anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licencja antywirusa ESET bez możliwości rejestracji na koncie my.eset.com

MAMY ROZWIĄZANIE!
sikotarr
#7 Wielbiciel#

Witam!

Chciałbym zakupić dla znajomych i rodziny licencje na program antywirusowy ESET Internet Security. Wiem że np. gazeta PC World dodawała do któregoś numeru ten program lub podobny tej samej firmy dlatego wiem że można się natknąć na kogoś kto odsprzedaje darmowo uzyskany program. 

Jeśli klucz licencyjny jest zupełnie nowy to można go dołączyć do swojego konta na my.eset.com i zarządzać licencjami np. w wypadku gdyby ktoś z rodziny zmieniał komputer to odłączam jego licencje na stronie. Ta osoba odinstalowuje go ze starego komputera i klucz można użyć znowu na innym komputerku. Praktykuję taki sposób ochrony od kilku lat ale pierwszy raz chcę spróbować programu firmy ESET i okazało się że na Allegro nawet najdroższa oferta jest o wiele tańsza niż zakup gdzie indziej.

Jeśli program został zarejestrowany na stronie zarządzania kluczami to nadal można by było sprzedać po czym w każdym momencie mógłby ją odebrać.

Zapytałem trzech sprzedawców o to czy będę mógł administrować licencjami i do tej pory (napisałem do jednej osoby 3 dni temu, do drugiej 2 dni temu, a do 3 pare godzin temu) nie uzyskałem odpowiedzi. Zastanawiam się co by się stało gdyby sprzedający skłamał. Jak dochodzić w takim momencie swoich praw, a zwłaszcza jak odzyskać pieniądze. Taka osoba mogła by stwierdzić że program działa, więc ją to nie interesuje, ale  kiedyś po prostu wyłączyć licencje na moich komputerach i sprzedać innym osobą.

W podobny sposób sprzedawane są chyba licencje na gry ze Steama. Drogie gry do których dostaje się tani dostęp ale tylko na czas ograniczony. 

Co powinien zrobić Allegrowicz aby ochronić się i bezpiecznie dokonać zakupu w takiej sytuacji?

Chwilowo wpadłem tylko na pomysł poprowadzenia konwersacji bezpośrednio przez  allegro ale nic innego mi do głowy nie przychodzi. P

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
xyz96
#21 Demiurg#

@sikotarr Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. Jeśli towar ma wadę lub jest niezgodny z opisem, można złożyć reklamację i prosić o pomoc Allegro w otwartym sporze ze sprzedawcą. Można też w ostateczności wystąpić z wnioskiem o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sikotarr Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, więc w takim przypadku mógłbyś liczyć na pomoc ze strony pracowników w dyskusji ze Sprzedającym, a w razie problemów zgłosić się do Programu Ochrony Kupujących.
Od 4 stycznia do listy towarów, których nie można sprzedawać na Allegro, dodaliśmy dostępy do kont z odpłatnymi grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi takie jak Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay itp. oraz do muzycznych platform streamingowych takich jak Spotify czy Tidal. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
sikotarr
#7 Wielbiciel#

Znalazłem sprzedawcę! Dopiero za 4 razem i to obywatel ChRL 🙂 Zasypałem go pytaniami. Cierpliwy człowiek zwłaszcza że zapytałem którą ma godzinę, a on odpisał 0:30  (to było 20minut temu). Na koniec dostałem rabat, zapewnienie że będzie zabiegać za rok żebym kupił u niego odnowienie licencji. Czekam na "produkt". Max. czas oczekiwania 6 godzin. Napiszę jak się sprawa zakończyła. 

Bardzo Wam dziękuję za uspokojenie. Właśnie na taką odpowiedź liczyłem. Chyba zaczne tu bywać częściej 🙂

Pozdrawiam 

Jesteście super.

oznacz moderatorów
mojosoft
#11 Animator#

Polecam sprawdzić licencje w polskiej pomocy technicznej eseta 😉 pomoc@eset.pl

 

oznacz moderatorów