anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam problem z reklamacją, sprzedający chce, żebym pokrył część kosztów naprawy, co zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:40832254
#7 Wielbiciel#

Część , 

Mam taki problem ze sprzedającym z chin od którego kupiłem na Allegro z niby gwarancja robota Xiaomi w czerwcu i teraz padł , oni serwisu nie mają i spytali się czy mogę naprawic to samemu lokalnie. Podałem im kwotę jaką znalazłem u serwisantów , niestety to niby dla nich za drogo. I chcą żebym wziął część kosztów na siebie , wiecie czy mogę jakoś wyegzekwować naprawe lub wymianę sprzętu czy to walka z wiatrakami i potrwa długo ?

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:40832254 Masz prawo do reklamacji z rękojmi, która trwa 2 lata. Sprzedawca w tym czasie odpowiada za towar i to jemu odsyłasz przedmiot do naprawy lub wymiany. Odsyłasz na jego koszt i on po naprawie lub wymianie odsyła Ci towar na swój koszt. Bezprawne jest żądanie sprzedawcy, abyś wziął część kosztów naprawy na siebie. Przy zasadnej reklamacji z rękojmi nie ponosisz żadnych kosztów, wszystko pokrywa sprzedawca.

Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w nim złóż reklamację z rękojmi, domagaj się naprawy lub wymiany na koszt sprzedawcy, albo zwrotu wszystkich kosztów po odesłaniu. W sporze po 24 godzinach poproś o pomoc pracownika Allegro, który dobrze zna zasady reklamacji i który udzieli Ci wsparcia.

oznacz moderatorów