anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nawalił DPD po czyjej stronie wysyłka?

Jacek8l
#8 Zapaleniec#

Zwróciłem pełnowartościowy towar "bez podania przyczyny" poprzez Allegro Smart (kurier DPD) jednak kurier dostarczając paczkę w sylwestra podjął tylko jedną próbę doręczenia i od razu zwrócił paczkę do mnie. Sprzedający mówi że tego dnia magazyn był nieczynny. Allegro w "dyskusji ze sprzedającym" radzi abym odesłał towar, a sprzedający ma zwrócić koszt. Odesłałem więc paczkę kurierem na własny koszt (17pln) jednak sprzedawca upiera się że to wina DPD i najprawdopodobniej nie zwróci ani grosza, co wiecej obawiam się że poprzez to zamieszanie będzie mi wciskał że nie wyrobiłem się w terminie zwrotu. Czy mając Allegro Smart taka akcja z odmówieniem przyjęcia zwrotu może mieć miejsce? Czy termin liczy się do wtedy jak wysłałem pierwszy raz (w terminie) czy teraz jak wysłałem ponownie? DPD na reklamację jeszcze nie odpowiedziało.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

pinsplash
#21 Demiurg#

@Jacek8l To odesłałeś Smart( bezpłatnie) czy zapłaciłeś ( na własny koszt)?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Jacek8l
#8 Zapaleniec#

Odesłałem smartem ale wróciło bo sprzedawca nie pracował w sylwestra więc wysłałem drugi raz za własne $$$.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Jacek8l Liczy się data Twojej rezygnacji, czyli wypełnienie formularza zwrotu i data pierwszego odesłania. Jeśli paczka nie została odebrana przez sprzedawcę, w zasadzie też nie powinieneś jej odbierać, ale skoro już odebrałeś, odeślij na własny koszt i domagaj się zwrotu tego kosztu w Dyskusji, ponieważ to z winy sprzedawcy straciłeś darmowy zwrot. Nie zamykaj Dyskusji do czasu ostatecznego rozwiązania problemu. Allegro dobrze radzi, sprzedawca musi Ci oddać koszt odesłania w zaistniałej sytuacji.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Jacek8l, na Twoim koncie znajdują się dodatkowe Monety w związku z poniesionymi przez Ciebie kosztami ponownego odesłania. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów