anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał przesyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
tatiana1967
#9 Pomysłodawca#

W dniu 17.01.2023 na Allegro lokalnie sprzedałam dwa odkurzacze. Dnia 18-01-2023 13:18 kurier odebrał ode mnie przesyłkę. W dniu dzisiejszym została założona przez kupującego dyskusja z powodem:

"witam proszę o interwencję gdyż przesyłki nadal nie ma oto o której kurier się kontaktował do mnie w sprawie doręczenia przesyłki"

Po sprawdzeniu w systemie kurier dostarczał dwa razy paczkę do odbiorcy lecz za drugim razem odbiorca odmówił przyjęcia towaru. Dzwoniłem na infolinie, infolinia również przyznała że nie odebrał paczki. Skontaktowałam się z kupującym zostałam wyzwana, używane były wulgarne słowa przez danego Pana i stwierdził że ch..j go interesuje on chce paczkę.
Ja w tym momencie jestem obciążona kosztami zwrotu.
Proszę moderację o pomoc.

Przepraszam jeśli wybrałam zły dział do temtu 😞

   @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

12.jpg

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42
tatiana1967
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję ci z całego serca za tak poświęcenie się ❤️ Allegro wypowiedziało się że wina leży po jego stronie lecz on dalej się upiera ahhh. Już dałam mu propozycję (choć nie powinnam za te słowa wulgarne obraźliwe użyte do kobiety) aby na swój koszt zamówił kuriera a mi tylko oddał za zwrot paczki to samo nic nie pomaga.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@tatiana1967 nie przejmuj się metoda zdartej płyty kopiuj wklejaj to samo za każdym razem i olewaj ch.ma

 

oznacz moderatorów
tatiana1967
#9 Pomysłodawca#

Dałam kupującemu 3 propozycję i oczekuję na odpowiedź. Jedno wiem dzięki wam ❤️ tacy cwaniacy jak kupujący zostają "gaszeni". No ale coż skoro nie ma szacunku do kobiet to i nawet nie szkoda mu by było oszukać. Jeszcze raz wam dziękuję ❤️ JESTEŚCIE WSPANIAŁA ARMIĄ SŁUŻĄCĄ POMOCĄ ❤️ Dla każdego z was wielki ukłon ❤️

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Powodzenia!🤗

oznacz moderatorów
tatiana1967
#9 Pomysłodawca#

Wszystkie 3 opcje moje odrzucił kazał mi sobie wsadzić w buty 😮

 

A więc moja propozycja do Kupującego aby rozwiązać ten problem: 1. Odbierze Pan osobiście paczkę w ciągu 30 dni pod wskazanym przez moją osobę adresie ?? Jeśli paczka nie zostanie odebrana w ciągu tych 30 dni od wezwania zostanie zutylizowana. 2. Zwrotu kosztów za nie odebraną paczkę oraz ponownego jego nadania podam numer konta w dyskusji. 3. Zamówienia kuriera na swój koszt. Proszę kupującego o określenia dogodnej formy mojej propozycji dla Pana.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Poczekaj na wypowiedź Allegro to tego najbardziej się obawiaj, z tym różnie jest, zależy kto tam jest. Jakby źle szło pisz tu, sprawa się nagłośni. Kupującemu odpisz że nadal czekasz na odpowiedź i nadal podtrzymujesz swoją chęć porozumienia w celu rozwiązania problemu.

oznacz moderatorów
tatiana1967
#9 Pomysłodawca#

Allegro sie wypowiedziało : Jeśli wina za brak odebrania przesyłki leży po stronie Kupującego wówczas Sprzedający może prosić o pokrycie kosztów ponownej przesyłki oraz kosztów odesłania towaru do Sprzedającego pobranych przez przewoźnika. Proszę zatem Państwa o ustalenie warunków ponownej wysyłki towaru.

 

Ja warunki dałam 3 lecz on kazał mi sobie wsadzić je w buty

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie odpisuj mu co chwilę, poczekaj na wypowiedź Allegro, zawsze Ty masz czas te 24godz, emocje są złym doradcą!!!

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@tatiana1967 osobiste spotkanie to bardzo zły pomysł.

Z drugiej strony... nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale jak się okaze coś NIE TAK ze sprzetem to Cię gościu "zajedzie" reklamacjami (po złości).

Zastanów się dla wlasnego bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego czy czasem nie oddać mu pieniedzy za odkurzacze... 🤔

I zasada numer 1: na allegro / allegro lokalnie NIE podaje sie nigdy głównego numeru telefonu tylko taki ktory w razie awarii jaką masz teraz bedzie mozna wyrzucić do toalety.

Przerabialem to jako kupujący z dwoma nienormalnymi handlarzami.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:104371448 zerknij na aukcje 2 odkurzacze niesprawne na części z wyłączoną rekojmią

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@az1rael ahaaaaaaaa.... nie widzialem/nie wiedzialem. Ale wiesz jacy są kupujący... przyczepią się do drobiazgu...a, że to śrubki nie było albo..., że kolor obudowy jest inny: fota vs real.

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Po pierwsze, masz sporo aukcji, co może być uznane jako handel zarobkowy (a wtedy możesz zostać uznawana za przedsiębiorcę w myśl Kodeksu Cywilnego), wyjątkiem jest sprzedaż majątku prywatnego, ale nie może to mieć cech działalności gospodarczej (czyli zarobkowego).

Po drugie, nie możesz napisać w treści aukcji "Przed zakupem proszę zastanowić się, gdyż nie przyjmuję rękojmi." Masz obowiązek jako sprzedawca rozpatrzyć reklamację klienta, nie możesz zabronić składać reklamacji (ale możesz ograniczyć lub wykluczyć rękojmię za wady produktu w niektórych przypadkach, nie można zaś wykluczyć rękojmi za wady celowo ukryte i prawne). Za coś takiego WIIH może nałożyć karę.

Po trzecie, klientem się nie przejmuj, ludzie są różni. Ten pewnie będzie twierdził, że to twoja wina, że odmówił przyjęcia przesyłki (niestety są tacy ludzie i musisz do tego przywyknąć). 
Nie baw się w telefony, bo klient może się potem wyprzeć rozmowy (i nic mu nie udowodnisz). Wszystko na piśmie (najlepiej przez dyskusje na Allegro), a jak będzie się pruł, to wysyłasz mu wezwanie do odbioru towaru listem poleconym ZPO.

__PRESENT

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@tatiana1967  poczekaj na wypowiedz allegro

I pamiętaj że odkąd przekazałaś paczkę kurierowi to już produkt kupującego. Ja bym po prostu nie odebrał zwracanej NIE MOJEJ przesyłki. 

Uważam że problemy należy rozwiązywać ale wszystko ma swoje granice. Po prostu postąpiłbym zgodnie z prawem i tyle

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

😂

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@tatiana1967 nie przedstawiaj mu żadnych opcji, tylko mu napisz, że sprzęt od momentu przekazania kurierowi jest jego własnością i nie odbierasz zwrotnej przesyłki, bo to już nie jest Twoja własność. Kurier przekaże to na magazyn przesyłek niedoręczalnych i po kilku miesiącach (bodajże pół roku) zutylizuje.

A jak się zdecyduje na odebranie z tego magazynu, to policzą mu dostawę + opłatę za magazynowanie.

W mojej firmie paru klientów się zdziwiło, gdy odesłali zwroty przedmiotów gdzie odstąpienie nie przysługuje. Potem był płacz, że odzyskanie paczki od kuriera trwało kilka tygodni i trochę kosztowało. 🙂

oznacz moderatorów
tatiana1967
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ Dogadałam się z kupującym że wysyła swojego kuriera za którego zapłaci lecz zwrot zrobi w momencie dostarczenia paczki. Czy ma taką propozycję mam się zgodzić ?? Nie zostane oszukana ??

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@tatiana1967 czyli jak rozumiem ma pokryć koszty powrotu przesyłki pierwotnej ?.... hmmm.. w momencie dostarczenia paczki ? no nie wiem trochę mi to ,, wania,,  niemiło tak nagle bierze na siebie koszty  ,o których nie chciał słyszeć ... czarno to widzę .

oznacz moderatorów
tatiana1967
#9 Pomysłodawca#

Cytuje słowa które użyte były w dyskusji "Tak jak powiedziałem telefonicznie kwota 16.23 zostanie przelana sprzedjącemu w momencie dostarczenia do mnie przesyłki którą na własny koszt zamówiłem nie zapłacę kolejnych pieniędzy nie mając zakupionego towaru."

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@tatiana1967 Dla spokojności poszedłbym na ugodę , ale pewnie tego przelewu nie zobaczysz , nie zgodzisz się to może się mścić kontynuując dyskusję i wymyślając nowe powody do wydarcia z Ciebie gratyfikacji . Sprawa jest trudna , najlepiej byłoby zwrócić kasę pomniejszoną o koszty jaki poniosłaś  ,ale jak znam psychikę takich ludzi nie pójdzie na to przez złośliwość i będzie dalej drążył .

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria może sobie drążyć dziś mi uokik odpisał na pytanie o sprzedaż na allegro lokalnie za pomocą kup teraz lub licytacji między stronami jeśli sprzedający nie jest firmą, że w wyżej wymienionych przypadkach nie obowiązuje ustawa o ochronie konsumentów tylko kodeks cywilny a to całkiem inna bajka

oznacz moderatorów