anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Namiot się rozpadł - gwarancja odrzucona

piojaw75
#7 Wielbiciel#

Witam. Ktoś pomoże, co teraz mam  robić. Do rzeczy: kupiłem w maju tego roku dla moich dzieci namiot firmy Spokey 4 osobowy, sprzedający na Allegro [edycja] kosztował mnie prawie 400 zł z przesyłką, a majętny nie jestem. Pod koniec czerwca namiot został rozłożony, i stał na dworze jakieś 2 tygodnie. Po owym czasie zauważyłem na poszyciu zewnętrznym namiotu takie kreski jaśniejsze, jakby odgnioty po składaniu namiotu, a w kilku takich odgniotach porobiły się w materiale dziury! Wygląda to tak że materiał rozpada się w rękach, kiedy tylko dostał trochę słońca i deszczu. Myślę że namiot jest przeleżały i bardzo długo musiał leżeć w magazynie. Założyłem spór i zgłosiłem do sprzedającej [edycja] o tym fakcie, sprzedający zgłosił sprawę do działu reklamacji Spokey. I tutaj zaczynają się szopki. Przysłali kuriera, namiot pojechał do Spokey i... odrzucili reklamacje bo "dziury ktoś powycinał nożyczkami". Postanowiłem skorzystać z rekojmi u sprzedającej (takie prawo jak gwarant odmawia gwarancji), a sprzedająca że jak Spokey odrzucił gwarancję to ją już nic nie interesuje! Poprosiłem Allegro o pomoc; to mi odpisali że jak sprzedający i gwarant odrzucili gwarancje to oni już nic nie mogą. Na domiar złego miałem już wystawione pozytywne komentarze sprzedającej, a minoło już 90 dni od kupna i nic już nie zmienie. Poradzcie co tu robić. Jest jakiś sposób na nieuczciwego sprzedającego i producenta??? Pomóżcie.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Skoro Allegro nie pomogło w Dyskusji i po kontakcie przez formularz, pozostaje Ci jeszcze wypełnić wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa... Jest tam wymóg zgłoszenia sprawy na policję, ale wypełnij wniosek bez zgłoszenia i poczekaj na decyzję Allegro.

Jeśli to nie pomoże i jesteś pewien swoich racji, pozostanie Ci tylko złożyć sprawę do sądu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 myślę że to nie oszustwo czy inne wyłudzenie, tylko poprawnie przeprowadzona reklamacja więc pewnie Pok to odrzucie, na policje nie zgłosi bo oni reklamacjami się nie zajmują 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niech spróbuje z POK, to najprostsza i najszybsza droga. Wiele osób otrzymuje rekompensaty po odrzuconych reklamacjach.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@piojaw75 jedyne co to pomoc rzecznika konsumenta powołanie biegłego i sąd, sprzedawca ma prawo odrzucić reklamacje a Ty nie musisz się z tym zgadzać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów