anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Manipulacje rzekomą zniżką przez SuperSprzedawców

w.skrzypinski
#10 Popularyzator#

 

Na pewno pamiętacie te dawne zagrywki niektórych sieci handlowych - cena z kosmosu po to, aby ją przekreślić i zwabić klienta obniżką.

No to niestety SS na Allegro zaczęli robić to samo  (korzystając z nowej funkcjonalności) - przedmiot sprzedawany regularnie za niecałe 160 zł jest wystawiany za 800-kilkadziesiąt lub 999 po to, aby potem zaoferować głęboką "obniżkę" i przyspieszyć decyzję zakupową. Jak to zgłosić?

W.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

pinsplash
#21 Demiurg#

@w.skrzypinski używać myślenia i omijać. Co chcesz zgłosić?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@w.skrzypinski Możesz to zgłosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=e9a08961-adcb-41a5-8cd9-142dd478e1fc&subjectId=d728d057-e...

Ale na nic nie licz. Otrzymasz odpowiedź, że towar nigdy nie musiał być sprzedawany w takiej cenie, może to być cena sugerowana przez producenta itp. Za rzekomą obniżkę odpowiada niby sprzedawca, ale Allegro mu pomaga w takich manipulacjach, ponieważ ewentualne niezgodności są wyjaśniane dopiero po zgłoszeniu. Generalnie to stary chwyt marketingowy, stosowany przez sprzedawców i akceptowany przez Allegro. Nie daj się nabierać na rzekome okazje z Allegro.

Możesz nawet spotkać ofertę tego samego sprzedawcy, wystawioną w okazji, przecenie za przykładowo 100 zł, podczas gdy w innej ofercie ten sam sprzedawca wystawia to samo bez okazji za 70 zł. Omijaj okazje i promocje.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

w.skrzypinski i gdzie tu widzisz problem , jak sam napisaleś ,,zagrywki niektórych sieci handlowych ,, , każdy sposób jest dobry pod warunkiem ,że jest skuteczny . Masz swój rozum to omijaj takie oferty , Ty nie kupisz , a drugi klient ,,będzie cały w skowronkach ,, .... i o to właśnie chodzi .

oznacz moderatorów

w.skrzypinski
#10 Popularyzator#

@mdrogeria w tym widzę problem, ze tego typu nieuczciwe praktyki w marketach (przodował w tym jeden elektromarket) zostały napiętnowane i pratycznie wycięte w pień. Sam mam prawie 21 lat (!) doświadczenia na Allegro jako K i S i na mnie to nie działa. A chodzi o to żeby to było bezpieczne środowisko zakupów dla wszystkich, również mniej kumatych. To są podstawy, a wprowadzając obliczenie obniżki i tak, a nie inaczej konstruuując mechanizm Allegro dało furtkę naciągaczom i oszustom!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@w.skrzypinski to jest Twoje zdanie i jak najbardziej je szanuję . Piszesz o nieuczciwości sprzedawców , przejrzyj posty , poczytaj do czego jest zdolny klient , w jak wyrafinowany sposób za pomocą narzędzi udostępnionych przez portal potrafi osiągnąć korzyści kosztem sprzedawcy . Od dłuższego czasu zapoznaję się z wpisami na Gadane , szczególnie sprzedających  ,powiem Ci włos się jeży nie tylko na głowie . Sprzedaż i zakup powiem Ci są to 2 rózne światy odkąd w naszym kraju pokazły się sieciówki , uczyły nas małych nowoczesnej sprzedaży i jak nazwałeś ,, trików,, . Klient MA BYĆ zadowolony wówczas wróci , dostał balonik przy zakupie ,a nie zapamięta ile zapłacił za to co potrzebował tylko to ,że dostał GRATIS balonik , tylko ,że .... za niego też zapłacił i to wielokroć więcej niż on jest wart . Moja przygoda z handlem zaczęła się ponad 30 lat temu i z lezką w oku wspominam relacje z klientami z przełomu lat 80 i 90tych.

oznacz moderatorów

w.skrzypinski
#10 Popularyzator#

@mdrogeria to prawda, nawet na samym Allegro jeszcze powiedzmy 15 lat temu te relacje były fajne (choć logistyka kulała). Czasem zdarzy się coś podobnego/miłego na Allegro Lokalnie. Ale rzadko, bo ma być transakcyjnie, sucho i szybko. Co do naciągania przez kupujących to ostatnio na urlopie słyszałem opowieści gościa, który zawsze zamawia kilka rzeczy po to, aby mieć SMARTa i potem większość z nich zwraca. I uważa siebie za "świadomego konsumenta" ...ręce opadają. Albo sąsiadka zamawiająca kilkanaście paczek ze sklepów wysyłkowych tygodniowo ...i zwracająca 9 na 10... "bo może". Brak poszanowania dla ludzkiej pracy i czegokolwiek.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@w.skrzypinski ten świeży - https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedający-o-allegro-lokalnie/mam-problem-z-kupującym-który-rekla...

post otworzyła starsza prywatnie sprzedająca osoba , jak się do tego odniesiesz , czy w dalszym ciągu będziesz mówił o nieuczciwości sprzedawców ? Podobnych jest wiele . 

oznacz moderatorów

w.skrzypinski
#10 Popularyzator#

@mdrogeria  Tak, bo nieucziwość sprzedawców i nieuczciwość kupujących to dwie różne rzeczy. One się nie wzmacniają nawzajem ani nie znoszą, po prostu po obu stronach są tacy osobnicy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

w.skrzypinski dawne czasy kiedy pomiędzy sprzedawcą , a klientem snuła się nić sympatii i szacunku minęły i już za mojego życia nie wrócą .... pewnie nigdy nie wrócą ,a szkoda 😪.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@w.skrzypinski 
Dzisiejsze uregulowania prawne wymagają aby przekreślając "cenę z kosmosu" móc ją w jakikolwiek sposób udokumentować (np. ceną sugerowaną przez producenta, albo ceną sprzed baaardzo długiego okresu czasu). Sieci handlowe we własnych sklepach (również internetowych) ostrożnie więc stosują takie "zagrywki" (mając mocne papiery na cenę sprzed promocji). Na Allegro wystarczy, żeby cena przekreślona funkcjonowała przez bardzo krótką chwilę, aby można było ją opatrzyć promocją. 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Na takie zawyżone ceny dają się łowić tylko tacy co za dużo hajsu mają i nie liczą się z jego wydawaniem .Każdy logicznie myślący i szanujący swój pieniądz porówna oferty i wybierze tam gdzie lepsza dla niego cena.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Nie sądzę by było to celowe i zamierzone działanie sprzedawców. Po prostu w przypadku chwilowej niedostępności towaru, aby zachować popularność swoich ofert, dokonują zmiany ceny na absurdalnie wysoką, by po ponownej dostępności wprowadzić tę właściwą.

Wysłanie maila o "wielkiej obniżce" do osób obserwujących ofertę jest automatyczne przez system Allegro przy każdej zniżce.

 

Nie wolno nikomu zabronić sprzedawać, ani kupować nawet w absurdalnych cenach, to są sprawy między tymi stronami.

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jak kiedyś było wystawianie za 0 zł to w mojej kategorii  (antyki i sztuka -numizmatyka) był gościu co wystawiał monety warte 1 zł nawet za półtorej bańki .Takie działanie szkody zwykłym użytkownikom nie robiło ,każdy się tylko uśmiechnął i taką aukcję olał ale trzeba przyznać że on w ten sposób mógł szukać nie świadomych wartości takich monet ,mających trochę wolnego grosza i dających się nabrać na kombinowane opisy co do rzadkości i jakości takiego przedmiotu .

oznacz moderatorów