anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem komputer z fałszywej aukcji

Rudli99
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie. Zakupiłem na aukcji allegro komputer w dość okazyjnej cenie, wręcz bardzo podejrzanej i słusznie była podejrzana, ponieważ znalazłem ten sam komputer na innej stronie aukcyjnej z tym samym opisem. 

Dopiero po fakcie mogłem skontaktować się ze sprzedającym telefonicznie, jak i w ogóle znaleźć dane o tej osobie. Jak się okazało Pani, która wystawiła ten przedmiot, znalazła ogłoszenie, że będzie wystawiać czyjeś aukcje allegro na swoim koncie, oczywiście można wpaść na to, że to jest jawne oszustwo.

Niestety zdjęć z aukcji nie mogłem dokładnie sprawdzić, ponieważ byłem na telefonie, a tam wyszukiwanie obrazem nie działa tak samo jak na komputerze.

Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy potrzebna jest interwencja policji? 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Rudli99 jeśli to był zakup przez allegro to wszystko masz w zakladce ,, moje zakupy ,, natomiast jeśli nie masz padłeś ofiarą oszustwa .

oznacz moderatorów

Rudli99
#8 Zapaleniec#

Tak, wszystko odbyło się przez allegro

oznacz moderatorów

Rudli99
#8 Zapaleniec#

Poprzez allegro lokalnie, będąc bardziej precyzyjnym 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Rudli99 więc o nic się nie martw , jeśli zakup nie przyjdzie w mniej ... więcej określonym czasie wróć do nas .

oznacz moderatorów

Rudli99
#8 Zapaleniec#

To już raczej pewne, że przedmiot do mnie nie przyjdzie, ponieważ zdążyłem napisać sms oraz na Messengerze do Pani, od której kupiłem ten komputer i powiedziała, właśnie to, co napisałem powyżej, czyli, że niby znalazła jakąś firmę, która zajmuje się sprzedażą sprzętu, elektroniki i że ona jest tylko pośrednikiem

Wysłałbym link do oryginalnej aukcji z innego portalu aukcyjnego, ale nie wiem czy jest to tutaj dozwolone.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Rudli99 masz skuteczne narzędzie jakie daje Ci allegro o nazwie ,,dyskusja ,, skorzystaj z niego . @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Rudli99 . Wystawiając coś na Allegro nie ma zakazu wystawiania tego samego na innych portalach > duzo ludzi tak robi > więc to nic dziwnego, jak znajdziesz ten sam przedmiot na 2,3 innych portalach.

A co do "oszustwa" > to wstrzymaj się z takimi opiniami do momentu, aż minie czas przewidziany na dostawę > na AL sprzedający ma 7 dni na wysyłkę + czas przewoźnika. Zawsze masz przycisk "problem z zamówieniem"

oznacz moderatorów

Rudli99
#8 Zapaleniec#

Ale już się skontaktowałem z właścicielką konta za pomocą danych, które otrzymuję po zakupie przedmotu i już ona sama przyznała, że też padła ofiarą oszustów, jak już wcześniej wspomniałem Pani ta została wciągnięta w jakieś wystawianie aukcji dla kogoś. 

Czyli moja sprawa może zostać rozwiązana za pomocą Allegro, ale jej sprawa już raczej z pomocą Policji, tak? 

Dyskusję również już założyłem.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Rudli99: w zasadzie to Allegro powinni Ci zwrócić $$ a Allegro pewnie zadba, żeby sprzedającą zainteresowała się Policja.

Jeśli Allegro nie odda Ci $$ to wtedy Ty musisz zasuwać na Policję.

Oby Policja nie postawiłą Ci zarzutu paserki 😮

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

Witaj, @Rudli99.

Zarówno Ty, jak i sprzedająca padliście ofiarą oszustów podających się za firmę, która sprzedaje swoje towary przez pośredników. Słusznie zakładasz, że swojego komputera nie zobaczysz - sprzedająca go nie ma i nigdy nie miała. Nie ma też Twoich pieniędzy, bo przelała je na konto oszustów. W tej sytuacji najszybszą i najlepszą drogą do odzyskania Twoich pieniędzy jest zwrócenie się o rekompensatę z programu Allegro Protect. Nie musisz w tym celu otwierać dyskusji ze sprzedającą, ani czekać 14 dni od dnia zakupu. Pracownicy Allegro doskonale znają mechanizm tego oszustwa i mogą skrócić termin na złożenie wniosku o rekompensatę na podstawie artykułu III. 3. regulaminu Allegro Protect. BTW: Osoby, które Ci tu doradzają oczekiwanie na przesyłkę, która nigdy do Ciebie nie trafi, też dobrze widzą, w czym rzecz.

Naciśnij przycisk "OZNACZ MODERATORÓW" i poproś o pomoc w szybszym złożeniu wniosku o rekompensatę lub od razu napisz przez formularz dostępny na stronie https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b... Opisz tam swoją sprawę, załącz dowody oszustwa: zrzuty wiadomości z komunikatora, e-maile, SMS-y i czekaj na zwrot pieniędzy. Powodzenia.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:107370536: jak to sprzedająca "nie ma pieniędzy" autora wątku? Co go to obchodzi? Niech odda ze swoich. Żadna różnica.
Kupujący zapłacił sprzedającej a nie komuś tam.

Powinno być tak:
a) kupujący zgłasza problem sprzedającej,

b) sprzedająca zwraca $$ kupującemu

c) sprzedająca  wyjaśnia sobie sprawę z kimś tam z kim zawarła "umowę".

Kupujący powinien założyć dyskusję, bo może sprzedająca zechce zwrócić $$ ze swoich i w ten sposób zminimalizować np. odpowiedzialność z KK.

Jak Allegro odda $$ to bedzie szarpać sprzedającą zapewne: pozew, wyrok, komornik.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@Client:104371448  napisał(a):

 jak to sprzedająca "nie ma pieniędzy" autora wątku?


Zwyczajnie. Znalazła na jakiejś grupie facebookowej ogłoszenie o pracy zdalnej. Jej praca miała polegać na wystawianiu towarów na sprzedaż przez Allegro, przesyłaniu pieniędzy do "firmy" i kasowaniu prowizji. Gdyby miała pieniądze, to pewnie nie przyjęłaby tej oferty. Ale pieniędzy nie miała i nadal nie ma. Ma za to długi do spłacenia.


Jak Allegro odda $$ to bedzie szarpać sprzedającą zapewne: pozew, wyrok, komornik.


Prawidłowo. Tak własnie powinno się stać.

oznacz moderatorów

Rudli99
#8 Zapaleniec#

Wydarzyło się dokładnie to, co Pan opisał, obydwa komentarze idealnie odzwierciedlają opisaną sytuację. Oczywiście dziękuję za taki komentarz. Już się zabieram za pisanie oraz przesłanie screenów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:107370536: ja zrozumialem co napisales. Mogla przekazac swoja kase a sprzedajacego zostawic sobie (teoria).

Poza tym zwykle jest tak, ze komp kosztowal np. 1000zl, prowizja dla sprzedawcy 100zł, wiec pracodawcy przelewa 900zł.

No chyba, ze kase miala dostac na koniec miesiaca to kanal na maksa.

oznacz moderatorów

Rudli99
#8 Zapaleniec#

Próbuję złożyć wniosek i wyskakuje, że dalej trzeba czekać 14 dni od zakupu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo tak stanowi regulamin allegro. Za łóż dyskusję, czas będzie płynął a zawsze administracja może Ci umożliwić wcześniejsze złożenie wniosku.https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Rudli99
#8 Zapaleniec#

Dyskusję już założyłem, dopiero we wtorek będę mógł tam poprosić o pomoc

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@Rudli99 Mamy środę. Napisz, czy prośba o pomoc pracownika Allegro w dyskusji dała jakiś efekt, bo jak widać, na tym forum pomocy od administracji nie otrzymasz. Swoją drogą to ich milczenie w tym i w tym temacie jest bardzo wymowne. Zignorowali prośby od Ciebie i od @mdrogeria i to specjalnie nie dziwi, ale że nie zareagowali na wezwanie od @LEW433? Ciekawe, ciekawe...

oznacz moderatorów