anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłam telefon bez zalogowania się na allegro. Jak teraz znaleźć to zamówienie?

Client:108866187
#7 Wielbiciel#

Kupiłam telefon po tym linku dostałam go normalnie od sprzedającego 

https://allegrolokalnie.0c7a.pl/oferta/1e8864e3-b910-45b4-9017-0aac680c7f4a

czy to może być oszustwo? Jaka jest szansa że zamówienie normalnie mi przyjdzie? Obawiam się że facet mnie okradł bo nie mogę już znaleźć w żaden sposób tego zakupu…

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Syla270985
#12 Orędownik#

@Client:108866187 to nie jest link do Allegro, tylko do fałszywej strony podszywającej się pod Allegro. Zostałaś oszukana i już prawdopodobnie nie odzyskasz pieniędzy. Zgłoś się na Policję. 

oznacz moderatorów

Client:108866187
#7 Wielbiciel#

Jesteś pewna? Jak teraz to rozwiązać skoro nie mam nawet żadnych danych faceta..

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@Client:108866187 widać po linku że to fałszywa strona, allegrolokalnie.0c7a.pl tego 0c7a nie powinno tu być, zgłoś to na Policję. Dane faceta czy byś miała czy nie, i tak są nieprawdziwe, albo dotyczą przejętego konta na fb z którego zapewne dostałaś fałszywy link. Nie podawałaś nigdzie danych do konta bankowego? Jeśli tak, to zmień natychmiast hasła i zgłoś to do banku bo Ci konto do zera wyczyszczą 

oznacz moderatorów

Client:108866187
#7 Wielbiciel#

Płaciłam blikiem więc z tym problemu nie będzie. Ale martwi mnie wizja że 1000zl ponad straciłam…

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@Client:108866187 przykra sprawa... Niestety takich wpisów jak Twój, jest bardzo dużo. Pieniędzy już raczej nie odzyskasz, ale zgłoś to na Policję. Jeśli masz aplikacje Allegro na telefonie, to legitny link w który klikasz, powinien automatycznie otworzyć się przez aplikację Allegro, u mnie tak się dzieje za każdym razem, jeśli jest inaczej, to fake. Najlepiej poproś o sam numer oferty, wtedy samodzielnie wyszukasz ją na Allegro. 

oznacz moderatorów

Client:108866187
#7 Wielbiciel#

Właśnie zdziwiłam się że nie otworzyło mi się w aplikacji.. ale jak patrzyłam to wyglądało legitnie. Znalazłam ogłoszenie na **piiip**. Facet miał problem już wtedy wysłać telefon za pośrednictwem tamtej platformy więc poprosił mnie o e-mail i wysłał mi tego linka.. a ja naiwna zapłaciłam.. gościu odpisał że poszło i że jutro rano mi wyśle ten telefon.. pomimo to staram się być dobrych myśli ale już tracę nadzieję.

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@Client:108866187 niestety, musisz pogodzić się ze stratą bo nadzieja na otrzymanie tego telefonu jest żadna 😔 droga nauczka na przyszłość... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:108866187 Nie ma telefonu ani kasy, zostałeś oszukany, powinieneś to zgłosić na policje.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:108866187 Ewidentne oszustwo > nie da się normalnie kupić czegoś na Allegro bez zalogowania się > możesz pożegnać się z kasą

oznacz moderatorów