anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno całego komputera a realizacja rękojmi na poszczególne podzespoły które są w nim zamontowane.

Imrandile
#7 Wielbiciel#

Chciałam zakupić używany komputer stacjonarny od przedsiębiorcy. Niestety nie ma on w swojej ofercie żadnych warunków rękojmi poza zaznaczeniem że udziela rękojmi co jest obowiązkowe dla przedsiębiorców. Niestety kompletnie nie mam pojęcia jak taką rękojmie się w przyszłości realizuje jeśli coś by się uszkodziło. Może się uszkodzić pamięć, może się uszkodzić dysk, albo karta graficzna. Znikome szanse że na raz uszkodzi się cały komputer, mam w mieszkaniu zabezpieczenia nawet na wypadek przepięcia w trakcie burzy. Przykładowo uszkadza się jedna część. Czy wtedy muszę odesłać cały komputer czy jedną część ? Jak to w ogóle rozpatrywać jeśli komputer będzie jako jedna pozycja na fakturze? czy jak się uszkodzi jedna z 2 kości pamięci ram i komputer dalej działa tylko na 1 kości to muszę robić kopie swoich danych, formatować  dysk by wykasować moje dane, całą jednostkę pakować, zabezpieczać i wysyłać do sprzedawcy jeśli sobie tego zażyczy ?

Ja rozumiem to tak:

1. Jak komputer jest 1 pozycją na fakturze to muszę odesłać cały komputer jeśli sprzedawca sobie tego zażyczy. Tylko za jego zgodą możliwe będzie odesłanie 1 podzespołu.

2. Jak poszczególne podzespoły komputera są wymienione osobno na fakturze to mogę odsyłać tylko jeden podzespół z całego komputera i nie muszę odsyłać całej jednostki nawet jak sprzedawca tego zażąda. 

 

Jeśli mam rację to lepiej brać komputer z rozpisanymi poszczególnymi podzespołami na osobnych pozycjach na fakturze zamiast takiego z jedną pozycją "komputer stacjonarny" ? Albo poprosić sprzedawcę by tak to uwzględnił na fakturze.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

Imrandile
#7 Wielbiciel#

Przepraszam za jeszcze jedno głupie pytanie. Jeśli komputer bedzie jako jedna pozycja na fakturze a ja w trakcie 2 letniej rękojmi coś w nim powymieniam, kupie większe kości pamięci, wymienie procesor na szybszy itd to jak ja go mam zareklamować sprzedawcy jeśli poprzednich części już nie posiadam. Nie ma sensu przecież ich trzymać bo jak teraz nie sprzedam procesora za 500 zł to za 1,5 roku bedzie wart połowej tej ceny. Jak wtedy taki komputer się reklamuje na rękojmi gdy część podzespołów jest takich jakie sprzedała mi firma, a część jest moich  ?

oznacz moderatorów