anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nagminne blokady przy 1wszym zakupie. 2 razy pod rzad za pytania!

Client:77795156
#9 Pomysłodawca#

Niech ktoś powie dlaczego tylu sprzedawcow blokuje ludzi za pytania o sklad czy odnosnie produktow? Jestem nowa a 2 sprzedawcow co chcialam od nich zakupic towar dodalo mnie na czarna liste na tym polega allegro?! I dlaczego moje ostrzezenie przed jednym z nich zostalo usuniete?! Mamy kupowac bez pytan i wątpliwości jak w opisach sa bzdury lub niesprecyzowane informacje?! Dla mnie to nie do pomyślenia! 

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60

Client:77795156
#9 Pomysłodawca#

Jakie nowo konto. Nie publikuje rzeczy jak nie sa prawdziwe i  jak nie wiem czy mam racje! Zdecydowanie ją mam i jak wyzej wspomnial ktos i inni sa tu sprzedawcy ktorzy bezczelnie łamią prawo sprzedazowe a allegro nic z tym nie robi! publikuje ogloszenia oszustow majac jakies zgloszenia powinni zablokowac konto sprzedawcy jak łamie regulamin sprzedazy i bezzasadnie blokuje. A tlumaczenie sie niewygodnym pytaniem nie jest podstawa do blokady! Co innego jak ktos wyzywa ja nie stosuje wyzwisk dopoki mnie ktos traktuje powaznie i chce pomoc a jak blokuje i robi sobie zarty kosztem mojego czasu dajac glupie odpowiedzi nic nie wnoszace to trace szacunek skoro osoba mnie nie szanuje ja tez nie bede! 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:77795156, jeszcze raz, na spokojnie, opowiedz o co dokładnie chodzi, w czym problem.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@konto zamknięte prosimy w takich sytuacjach o zgłoszenia oferty czy sprzedawcy, aby przyjrzeć się każdemu przypadkowi indywidualnie.

 

Upraszam również o zachowanie kulturalnego tonu wypowiedzi w tym wątku.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@cloudcloud, to czy ktoś zgłosi to zależy od tego, czy można sprzedawać mając zagraniczny "NIP". Ten koleś jest obecny przy każdym dziwnie wyglądającym fonie na allegro. Zobacz filmik na YT jak ktoś taki fon kupił 😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niektórzy sprzedawcy gdy zauważą, że klient jest wymagający, ma jakieś wątpliwości i chce dopytać, zazwyczaj blokują takiego kupującego. Oni potrzebują takich, co łykają wszystko w ciemno i natychmiast wystawiają pozytywa już za sam fakt otrzymania przedmiotu.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 ty zawsze widzisz winę sprzedających. Zajrzyj sobie na moje oceny. Zwróć uwagę na jedną z ostatnich ocen z 4 gwiazdkami za zgodność z opisem, a potem przeczytaj opis i z podniesionym czołem powiedz że ta ocena jest sprawiedliwa i klient ma rację.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte We wczorajszym, usuniętym wątku był podany mój przykład, gdy po pytaniu wysłanym do sprzedawcy o sprzęt audio, który był opisany jako oryginalny, w doskonałym stanie, w rzadko spotykanej kolorystyce, a wyglądał jak oklejony drewnopodobną samoprzylepną folią, metodą garażową, natychmiast przysłano mi info "towar niedostępny, sprzedany", a aukcja wisiała jeszcze przez kilkanaście dni. Przy próbie zakupu pojawił mi się komunikat "nie możesz dokonać zakupu w tej ofercie, ponieważ sprzedawca dodał cię do czarnej listy". Tak to wygląda, gdy sprzedawca wyczuje, że ktoś nie da się łatwo wyprowadzić w pole opisem, albo ma inne, uzasadnione wątpliwości.

Twojej oceny na cztery gwiazdki nie skomentuję, nie znam towaru, nie mogę tego sprawdzić.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 generalizujesz i wrzucasz wszystkich sprzedawców do jednego worka. Dziwię się, że jeszcze robisz zakupy na Allegro. Przy takich doświadczeniach poszukałabym innych miejsc. Wcale bym się nie zdziwiła, gdybyś był na CL u większości sprzedawców. 

A jeśli chodzi o zgodność z opisem, to właśnie w tym rzecz. Nie znasz produktu, bazujesz na opisie. Jeżeli w opisie są podane wszystkie dane, jakie możesz przeczytać wchodząc do sklepu i biorąc do ręki produkt z półki co czego więcej oczekujesz. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte To są moje doświadczenia z zakupami na Allegro na przestrzeni kilkunastu lat, a nie jakieś moje wymysły. Zakupów tutaj unikam jak ognia, robię to tylko w sytuacjach, gdy produkt nie jest dostępny w stacjonarnych sklepach w mojej okolicy. Ostatnio, jakieś dwa miesiące wstecz, zdarzyło mi się kupić tu produkt spożywczy, przyszedł przeterminowany o 18 miesięcy, do głowy mi nie przyszło przed zakupem zapytać o termin przydatności. A spróbuj tu kupić telefon 🙂  A czarne listy, to domyślasz się gdzie mam 🙂

Twój opis; Żytnie pieczywo chrupkie z sezamem to alternatywa dla tradycyjnego pieczywa. Sprawdzi się jako samodzielna przekąska lub baza do wytrawnych i słodkich kanapek – z białym serem, wędliną, jajkiem, dżemem, kremem czekoladowym, plasterkiem łososia lub warzywami i owocami.

Może kupujący uznał, że produkt się nie sprawdził, nie może zastąpić tradycyjnego pieczywa, nie wnikam, nie znam produktu.

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 jeżeli produkt się nie sprawdził, to pozostałe 3 opakowania klient miał prawo zwrócić, ale skoro nie zwrócił, to znaczy, że się sprawdził. Nie szukaj dziury w całym, bądź konsekwentny. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Już tak nie rozpaczaj nad tą jedną brakującą gwiazdką, mogło być gorzej 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 przestanę rozpaczać, ale obiecaj mi, że będziesz obiektywnie patrzył na sprzedających. Każdy sprzedający ma swoje zasady, swoją kulturę i stosunek do kupujących.😏

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Nie zaprzeczę, że wielokrotnie moje zakupy na Allegro były też finalizowane przez sprzedawców perfekcyjnie. Od dawna, jeśli już coś tu kupuję, wybieram tylko SS, chyba że jest to produkt unikatowy i niedostępny u Super Sprzedawcy. Masz same pozytywy, SS, bardzo ładne konto, nie masz powodów do narzekania.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 nie narzekam na kupujących, nie mam z nimi problemów. Problemem jest Allegro ze swoją Jakością Sprzedaży.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte, hehe, hehehe, śmieszne 🙂 z całym szacunkiem do jego pomocy kupującym, ale nie licz na jakąkolwiek zmianę, tutaj takie podejście ceni się najbardziej (patrz: tabela lajków) 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, bo tak jest najłatwiej, można pokazać w ten sposób brak profesjonalizmu i swoją zerową wartość IQ.

To tak samo jak z ocenianiem przez kupujących, można być człowiekiem albo parapetem, który uważa, że znaki i światła to nie dla niego, bo on ma rower.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte wyciągając wnioski z wczorajszych wpisów tej pani, można uznać, że próbowała wyłudzić od sprzedawcy zniżkę bazując na terminie przydatności. Sprzedawca próbował ją delikatnie spławić, a ona nie dawała za wygraną. Jeżeli Allegro usunęło cały wczorajszy wątek, a dzisiaj pojawił się nowy, z nowym loginem, to znaczy, że kupująca została prawdopodobnie zablokowana przez Allegro. To wiele wyjaśnia.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte, no nieźle 😮

Oczywiście bazując na treści tego problemu to widać winę sprzedawcy, ale jeśli to co mówisz to prawda, to wcale się nie dziwię, że ją zablokowali 🙂

oznacz moderatorów

Client:77795156
#9 Pomysłodawca#

Twoje chore insynuacje sa naprawde niskich lotów. Mam caly czas 1 konto!a znizke uwazam powinien zastosowac ale ceny dla wszystkich! bo jak cos ma zaraz koniec waznosci a dodam ze wiele sprzedawcow ma o dziwo podobna date to jest to towar na przecene uwazam. Nikt madry nie kupi mu wiele sztuk chyba ze chce ją sprzedac dalej szybko innym ale po co takie ryzyko jak towar nie zejdzie. Za ta sama cene mozna miec z data 3lat wiecej to dlaczego ma nie obnizyc ceny? malo tego sa ceny nizsze tez ale akurat nie bylam pewna daty bo tam nie bylo. To nie sa tanie mydla kosztuja 30zl za szt w tym wypadku a nawet wiecej. I jak biore kilka sztuk czegos co ma zaraz termin skonczony i nie uzyje tego do tej daty na pewno bo 1 mydlo jest na pol roku lub dluzej... mam prawo domagac sie zniżki. A tlumaczenia ze towar wcale nie ma waznosci sa tu raczej nie na miejscu i odsylanie mnie do linkow ktore niestety nie przekonaly mnie ale znalazlam Inne i sprawa wyglada tak ze stare mydlo te za 30zl ma juz mniejsza gramature niz podaje producent. Dlatego sam syryjczyk wyjasnial mi ze straty sa duze jak ma kilka palet mydel 3lata traci ono na wartosci bo wazy mniej on placi za kg a mydla ubywa z kazdym dniem wagowo... . Sprzedawcy czesto sie nie przyznaja do tego mowia ze data nie jest wazna bo to produkt bezterminowy jednak im dluzej lezy mniej go dostajesz bo sie kurczy waga.... Dlatego obnizka jest tu zasadna i wlasciwa bo klient nie dostaje juz takiej wagi mydla jaka byla na poczatku. Z reszta nie kazdy ma chec uzywania przeterminowanych rzeczy. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:77795156

"Za ta sama cene mozna miec z data 3lat wiecej to dlaczego ma nie obnizyc ceny?" - no i się wyjaśniło. Pewnie męczyłaś sprzedawcę o obniżenie ceny, odmówił, nie dotarło, więc w końcu stwierdził, że zdrowiej dla niego będzie wrzucić Cię na CL.
Skoro w tej samej cenie można kupić z terminem przydatności o 3 lata dłuższym, to dlaczego tak się uparłaś na ofertę tego właśnie sprzedawcy i od niemalże doby wylewasz tutaj swoje żale na ten temat?

"mam prawo domagac sie zniżki." - a który to przepis i jakiego kodeksu daje Ci takie prawo? Bo jeśli Ty masz prawo domagać się zniżki, to sprzedawca ma takie samo prawo Ci jej odmówić.

"Dlatego sam syryjczyk wyjasnial mi" - że kto?😂 Syria to tak trochę kojarzy mi się z terroryzmem, sprzedawcy może też i dlatego nie chciał robić z Tobą interesów.

"Z reszta nie kazdy ma chec uzywania przeterminowanych rzeczy." - jak widać Twoja chęć jest przemożna😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów