anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nękanie przez sprzedającego za negatywny komentarz

gulard2
#8 Zapaleniec#

Witam,

mam problem ze sprzedającym- wystawiłem mu negatywny komentarz, a on teraz szuka w internecie informacji o mnie i o moich bliskich, po czym wyzywa nas i szkaluje w komentarzach na różnych stronach. Szantażuje mnie w mailach, że jeśli nie usuną swojego komentarza, to będzie gorzej.

Jak mogę się bronić przed takim zachowaniem?

Pozdrawiam

Marcin

 

 

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

LEW433
#21 Demiurg#

Nic nie usuwaj jeżeli komentarz go nie obraża napisz że zgłosisz do odpowiednich służb jak nie przestanie.Napisz do Allegro o tym przez formularz:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@gulard2 Dziwisz się, tutaj szukają informacji o nas, o rodzinie tylko za pisanie na AG. Jest tu dwóch a nawet takich trzech. Polacy to "dziwny" naród. Jak sie boisz, wycofaj, jak się nie boisz zgłoś na Policję.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

Witaj @gulard2 ,

nie zwlekaj i zgłoś sprawę nękania korzystając z formularza na tej stronie: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/regulamin-allegro/jak-zglosic-spam-obrazliwe-wiadomosci-i-in... Dołącz treść obraźliwych wiadomości i domagaj się wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec tego sprzedawcy.

Za nic nie daj się zastraszyć i nie usuwaj komentarza. Archiwizuj wiadomości i wpisy, bo będziesz ich potrzebować przy zgłoszeniu sprawy na policję. Złóż zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z artykułów 190a i 212 kodeksu karnego i czekaj na przeprosiny od sprzedawcy. To będzie znak, śledczy już do niego dotarli.  Długo to nie potrwa.

Pozdrawiam.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@gulard2  szukanie informacji o bliskich, szkalowanie, wyzywanie, grożenie - policja.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gulard2 Jeśli komentarz nie zawiera kłamstw i oszczerstw, absolutnie go nie usuwaj, nic Ci nie grozi w związku z tym, a Twoja ocena ostrzeże innych przed problemami transakcyjnymi. Przed zgłoszeniem sprawy na policję możesz uprzedzić tego osobnika mailem lub listem poleconym o zamiarze powiadomienia organów ścigania, powołując się na wyżej wskazane przepisy. Być może to go powstrzyma.

oznacz moderatorów

kontozakupowe1
#9 Pomysłodawca#

@gulard2 No chyba że Twój komentarz zawiera kłamstwa

oznacz moderatorów

gulard2
#8 Zapaleniec#

We wcześniejszym komentarzu, który został usunięty przez Allegro napisałem " chińska firma zarejestrowana w Polsce", co nie było prawdą, bo jest to firma angielska. Poprawiłem to w drugim komentarzu. Teraz komentarz nie zawiera żadnych błędów i jest zgodny z prawdą.

oznacz moderatorów

gulard2
#8 Zapaleniec#

"Angielski sklep zarejestrowany w Polsce, ale sprzedają chińszczyznę. Nie wszystko jest dostępne od ręki. Mydlą oczy czasem dostawy. Wysłali mi skan listu przewozowego, ale towaru nie wysłali. Po miesiącu oddali mi pieniądze. Teraz szkalują mnie i moich bliskich w internecie za wcześniejszy komentarz. Cytat z maila od nich: " wdepnąłeś w ten brodzik z gówienkiem i pływasz w nim od kilku dni nasza firma pływa w oceanie z rekinami od 20 lat nie masz pojęcia co piszesz" UNIKAĆ !!!"

oznacz moderatorów

gulard2
#8 Zapaleniec#

Powyżej mój komentarz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wklej tu jakiś link do przypadkowej aukcji tego sprzedawcy, zobaczymy, co to za kozak 🙂

oznacz moderatorów

gulard2
#8 Zapaleniec#

https://allegro.pl/oferta/komplet-diamentowych-kamieni-do-ostrzenia-nozy-9336428095

W moim przypadku chodziło o te kamienie, które dokupiłem do maszynki do ostrzenia. Maszynka doszła, a kamienie miały dość do dwóch tygodni, bo " jadą pociągiem z chin". Po czterech tygodniach, na moje pytanie czy kamienie doszły, wysłali mi skan listu przewozowego mojej paczki z kamieniami. Po kilku dniach zacząłem dopytywać w dyskusji ze sprzedającym, czemu paczki jeszcze u mnie nie ma, poprosiłem o pomoc Allegro, a sprzedający odesłał mi pieniądze.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wyjątkowo niski procent pozytywnych komentarzy, wszystkie aukcje niezgodne z prawem i regulaminem Allegro - brak adresu do zwrotów i reklamacji.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gulard2 Nie przejmij się niczym. Jeśli Twój komentarz nie zawiera pomówień i jest zgodny z rzeczywistym przebiegiem transakcji, nic Ci nie grozi. Twój błąd w nazwie kraju w usuniętym komentarzu nie jest żadnym pomówieniem. Wszelkie nękania zgłaszaj do Allegro i jeśli trzeba na policję. Nie daj się zastraszyć.

Wielu kupujących opisywało tu już podobne przypadki, gdy taki kozak straszy, wysyła lewe pisma z nieistniejących kancelarii prawnych, podaje dane osobowe nieistniejących prawników, aby tylko wymusić usunięcie komentarza. Zazwyczaj na straszeniu się kończy.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@gulard2 Na wszelki wypadek zapisz sobie ten post autorstwa @xyz96 żebyś - w razie gdyby jednak wyszło inaczej, niż jest to w nim zapewnione - wiedział do kogo się zgłosić w sprawie ew. roszczeń😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

IntercomGSM
#8 Zapaleniec#

> We wcześniejszym komentarzu, który został usunięty przez Allegro napisałem " chińska firma zarejestrowana w Polsce", co nie było prawdą

Czyli napisałeś kłamliwy komentarz ? i został usunięty przez Allegro ?
Gratuluję zatem logiki

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

O, mamy sprawcę gróźb i nękania 🙂

oznacz moderatorów

IntercomGSM
#8 Zapaleniec#

Tak, mamy konstytucyjne prawo do wystawiania naszej opinii firmie Kupującego.
Jeżeli on nazywa to nękaniem to jego subiektywna ocena.
Komentarze wystawiamy i wystawiać będziemy.
Kupujący popełnił przestępstwo z art 212 KK w komentarzu który Allegro już usunęło.

Jeżeli Kupujący myśli że gdy przestępca zwróci skradzioną rzecz to przestępstwo nie zaistniało,
albo gdy przestępca usunie kłamliwy komentarz to przestępstwo nie zaistniało,
to musimy w sprawie karnej wyprowadzić go z błędu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

O tym, czy kupujący popełnił jakiekolwiek przestępstwo może orzec sąd, a nie sprzedawca z Allegro. W dodatku sprzedawca o tak słabej reputacji.

oznacz moderatorów

kontozakupowe1
#9 Pomysłodawca#

Nie ma potrzeby nic orzekać, kupujący sam się przyznał do kłamstwa w komentarzu. Nawet Allegro mu ten komentarz usunęło z powodu kłamstwa.

oznacz moderatorów