anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam problem z zakupem

Client:58265280
#7 Wielbiciel#

Witam 

Kupilem deski od firmy ktora obiecala ze one sa 100% dobre , jak je dostalem okazalo sie ze one sa do wyzucena / spalena, pan sprzedawca nie chce ze mna rozmawiac 

Bogdan Dawidowicz / szwecja 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

Masz wyrok żeby nazywać kogoś oszustem 😞

Jeśli coś nie tak to składamy reklamacje lub zwracamy towar bez podania przyczyny w 14 dni od odebrania i po sprawie 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:58265280
#7 Wielbiciel#

Mam powod zeby sprzedawce nazywac oszustem .

reklamowalem produkt do spraedawcy ale nie dwa tygodnie på zakupie , ze wzgledu ze towar byl w transporcie 4 tygodnie do szwecji 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:58265280 

Reklamować można przez dwa lata a masz miesiąc od zauważenia wady

Zwrot masz 14 dni od odebrania towaru 

Nie mieszać pojęć 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Porozmawia szybko i chętnie.

Rozpocznij ze sprzedającym dyskusję przez Allegro aby wyjaśnić problem, będzie miał 24 godziny na odpowiedź, a gdy to nie nastąpi, do dyskusji włączy się pracownik Allegro, który spróbuje Ci pomóc. W dyskusji możesz też poprosić pracownika o pomoc gdy sprzedawca odpowie, ale nie będzie chciał załatwić sprawy zgodnie z zasadami.

Dyskusję na Allegro otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 powiedz mi po co ma rozpoczynać dyskusję jak nawet nie złożył reklamacji ani odstąpienia 🙂  Pracownik Allegro napisze mu to samo, jak by sprzedawca robił problemy to wtedy warto rozpocząć dyskusję 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dyskusja jest najlepszą formą reklamacji moim zdaniem.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Przy zakupie od firmy

Od umowy można odstąpić do 14 dni od otrzymania towaru

nie ważne ile trwała dostawa

Reklamację można złożyć spokojnie nawet teraz- powód niezgodność towaru z umową

@xyz96 pewnie poda jakiś paragraf - czy nie jest tak, że towary o wadze powyżej 10kg Sprzedawca musi odebrać na swój koszt ?

oznacz moderatorów

Client:58265280
#7 Wielbiciel#

" przy zakupie od firmy" -co zrobic,, ta firma nie chce wyslac mi rachnku na zakupiony towar ? 

" od umowy mozna odstapic do 14 dni od otrzymania towaru"-

pytanie ,wystarcz ze ja reklamowalem towar telefonicznie do sprzedawcy dwa dni po otrzymaniu towaru ? ( 4 tygodnie w transporcie)

Gdzie moge znalesc ten paragraf o wadze powyzej 10kg ?

Biogdan 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Trochę namieszałem więc uściślęL

Waga 10Kg była podana w ustawie konsumenckiej z roku 2002

§18. 1. Konsument nie ma obowiazku dostarczenia reklamowanego towaru o
wadze powyzej 10 kg, o duzych rozmiarach, urzadzen oraz innych towarów
wbudowanych lub zainstalowanych na stale.

ale obecnie korzysta się z tego przepisu

Art. 5612. § 1. Kupujący, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jest obowiązany na koszt sprzedawcy dostarczyć rzecz wadliwą do miejsca oznaczonego w umowie sprzedaży, a gdy takiego miejsca nie określono w umowie - do miejsca, w którym rzecz została wydana kupującemu.

§ 2. Jeżeli ze względu na rodzaj rzeczy lub sposób jej zamontowania dostarczenie rzeczy przez kupującego byłoby nadmiernie utrudnione, kupujący obowiązany jest udostępnić rzecz sprzedawcy w miejscu, w którym rzecz się znajduje.

§ 3. Przepisy § 1 i 2 stosuje się do zwrotu rzeczy w razie odstąpienia od umowy i wymiany rzeczy na wolną od wad.

Art. 5613. Z zastrzeżeniem art. 5611 § 2 i 3 koszty wymiany lub naprawy ponosi sprzedawca. W szczególności obejmuje to koszty demontażu i dostarczenia rzeczy, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia.

kodeks cywilny

np: tutaj

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/skutek/

i

https://konsumenci.org/aktualnosci,czy-zawsze-mamy-obowiazek-dostarczenia-reklamowanego-towaru-do-sp...

 

najlepsze jest, że jeżeli sprzedawca będzie optował o wysyłkę własnym transportem to i tak po uznaniu reklamacji będzie musiał te koszta zwrócić

oznacz moderatorów