anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczanie nagród w Allegro Polecam - wątpliwości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Krepa
#8 Zapaleniec#

Witam,


Korzystam z programu Allegro Polecam, ale mam wątpliwości co do jego funkcjonowania.

Otóż chciałbym się dowiedzieć, w jakim czasie po dokonaniu transakcji przez kupującego naliczana jest nagroda? Zakładam, że prowizja naliczana jest w momencie dokonania płatności, zatem nagroda również powinna być widoczna od razu. Jeżeli nie, to od czego jest to uzależnione? 

Kolejne pytanie, którego nie rozwiewa FAQ ani regulamin. Jeżeli wysłałem danej osobie link polecający do produktu. Osoba ta zamknie kartę przeglądarki, następnie wróci w ciągu 24 godzin na stronę/aplikację Allegro innym kanałem np. bezpośrednim, wyszuka coś z tej samej kategorii II lub III stopnia, którą poleciłem i kupi produkt (ten sam lub inny). To czy wówczas jest mowa o poleceniu i naliczeniu nagrody? 

To również nasuwa pytanie, czy użytkownik niezalogowany, korzystający z tego samego urządzenia oaz IP po zalogowaniu powróci do polecanego produktu, zakupi go w inny sposób niż przez link - czy taka transakcja również podlega otrzymaniu nagrody? A jeżeli jest zalogowany, ale na dwóch różnych urządzeniach, czy system to wyłapie?

Ostatnie, bardziej techniczne pytanie. Czy jeżeli udostępniam linki na swojej stronie internetowej to, czy atrybuty _blank i/lub rel=noreffer i/lub sponsored mogą mieć wpływ na nienaliczenie nagrody? 

Słowem krytyki na koniec. Być może źle zrozumiałem lub nie doczytałem, ale zdaje się, że naliczanie nagrody nastąpić może jedynie w ściśle określonych warunkach, które są bardzo ciężkie do spełnienia. Oprócz wyżej wymienionych wątpliwości np. wtyczka Adblock może powodować problemy z naliczeniem nagród. Przecież prawie połowa internautów (42% na rok 2017) korzysta ze wtyczek blokujących reklamy! To sprawia, że prawie połowa moich starań nie ma prawa wypalić.
Z drugiej strony kupujący nie może nawet przeskoczyć na inną zakładkę, bo to już jest wymówką do nienaliczenia nagrody.
System Allegro Polecam jest skonstruowany w taki sposób, że właściwie można go podsumować: "raz dostaniesz, raz nie, nie wiadomo, to zależy, raczej nie".

Bardzo proszę o odpowiedź na te pytania, ja i podejrzewam wiele innych osób, będziemy wdzięczni. 


Pozdrawiam,
Tomasz

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
xyz96
#21 Demiurg#

Zasady są dosyć skomplikowane. Wyjaśnisz je tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=e2e1f990-74d6-4bea-9b5c-a408bde7983d

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Krepa  wszystko jest w regulaminie i FAQ 🙂

  1. W ciągu 45 dni od Transakcji Allegro.pl dokonuje Weryfikacji Transakcji. Pozytywna Weryfikacja skutkuje przyznaniem Nagrody na rzecz Uczestnika. W przypadku, gdy Allegro.pl będzie miało wątpliwości, co do prawidłowości Transakcji postanowienia § 3 ust. 14 Regulaminu stosuje się odpowiednio.
  2. Wypłata Nagrody nastąpi najwcześniej po 45 dniach od Transakcji.
  3. Nagrodę, o której mowa w ust. 1 stanowić będzie kwota 20% prowizji pobieranej przez Allegro.pl od sprzedaży Towaru w ramach danej Oferty według aktualnego cennika określonego w załączniku nr 4 do Regulaminu Allegro.
  4. Nagrody zgromadzone przez Uczestnika będą wypłacane na wskazany oraz należący do niego rachunek bankowy z zastrzeżeniem, że minimalna kwota wypłaty musi być wyższa bądź równa 20 zł.

Pamiętaj!

  • Sprawdź, czy masz zainstalowany adblock (np. AdBlock Plus lub uBlock Origin), jeśli tak, wyłącz go na czas zakupów lub dodaj Allegro do listy wyjątków. Niektóre dodatki do przeglądarek, szczególnie te pochodzące od programów typu cashback, nadpisują źródła ruchu. Jeśli korzystasz z tego typu dodatków, wyłącz je przed dokonaniem zakupów.

  • Staraj się robić zakupy w tej samej karcie. Długie przerwy w zakupach również mogą zaszkodzić trwałości „sesji” Twojej przeglądarki.

  • Warunkiem naliczenia nagrody jest uzyskanie informacji o wykonaniu transakcji po przejściu (ostatni klik) z programu allegro polecam. W momencie, w którym przed finalizacją transakcji przeglądamy inne strony internetowe (porównywarki cen np. Ceneo, strony z kodami rabatowymi i inne), często następuje nadpisanie ostatniego źródła ruchu, przez co sklep identyfikuje transakcję jako wykonaną z innego źródła ruchu i może to skutkować brakiem nagrody za polecenie.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Krepa
#8 Zapaleniec#

Hej @kostas11, dzięki. Ja rozumiem, że tu są rangi i klepiecie generyczne copy/pasty żeby nabić sobie punkty, ale przeczytaj jeszcze raz moje pytania. Gwarantuję ci, że na nie nie ma odpowiedzi w regulaminie ani FAQ. W innym wypadku nie poświęcałbym czasu, by napisać tu wypracowanie. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Krepa dostałeś odpowiedź na swoje pytania po co mam przepisywać jak jest to gotowe 🙂 

Otóż chciałbym się dowiedzieć, w jakim czasie po dokonaniu transakcji przez kupującego naliczana jest nagroda?

Oraz 

Jeżeli wysłałem danej osobie link polecający do produktu. Osoba ta zamknie kartę przeglądarki, następnie wróci w ciągu 24 godzi

To również nasuwa pytanie, czy użytkownik niezalogowany, korzystający z tego samego urządzenia oaz IP po zalogowaniu powróci do polecanego produktu,

Oprócz wyżej wymienionych wątpliwości np. wtyczka Adblock może powodować problemy z naliczeniem nagród.

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tutaj nikt Ci tego nie wyjaśni. Był kiedyś podobny temat - nawet niektórzy pracownicy Allegro mają problem z rozszyfrowaniem tych zasad.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 to jest tak skonstruowane że wysyłając link trzeba wysłać instrukcję, bo inaczej połowa poleceń przepada  🙂

  • Sprawdź, czy masz zainstalowany adblock (np. AdBlock Plus lub uBlock Origin), jeśli tak, wyłącz go na czas zakupów lub dodaj Allegro do listy wyjątków. Niektóre dodatki do przeglądarek, szczególnie te pochodzące od programów typu cashback, nadpisują źródła ruchu. Jeśli korzystasz z tego typu dodatków, wyłącz je przed dokonaniem zakupów.

  • Staraj się robić zakupy w tej samej karcie. Długie przerwy w zakupach również mogą zaszkodzić trwałości „sesji” Twojej przeglądarki.

  • Warunkiem naliczenia nagrody jest uzyskanie informacji o wykonaniu transakcji po przejściu (ostatni klik) z programu allegro polecam. W momencie, w którym przed finalizacją transakcji przeglądamy inne strony internetowe (porównywarki cen np. Ceneo, strony z kodami rabatowymi i inne), często następuje nadpisanie ostatniego źródła ruchu, przez co sklep identyfikuje transakcję jako wykonaną z innego źródła ruchu i może to skutkować brakiem nagrody za polecenie.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Krepa
#8 Zapaleniec#

@xyz96 I to rozumiem. Problem w tym, że tych zasad nigdzie nie ma nawet spisanych. Ok, są, ale tylko powierzchownie. Dzięki.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Krepa a rangi są za czas na forum a nie za posty 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

A punkty bywają sztucznie nabijane nieudacznikom 🙂

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@kostas11 Niezupełnie. Jestem tu miesiąc dłużej, niż Ty. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Vryko a wydawało mi się że kto pierwszy założył konto ma większą rangę 🙂 ale mniejsza o to mam gdzieś co tam będzie 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów