anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem nie oryginalne okulary które muszę oddać na Policji w toczącej się sprawie karnej

kbienko
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie,

 

23.06.2019 roku kupiłem okulary na aukcji nr. 8142860210 miały być oryginalne !!!

w dniu dzisiejszym byłem na przesłuchaniu w sprawie dokonanego zakupu który okazał się podróbką.

Okulary jako dowód bezwrotny musiałem zostawić Policji.

jak mogę odzyskać pieniądze za zakupiony towar od Allegro?

 

Pozdr.

kbienko

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Nie odzyskasz. Termin na Program Ochrony Kupujących już minął. Dla pewności dopytaj przez formularz, może istnieje jakaś niestandardowa procedura na takie przypadki; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

kbienko
#7 Wielbiciel#

dziekuje za odpowiedz wyslalem zapytanie  formularzem i czekam:)

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kbienko widzę, że otrzymałeś od nas już odpowiedź - doślij potrzebne dokumenty i będzie można działać 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

kbienko
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie,

 

Nie otrzymałem odpowiedzi od Allegro!! jakie dokumenty mam dosłać

 

Pozdr.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@kbienko

Tobie pozostaje złożenie pozwu cywilnego w sądzie. Sprzedawca - nie wiem, czy ma firmę czy sprzedał prywatnie, ale tak czy siak będzie miał sprawę karną za paserstwo (umyślne lub nieumyślne, o czym zadecyduje sąd). Warto napisać do sprzedającego, że jeśli chce uniknąć przegranej sprawy, a co za tym idzie poniesienia kosztów sądowych; Twojego, swojego prawnika, kosztów dojazdu, ew. noclegów..., gdyż rozprawy odbywają się w sądzie właściwym dla miejsca zamieszkania poszkodowanego, to dla własnego dobra powinien oddać równowartość za okulary I koszt wysyłki.

Wiola
oznacz moderatorów

kbienko
#7 Wielbiciel#

Wyobraź sobie że toczą się prokuratorskie sprawy tego sprzedającego ja musiałem oddać okulary jako dowód w sprawie a sprzedajacy cały czas wystawia na aukcjach allegro ten sam asortyment!!  to jest ciekawe:)

oznacz moderatorów

kbienko
#7 Wielbiciel#

Żeby nie być gołosłowny zobaczcie sobie:  [edycja]

 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kbienko 21 maja poprosiliśmy cię o załączenie dokumentów otrzymanych od Policji w związku z zatrzymaniem towaru.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kbienko
#7 Wielbiciel#

Witam,

Nie dotarł do mnie mail 21 maja:(  na dzień dzisiejszy otrzymałem tylko nr sprawy i imię i nazwisko policjanta który zajmuje się sprawą. Wysłałem do Allegro w treści maila.

Użytkownik allegro a dalszym ciągu wystawia te same przedmioty - nie rozumiem takiej sytuacji:)

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kbienko Sprawdź proszę dokładnie całą skrzynkę mailową, szczególnie foldery takie jak Spam, Powiadomienia lub Inne. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kbienko
#7 Wielbiciel#

Witam,

Niestety nie otrzymałem żadnego maila od Allegro w odpowiedzi na moją sprawę - jedynie 21 maja otrzymałem ankietę w której miałem określić stopień mojego zadowolenia z odpowiedzi (której nie otrzymałem)

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kbienko W takim razie napisz proszę do nas ponownie tutaj.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@kbienko 

Nieszkodzi, że oddałeś okulary policji. To standardowa procedura, że policja zatrzymuje podróbkę, a poinformowanie sprzedającego, by uniknął rozprawy i zwrócił pieniądze daje mu szansę na uniknięcie przegranej i kosztów. 

Skoro sprzedaje podróbki znanych producentów, napisz do przedstawicieli tych producentów w Polsce. Nikt nie toleruje sprzedaży podróbek, bo tego typu działania szkodzą wizerunkowi znanych i cenionych na rynku firm, podobnież, jak piraci, którzy nielegalnie ściągają/ kopiują utwory znanych piosenkarzy, zespołów muzycznych działając na ich szkodę. Podaj do wiadomości przedstawicielstwa namiary  na sprzedającego. Zajmą się nim.

Wiola
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kbienko jak pisze @Wioletta2701 to standardowa procedura

zostaniesz później wezwany na świadka w sprawie karnej do Sądu

sprawy o podróbki toczą się niezależnie

 

Sprzedawca zwróci Ci środki teraz lub później lub coś pomoże Allegro

@Wioletta2701 gwarantuje Ci, że właściciele marki już o tym wiedzą

oznacz moderatorów