak jest u wszystkich producentów

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ABlonska Otwórz spór, w nim zgłoś problem. Na Allegro tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Na Allegro Lokalnie tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Sprzedawca ma 24 godziny na odpowiedź, po tym czasie pomoże Ci tam pracownik Allegro. Domagaj się wymiany sprzętu na nowy lub po odesłaniu zwrotu wszystkich kosztów. Wymiana także na koszt sprzedawcy.

Jeżeli spór nie przyniesie rozwiązania, zakończ go jako nierozwiązany i wystąp o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ABlonska Nie zwracaj tylko reklamuj z rękojmi i żądaj nowego jeśli cena była dobra a nie kupisz nowego za nią. To wystarczająca kara będzie dla sprzedawcy 😉 Pamiętaj, ze można też sprawdzić 1 uruchomienie dysku oraz ile czasu przepracował już 😉 bo może go całkowicie zresetować do ustawień fabrycznych.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów