anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno auta przez obcokrajowca

m1984k
#7 Wielbiciel#

Mam nie małą zagwozdkę poniewaz wystawiłam auto na sprzedaż i napisal do mnie obcokrajowiec. Odpowiedziałam mu na WhatsApp. Przedstawił się jako Carl Johan Freer. Wszystko wydaje się normalne. Proponuje ze ktos przyjedzie po auto dopiero jak będę miała pieniądze na koncie. Wysłał mi zdjęcie paszportu bym miała dane do umowy sprzedaży. Nie wiem co mam o tym myśleć.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Knowhere
#21 Demiurg#

@m1984k Na wszelki wypadek załóż, że jest to jedna z odmian przekrętu nigeryjskiego. Nie kontaktuj się z potencjalnymi kupującymi z zagranicy na WhatsApp (jeśli na to nalegają), bo może to być próba skorzystania z podatności w nieaktualnej wersji komunikatora (co może skończyć się przejęciem kontroli nad smartfonem, instalacją malware-u i np. przechwyceniem danych logowania do banku).

PS Wysłałabyś zdjęcie swojego paszportu (lub dowodu) obcej osobie z zagranicy po to, żeby ten ktoś miał Twoje dane do jakiejkolwiek umowy?😏

PPS "Przedstawił się jako Carl Johan Freer"https://www.google.com/search?q=Carl%20Johan%20Freer - brzmi legitnie, to na pewno on do Ciebie napisał😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

m1984k
#7 Wielbiciel#

Tak wiem. Wujek Google okazał mi tego pana w całej okazałości. Kontaktowałam się z tym kim juz na WhatsApp. W takim wypadku co proponujecie zrobic? 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@m1984k Olać temat. Przyjedzie osobiście, to będziesz z nim gadać i podpisywać ew. umowy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

m1984k
#7 Wielbiciel#

A co z tematem WhatsApp? Olac to? A jeśli ktoś przejmie kontrole na telefonem? Mam apke bankową:/

oznacz moderatorów

m1984k
#7 Wielbiciel#

Trochę kusiło mnie sprawdzenie czy pieniądze przyjdą na konto ;D 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@m1984k Przede wszystkim nie klikaj w żadne linki ani nie otwieraj żadnych plików przez niego przesyłanych.
I na to właśnie tacy liczą - że wizja pieniędzy skusi. Poczytaj sobie o ciekawym przypadku tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/naci%C4%85gacz-z-afryki-patric... i tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupuj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/oszustwo-nigeryjskie-poszukiwacze...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Miałem kilka lat temu kupca na swoje autko z zagranicy ale sam do mnie dzwonił i po dogadaniu się przysłał swoją córkę z pracownikiem  (naszego rodaka) który dla niego pracował z podpisaną umową i pieniędzmi .Szybkie oględziny ,umowa podpisana i autko poszło do Afryki na taksówkę ale nie zawsze tak bywa otwieranie podejrzanych linków może być niebezpieczne 

oznacz moderatorów

m1984k
#7 Wielbiciel#

Z tym ze on mi nie wysyla żadnych podejrzanych linków. Twierdzi ze ktos po auto sie zgłosi. Ze oplaci transport do Stockholmu. Sam osobiście przez Covid nie przyleci. Moze zadzwonic na kamerze i się dogadać? Poprosze brata gdyż zna biegle angielski. Ogolnie ten człowiek chciał dzwonic tylko ze ja mam problem z angielskim:) Jestem w kropce. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@m1984k Rób jak uważasz, uważaj jak robisz. Moje (i nie tylko) zdanie na ten temat poznałaś.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@m1984k Byłbym ostrożny, ale nie można wykluczyć że ktoś z zagranicy chce kupić auto. A ja za nie zapłaci? Przelewem. Przyjedzie, obejrzy, zapłaci. My także jeździmy na Zachód i kupujemy i powyżej 10 000 tys Euro, to przelew.

oznacz moderatorów

co-labo
#8 Zapaleniec#

miałem to samo ale na innym serwisie 🙂 oczywiście platforma wiertnicza, brak zasięgu itd. auto dla kuzyna (wydaje mi się że oni nawet nie wiedzą co to za przedmioty). Temat znałem i pociągnąłem - ucichło jak podałem adres Komendy Wojewódzkiej Policji 🙂

oznacz moderatorów

Elwka1
#7 Wielbiciel#

Uważaj na tego gościa. Do mnie tez się odezwał i identyczna historia jak u Ciebie. To zwykły haker 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Elwka1 Ale hackerów to Ty szanuj. Bo ten, jeśli już, to zwykły scammer.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:50113872
#7 Wielbiciel#
  • Witam, też mam podobną sytuację z we panem który chce kupić auto i mam pytanie jak zakończyła się sprawa bo trochę o nim poczytałem w internecie i mam zagwozdke. Olał Pan temat czy drążył dalej?
oznacz moderatorów