anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno telefonu "nowego" - blokada imei po 4 miesiącach

MAMY ROZWIĄZANIE!
xKamilxx
#9 Pomysłodawca#

Witam,



kupiłem w grudnia 2022r telefon opisany jako nowy bez blokad. Po 4 miesiącach został zablokowany numer IMEI przez Orange (brak spłaty rat).

Kilkukrotnie próbowałem się skontaktować ze sprzedawcą zero odzewu. Dodam tylko, że na sms z innego numeru o inną aukcje na Allegro Lokalnie odpisał.

W piątek (21.04) wystartowała dyskusja, dziś minęło 24h robocze i sprzedający nie wypowiedział się - interweniowało Allegro.

Jutro chcę zgłosić sprawę na Policję o oszustwo czy lepiej poczekać na to co Allegro zaproponuje?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@xKamilxx Cześć. Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Jest to Twoja decyzja — możesz zgłosić sprawę na policji już teraz albo poczekać na odpowiedź sprzedającego lub weryfikację sprawy przez moderatora dyskusji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@xKamilxx Zgłosić na Policję, bo to jest sprzedaż z wadą prawną, łatwiej będzie także w dyskusji przez Allegro.

oznacz moderatorów
xKamilxx
#9 Pomysłodawca#

A jakie dalsze kroki w takim przypadku? Jak nie odpowie to trzeba sądownie się bić z delikwentem czy Allegro w czymś tu pomoże?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Były opisane tu takie przypadki, więc jednoznacznie Ci nie odpowiem ale Allegro pomagało. Zgłoś a pomoże Ci w odzyskaniu rekompensaty.

oznacz moderatorów
xKamilxx
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odpowiedź. Jutro zgłaszam na policję i na razie czekam co się podzieje w mojej sytuacji. Będę aktualizować na bieżąco temat bo 3700 droga nie chodzi.

oznacz moderatorów
xKamilxx
#9 Pomysłodawca#

Sprawa zgłoszona, Allegro każe wysłać telefon do sprzedawcy mimo, że ani nie odbiera nadal telefonu ani nie odpowiedział w dyskusji, cytuję
"... 

Proszę się nie martwić, nie zostawimy Pana bez pomocy.

Gdy Sprzedawca otrzyma przesyłkę, proszę o ponowne wezwanie nas do dysksuji.

..."
Obawiam się, że to będą pieniądze za przesyłkę wyrzucone w błoto, bo albo paczka z telefonem nie dortrze, albo nie będzie odebrana. Więc będę bez telefonu i bez kasy. Macie jakieś pomysły?

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@xKamilxx ale jakie pomysły? No albo pieniądze albo przedmiot musisz sam zdecydować co wolisz. 

oznacz moderatorów
xKamilxx
#9 Pomysłodawca#

Ok rozumiem

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Odeślij telefon, zrób zdjęcia itd zabezpiecz wszystko.

oznacz moderatorów
xKamilxx
#9 Pomysłodawca#

Telefon został spakowany, zostało udukomentowane pakowanie i został wysłany do sprzedającego. Wypełniłem później wniosek o AP tak jak mnie prosili z allegro. Wniosek został wstrzymany do odebrania przez sprzedającego przesyłki i nie rozwiązania sprawy przez niego. Na ten moment czekam, będę informował co dalej się będzie działo.

oznacz moderatorów
xKamilxx
#9 Pomysłodawca#

Telefon został odebrany z poczty po 10 a o 12 jużwystawiony na **piiip**, co teraz @ko_alka, kolejna osoba zostanie oszukana.

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@xKamilxx zaczekaj proszę na odpowiedź sprzedawcy w dyskusji do poniedziałku. W przeciwnym razie możesz poprosić o pomoc pracownika Allegro. Co do oferty wystawionej na innym portalu, niestety nie mamy możliwości podjęcia tam działań. Jeśli chcesz, możesz zgłosić tę ofertę obsłudze platformy tej platformy. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
xKamilxx
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający odezwał się w dyskusji, że w poniedziałek odniesie się do sprawy, w międzyczasie telefon został wystwawiony na innym serwisie ogłoszeniowym z innego konta. Allegro każe czekać do poniedziałku. Trochę to się robi nie śmieszne 😉

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tam sprzeda żeby tobie zwrócić kasę, tak myślę.😐

oznacz moderatorów
xKamilxx
#9 Pomysłodawca#

Idę zgłosić to na policję, zostanę wyśmiany przez funkcjonariuszy, że posłuchałem i wysłałem dowód w sprawie do oszusta, który dalej oszuka inne osoby ale takie coś trzebą tępić. Co lepsze telefon dalej jest własnościa orange ale zapłacił ratę aby odblokowali imei i puszcza dalej

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Środki powinieneś odzyskać, jak nie od sprzedającego to od Allegro>zrobiłeś jak należy.

oznacz moderatorów
xKamilxx
#9 Pomysłodawca#

Mam nadzieję, że masz rację, że Allegro nie zostawi mnie

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Sądzę to po innych tego typu "akcjach", opisanych na forum.

oznacz moderatorów
xKamilxx
#9 Pomysłodawca#

Udało mi się, Allegro Protect zadziałało, dziękuję wszystkim za pomoc. Wiara w Allegro odzyskana 😉

oznacz moderatorów