anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem ps3 i dostałem nieoryginalnego pada.

Anka1203
#8 Zapaleniec#

5 listopada 2020 roku zakupiłem ps3 tu na allegro to jest ta oferta:https://allegro.pl/oferta/zestaw-konsola-ps3-slim-320gb-pad-gratisy-9721625650?snapshot=MjAyMC0xMS0w.... Niestety oferta już jest zakończona ale sprzedawca dalej sprzedaje ps3 i inne ,,oryginalne" do ps3. W ofercie miała być konsola i oryginalny pad co było napisane wielkimi literami w opisie, konsolę dostałem taką jaką miałem dostać ale do pada miałem od samego początku zastrzeżenia. Na początku zauważyłem, że analogi są bardzo nie dokładne leciutko przesuwałem w którąś ze stron a celownik leciał jakbym go przesunął na maxa nawet na najniższej czułości ustawionej w grze. Ale na początku  pomyślałem, że to wina gry i tego, że ps3 jest dosyć stare i takie pady mogli dawać, ale po jakimś czasie pomyślałem, że to podróba i porównałem naklejkę z tyłu pada i była dobra, więc zapomniałem o tym ale po jakimś czasie ponownie pomyślałem, żeby to sprawdzić i rozkręcić go i na pierwszy widok po rozkręceniu zobaczyłem baterię, która zamiast tak jak w oryginałach powinna być w takiej obudowie plastikowej a ta była w niebieskiej folijce już więcej nie patrzyłem na niego i natychmiast napisałem do sprzedawcy. 21 września czy mógłbym zwrócić pada, 6 października 2021 r. sprzedawca mi powiedział, że mogę zwrócić go do niego, ale pomyślałem, że po takim czasie to nie mam żadnego zabezpieczenia od allegro i nie chciałem zostać oszukany jeszcze raz i nawet nie umiem wysyłać paczkomatem. 8 lutego obecnego roku namyśliłem się że chciałbym go zwrócić bo i tak na tym padzie w takiego np. coda nie da się grać ale sprzedawca odpisał 14 lutego, że reklamacje przyjmują tylko do 1 miesiąca, a teraz mi już dalej nie odpisuje. Mogę jeszcze coś zrobić, żeby dostać swojego oryginalnego pada do ps3 jakiego miałem dostać? Albo chociaż tak, żeby ktoś inny się nie nabrał i kupił oryginalnego a dostał podróbę?

Ps. Nie wiem czy sprzedawca dalej sprzedaje podróby czy tylko u mnie był taki jednorazowy wypadek ale wole już nie kupować nic od niego, żeby sprawdzać.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@Anka1203 Sprzedawca wprowadza Cię w błąd. Na reklamację masz czas 2 lata przy towarach nowych, a przy używanych minimum rok. Powołuj się tylko na rękojmię, nie na żadne gwarancje. Teraz otwórz dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w niej zgłoś wady, napisz, że towar jest nieoryginalny i domagaj się na koszt sprzedawcy wymiany na produkt oryginalny lub zwrotu wszystkich kosztów po odesłaniu, także kosztu odesłania. Wszelkie wysyłki reklamacyjne także opłaca sprzedawca. W Dyskusji poproś o pomoc pracownika Allegro, który dobrze zna zasady reklamacji, więc udzieli Ci wsparcia. 

Nie myl też zwrotu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni ze zwrotem w ramach reklamacji, na który masz 2 lata. 

W ostateczności, gdyby Dyskusja nie załatwiła sprawy, złóż wniosek o zwrot pieniędzy z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. 

oznacz moderatorów

Anka1203
#8 Zapaleniec#

Screenshot 2022-02-18 at 15-16-06 Allegro Dyskusje.png

Tylko problem mam natury takiej że jak próbuje stworzyć nową dyskusję to jest napisane, że od zakupu minęło już 180 dni co jest prawdą bo minęło dużo więcej niż 180 dni bo od 5 listopada. Jak coś to produkt jest używany

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Anka1203
#8 Zapaleniec#

ale ja coś wkleiłem czy kto?  bo ja jedynie wkleiłem zdjęcie, że nie mogę utworzyć dyskusji. Jeżeli coś innego wkleiłem to przepraszam ale u mnie pokazuje dobrze, a jak coś to już napisałem tam na pomocy allegro i dzięki za pomoc teraz poczekam na odpowiedź i co z tego wyniknie to napisze, żeby osoba, która będzie miała problem jak ja miała łatwiej

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Anka1203 bardzo dziękuję za wiadomość do nas, otrzymasz odpowiedź w sprawie nr 21290598, pomożemy rozwiązać ten problem. 
Jeżeli chodzi o wiadomości od naszych forumowiczów to wiadomość @xyz96 nie odnosiła się do Ciebie, tylko do @LEW433, przepraszam że mogłeś się przez to poczuć niekomfortowo. 

@xyz96 @LEW433 bardzo doceniam Waszą pomoc na tym forum, ale zwróćcie proszę uwagę jak Wasze wzajemne docinki zostały odebrane przez kogoś, kto spędza tu mniej czasu, niż my. Pamiętajcie proszę, że nadrzędną funkcją tego forum jest pomaganie innym, to sprawia, że jesteśmy wyjątkowym miejscem i społecznością. Bardzo proszę o pielęgnowanie pozytywnych relacji i pamiętanie, że Wasze wiadomości są publicznie widoczne.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@la_nika 

Ja również doceniam Twoją i innych moderatorek pracę na tym forum, ale pozwolę sobie wtranżolić się między wódkę a zakąskę:

Żeby tak cały wątek? Jednym ciachnięciem topora? I to taki, który nikomu szkody nijakiej nie czynił, wręcz przeciwnie?

Nieładnie...

oznacz moderatorów