anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Możliwa "nieczysta" zagrywka sprzedającego.

gofer_999
#8 Zapaleniec#

Licytowałem przedmiot, dałem maksymalną ofertę, w licytacji brało udział 6 osób. W ostatnich sekundach pojawił się siódmy licytujący który wyrównał moją ofertę. Ostatecznie to ja wygrałem aukcję, bo wiadomo, pierwszy dałem tą kwotę. Ale mam podejrzenia że to mógł być znajomy sprzedawcy, od którego dostał hasło żeby zmaksymalizować cenę przedmiotu. Czy jest na to jakiś sposób? Ogólnie to wiadomo, spoko że wygrałem aukcję, ale koszt mógł być znacznie mniejszy.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Client:96810784
#13 Ambasador#

Nie, koszt nie mógł być mniejszy bo ktoś cię zwyczajnie przelicytował. Mnichostwo osób wchodzi do licytacji w ostatniej chwili.

oznacz moderatorów

gofer_999
#8 Zapaleniec#

Dziwne, bo dosłownie w ostatnich sekundach pojawiła się nowa osoba w licytacji i podała dokładnie tą samą kwotę, czy złotówkę niższą niż ja. Kontrolowałem cały czas ostatnie minuty aukcji. No i nie zostałem przelicytowany, wygrałem aukcję.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

Witaj, @gofer_999.

Sprawdź, czy sprzedawca odwołał którąś z ofert. Jeśli tak, to znaczy, że poznał Twoje maksimum i mógł zalicytować z podstawionego konta niewiele niższą lub równą kwotę. Przed opłaceniem aukcji (a masz na to aż 30 dni) warto zapytać obsługę Allegro, czy inni licytanci nie są powiązani ze sprzedawcą. Wyślij zapytanie np. przez ten formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=e2e1f990-74d6-4bea-9b5c-a408bde7983d&subjectId=da43023c-b... , przedstaw swoje wątpliwości i poczekaj na odpowiedź pracownika Allegro. Nie opłacaj aukcji, dopóki nie będziesz miał informacji, że wszystko było z nią w porządku.

oznacz moderatorów

gofer_999
#8 Zapaleniec#

Jak to sprawdzić czy odwołał jakąś ofertę? Poprzez ten formularz?

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

Odwołana oferta pojawi się na liście ofert kupna. Wybierz z właściwą aukcję z listy zakupów i rozwiń zakładkę "Oferty kupna".

oznacz moderatorów

gofer_999
#8 Zapaleniec#

Dzięki. Właśnie sprawdziłem. Nie było żadnej odwołanej oferty, to chyba wszystko w porządku i uczciwie przeprowadzona aukcja.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

Warto jednak dopytać Allegro przez formularz. Masz czas.

oznacz moderatorów

Skelita
#10 Popularyzator#

Jakie śledztwo! Jak u Sherlocka Holmesa. Brakuje tylko trupa w szafie! 😄

oznacz moderatorów

gofer_999
#8 Zapaleniec#

No może trochę przesadziłem. 😄

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Skelita @gofer_999 Proponuję zaangażować w to docochodzenie FBI, CIA, Mossad, UOP, CBŚ, a może jeszcze kilka prywatnych biur dedektywistycznych🤣

Do tego jeszcze jakieś MPO > aby oczyściło zagrywkę🙄

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@gofer_999 Większość aukcji rozgrywa się zwykle w ostatnich sekundach i jeśli sprzedawca nie odwoływał żadnych ofert to nie mógł wiedzieć jaką podałeś kwotę . Trafił się ktoś kto też ten sam przedmiot chciał bardzo kupić tak jak Ty tylko napisał za małą cenę i zapewne już nie zdążył Cię przebić przed końcem aukcji.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Jakiś użytkownik mógł użyć programu do licytacji. Takie programy składają ofertę w ostatnich sekundach.

oznacz moderatorów