anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nękają mnie telefonami po wystawieniu negatywnej opinii

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

Prosze o pomoc moderacje bo nie wiem co w takiej sytuacji zrobic 

zakupilem rybki na allegro kilka dni temu i gdy przyszly okazalo sie ze rybki odbiegaja od tego co jest na zdjeciu w aukcji! ja jako konsument mam prawo na allegro wystawic komentarz negatywny i tak zrobilem 
problem w tym ze sprzedajacy neka mnie telefonami pozno wieczorem i wypytuje czy mozemy sie dogadac
czy tak to ma dzialac? przekupstwo tylko po to zeby miec pozytywne opinie? i niezszargane 100% na allegro?
co z tym zrobic? dziala mi to na nerwy!! mam sie bac wystawiac negatyw na allegro?  do tego to wszystko prowadzi
przez takie zagrywki nieuczciwi sprzedajacy sa uznawani za tych uczciwych bo sztucznie reperują swoja opinie

pomijajac juz wszystko to jakim prawem sprzedajacy ma dostep do moich danych jak numer telefonu ktory jest widoczny na koncie allegro a nie na zamowieniu ktore zlozylem (wpisalem inny numer)?????  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@shockwave1403 Kupujący stosuje się do wskazówek Allegro:

Przechwytywanie zawartości sieci Web_20-10-2023_222748_allegro_pl.jpeg

Nawet jeśli wysłał już prośbę, kliknął, że "zrobione" to dopóki Kupujący nie da 5 gwiazdek, to przez 90 dni, codziennie sprzedający dostanie "zadanie na dziś". 😄

oznacz moderatorów

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

allegro widze szczuje sprzedających ostro...

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@shockwave1403   Jest pewien sposób na odwzajemnienie się sprzedawcy.

Otwierasz tak zwaną dyskusję, czyli klikasz "zgłoś problem z zakupem"

Zgłaszasz niezgodność zakupionych rybek z ofertą. Teoretycznie powinieneś odesłac rybki do wymiany (naprawy)  ale nie odsyłasz - szkoda rybek.

Domagasz się naprawy szkody (może niech przemaluje rybki)  albo zwrotu pieniedzy.

Jeżeli dyskusji nie zakończysz jako rozwiązanej  sprzedający będzie miał  kolejne obnizenie jakości  sprzedaży i kolejne problemy.

Opinie masz prawo zmienić, zaproponuj mu zmianę na gorszą.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. Tylko po co ma zgłaszać w dyskusji niezgodność rybek z ofertą? Skoro tamten dzwoni tzn że chce się jakoś dogadać np wymienić rybki czy dosłać nowe. @shockwave1403 czy ty przedstawiłeś jasno swoje stanowisko w tej sprawie sprzedawcy? Że nie życzysz sobie by dzwonił? Że zgłosisz sprawę nękania? Bo wiesz sprzedawca nie wróżka mogłeś mu uwalić sprzedaż albo zbanowali mu konto i teraz musi się dogadać. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael  On nie dzwoni po to żeby naprawić  szkodę, dogadać się,  lecz żeby kupujacy umożliwił mu dalszą  sprzedaż, dalsze oszukiwanie klientów.

Oczywiście serwis mu to umożliwia, więcej oszustw = wyższy zysk.

A oszustów, naciągaczy trzeba po prostu tepić.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. Nie znamy szczegolow wiec nie wyjezdzaj od razu z oszustem bo przypadkow ze sprzedawca sie pomylil a kupujacy wali nega ze swietym oburzeniem bo moge nie brakuje. Patologi po obu stronach nie brak. Winne jest allegro z uposledzonym systemem punktacji i komentarzy przykladow jest mnostwo od oceniania negatywnie towaru ktorego nie mialo sie w lapie po wystawianie nega za brak gratisa. Niech allegro szyfruje dane na kartach przesylek w tym nr tel do odczytania skanerem przez kuriera. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael  OK, może akurat ten sprzedawca jest daltonistą nie oszustem, ale jesli  źle widzi do może niech poszuka innej pracy a nie sprzedaje kolorowe rybki,  bo tym sposobem szkodzi klientom i sobie też przy okazji.

System ocen Allegro jest zły, ale temat jest nie o systemie lecz o bezczelności niektórych.

ps. na etykietach inpost  telefon jest ukryty, tylko dwie cyfry są widoczne

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. Chodziło mi o ogólne całkowite szyfrowanie danych wrażliwych bo po co nr telefonu jak jest wewnętrzny system wiadomości. Tylko trzebaby poprawić jego działanie. Akurat w przypadku rybki to wrażenia kolorystyczne to są bardzo subiektywne chyba że wysłał nie ten gatunek ryby... pomyłki się wszak zdarzają 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael   Tak przy okazji,  dziwne że nikt nie stanął w obronie sprzedajacego i nie napisał ze sprzedawca jest bez winy,  przecież kupujący powinien ocenić przedmiot zakupu,  rybki,  a nie sprzedającego.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@br. zapoznaj się z całym wątkiem , znajdziesz stanowisko sprzedawcy ... nieco doświadczonego 

Trudno żeby rybki były identyczne jak na zdjęciu  ,marchewka w gazetkach z marketu też jest piękana ,,a na półce wygląda ,, nieco inaczej ,,

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mdrogeria  "...zapoznaj się z całym wątkiem , znajdziesz stanowisko sprzedawcy ... nieco doświadczonego "

A po co miałbym się zapoznawać z całym wątkiem?  nie uczestniczę przecież w konkursie na doświadczonego sprzedawcę.

W wątku nie chodzi o to czy opinia była trafna czy może niesłuszna, chodzi o to czy kupujący ma prawo do wystawiania opinii. Opinia ma być subiektywna - bo tak się kupującemu wydaje - tak mówi regulamin  Allegro. Nie jest ważne jaki kolor ma marchewka, ważne jak widzi ten kolor kupujący.

A sprzedający nie powinien w żaden sposób wpływać na wystawianie opinii, analogicznie  jak na zeznania świadka w sądzie.

Takie jest moje zdanie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@br. a zauważyłeś może na zrzucie jakie jest stanowosko allegro w sytuacji ?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mdrogeria  Oczywiście że zauważyłem....   to się nazywa szczucie, ale przecież wątek nie o szczuciu lecz jak się przed szczuciem bronić.

Nie mam zamiaru pochwalać ani postepowania Allegro ani  sprzedającego za to że gorliwie wykonuje zalecenia.  Piszę to co myślę i jak być powinno.

Czytałem że Ochojska zaproponowała żeby 15 października ogłosić w Polsce Dniem Dziękczynienia.  Może na Allegro też kiedyś taki dzień  będzie, na razie sprawy idą w dobrą stronę, ceny akcji spadają.

Moderatorki pewnie stoją z transparentami na deszczu przed budynkiem Allegro bo jakoś ostatnio mało je  widać.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. a cenzurę zauważyłeś?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael " a cenzurę zauważyłeś?"

Ja już niejednego piszącego tutaj wspominam, czasem też wydaje mi się że coś napisałem ale potem tego nie ma, czyżbym zapomniał wysłać?

Ale ostatnio takich zniknięć tekstów jakby mniej, ciekawe czy ten tekst o szczuciu zostanie czy zniknie? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To patrz dałem ci łapkę i nie podrosło ci w statach @br. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@br. kolejny przykład , czekam na paczkę , niby nic dziwnego , przewidywany termin doręczenia piątek - poniedziałek , tąką oto mam inforrmację w karcie zakupu , zadzwoniłem do kuriera i sprawa się wyjaśniła , ale zacne allegeo musi wtrynić nosa i z buta zasugerowsac dyskusję .

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. nie przesadzaj ja się staram być obiektywny nie jeżdżę po kimś kto się w wątku nie obroni jak po łysej kobyle 

oznacz moderatorów

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

dobrze napisane 
mam wrazenie ze dzwoni tylko po to zeby oddac hajs za rybki i zebym usunal komentarz
a on  naciagnie dalej ludzi na produkt ktorego faktycznie nie ma 
wiekszosc klientow nie zawalczy o swoje i machnie ręka na rybki ze sie roznia od tego co jest widoczne na aukcji
1 osoba na 100 znowu sie do niego odezwie i znowu jej odda hajs zeby usunela negatywa i tak w kółko!

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

No nawet 2 "ukrytych" tu ogarów masz na wątku

oznacz moderatorów