anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie da się zadać pytania sprzedającemu- NIE ŁADUJE SIĘ

MAMY ROZWIĄZANIE!
ftalo
#7 Wielbiciel#

Kolejna modernizacja i przestało się dawać zadawać pytanie. To co na zdjęciu poniżej ,tak trwa w nieskończonośc. Nie pojawia się wcale panel do zadawania pytania. Czy ktoś to naprawi? Przeglądarka Firefox, oraz K-meleon. Adblock wyłączony ,rozszerzenia także. Chciałbym móc zadawać pytanie za pomocą normalnego formularza.
Jeśli tego nie naprawicie,to będę zmuszony robić zakupy bez pytania a następnie odsyłać produkty ,bo było coś nietak z aukcją,jako powód podam nie działa formularz NIE Z MOJEJ WINY ,ciężko będzie bardzo

obraz1.jpg

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@johnkarthy Możesz przesłać zrzuty ekranu lub filmik z widokiem zgłaszanego problemu? Ułatwi to weryfikację zgłoszenia w zespole technicznym.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@nat_not ja bym dodał, aby otworzył konsolę (ctrl + shift + J), odświeżył stronę, kliknął okno z zapytaniem do sprzedającego i zapisał zawartość konsoli do pliku, niech podeśle wam na maila Społeczności.

Było coś podobnego brakiem możliwości weryfikacji pochodzenia wczytywanych zasobów (chrome/firefox), na IE przechodzi chyba domyślnie - ale to tylko przypuszczenie. Nie pamiętam która aktualizacja to poprawiała 😕 Technicy powinni tam coś znaleźć

oznacz moderatorów
johnkarthy
#8 Zapaleniec#

2020-11-14 15_30_34-Window.png

 

2020-11-14 15_31_17-Window.png

 

oznacz moderatorów
johnkarthy
#8 Zapaleniec#

Dobra mam. 

 Pomysł z konsolą był trafiony w 10.
Przyjrzałem się temu bliżej i okazuje się, że gdzieś wciąż blokował to AD blocker.
O dziwo również w trybie bez dodatków, czego zwykle nie zwykł robić. 
Dodanie wyjątku dla allegro rozwiązało problem. 

Dziękuję i Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
ftalo
#7 Wielbiciel#

witam, problem powrócił. Adblock mam od dawna wyłączony dla allegro, ponadto sytuacja jest identyczna w obu przeglądarkach. Tym razem wygląda to trochę inaczej niż kiedyś. Okienko do zadawania pytania wyskakuje od razu, ale po naciśnięciu "wyślij" nie dzieje sie NIC. Po prostu nic i znowu to samo. Chcę się dopytac o szczegóły przedmiotu i nic się nie dowiem, chyba wypada kupić w ciemno ,a potem odwołać transakcję jesli będzie coś nie tak, bo co innego pozostaje?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@johnkarthy A to przypadkiem nie był adblocker wbudowany w przeglądarkę?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ftalo
#7 Wielbiciel#

No więc ok, wszystkie dodatki wyłączyłem, zrobiłem restart i uruchomiłem konsolę błędów
Nacisnąłem "wyślij" w formularzu zadawania pytania do sprzedawca i oto co mi się ukazało. Szczególnie ciekawe są ostatnie linijki, że brakuje argumentów dla wysłania zapytania POST do serwera. I że "use" nie jest funkcją. Ciekawe... I proszę o usunięcia znaku "rozwiązano" gdyż problem powrócił

konsola

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@ftalo Rozwiązanie możesz usunąć sam, a obrazka nie widzi nikt poza Tobą do chwili, aż zaakceptuje go ktoś z moderacji.
Aczkolwiek, jeśli nadal na tapecie u Ciebie jest Windows XP, to nie wiem dlaczego dziwią Cię problemy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ftalo
#7 Wielbiciel#

System nie jest wytłumaczeniem, gdyż wszystkie funkcje kupującego działają ,przykładowo przeglądanie ofert, filtrowanie, wyszukiwanie,obserwowanie,koszyk, kupowanie, opłacanie, wystawianie ocen, itd. Więc trochę dziwne że akurat padło na to zadawanie pytań.
Zastanawia mnie ten google captcha, ale przecież działał pół roku temu, gdy zrobili ten nowy system captcha 3 ,po aktualizacji przeglądarki wtedy działało i nadal powinno. Programiści cały czas wydają nowe wersje kompatybilnej przeglądarki, więc google chodzi.
Nie chodza mi jedynie aplikacje na androida, ale nie muszą, bo i tak są dedykowane na telefon, więc sobie głowy nie zawracam.
Jeszcze raz obrazek konsola.png

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@ftalo Ależ nieaktualny OS i stara, nieaktualizowana przeglądarka jak najbardziej jest wytłumaczeniem.

"Programiści cały czas wydają nowe wersje kompatybilnej przeglądarki" - na XP? Wątpię.

PS Obrazek nadal jest widoczny tylko dla Ciebie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ftalo skonsultowałam Twoją sprawę z działem technicznym. Otrzymałam odpowiedź, że problem wynika z używania windowsa xp w wersji 5.1. Zaktualizuj proszę system, a później przeglądarkę. Mam nadzieję, że uda się rozwiązać Twój problem.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ftalo
#7 Wielbiciel#

To jest wersja professional service pack 3 oraz zainstalowany NET Framework 4 extended. Tak jak mówię, mam drugi laptop z systemem windows 7, ale tam mam popsutą klawiaturę ,ponadto nie mam klucza, bo sprzedawca mnie oszukał i dał tylko wersję testową, a miała być naklejka z windowsem 7 na spodzie. Tak więc nie jest moją winą że mam taki a nie inny system. A najśmieszniejsze jest ,że na allegro lokalnie zadawanie pytania działa tak szybko jak wysłanie wiadomości w komunikatorze, można prowadzić konwersację na żywo. Dlaczego tego systemu nie wprowadziliście w allegro tylko takie straszne komplikacje?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ftalo komunikacja na Allegro Lokalnie została stworzona w taki sposób, żeby okazjonalni Sprzedający mogli w łatwy i intuicyjny sposób komunikować się z Kupującymi. Allegro Lokalnie powstało z myślą o nich, dlatego cały proces wystawiania, a także kontakt z Kupującym jest ułatwiony. System wiadomości na Allegro sprawdza się, a całą komunikację można łatwo odnaleźć, co ułatwia zadanie przedsiębiorcom, którzy zawierają nieporównywalnie więcej transakcji, niż Sprzedający na Allegro Lokalnie. Twoje problemy techniczne wynikają z używania tego systemu, oczywiście nie jest to Twoja wina, ale niestety my nie jesteśmy w stanie Ci pomóc. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ftalo
#7 Wielbiciel#

Nie musicie mi pomóc, tylko że od teraz jeśli cokolwiek kupię, a nie będę miał możliwości wcześniejszego zapytania sprzedawcy o wątpliwości, to będę musiał zwracać przedmiot lub odwołać transakcje z powodu niesprawnego systemu komunikacji, za co odpowiada allegro. Ja i pewnie wiele innych osób,które nie piszą o tym na forach, zresztą cafe allegro było pełne tego typu uwag, aż zostało zamknięte kilka lat temu. I tak przy okazji , właśnie wszedłem na inną przypadkową stronę po angielsku ,która używa google captcha i bez problemu wybieram obrazki, zaznaczam że nie jestem robotem. A to oznacza że macie cos porobione na serwerze, że to okienko captcha mi nie wyskakuje, tak jak jeszcze 3 miesiące temu tutaj. Coś zostało popsute u was.

oznacz moderatorów
Jacek_Horodko
#2 Obserwator#

Mam to samo co Ty . Na jednym kompie z XP 3 jest dobrze a na drugim ta sama wersja XP 3 ładuje się i mogę tak sobie czekać. Ten, na którym jest dobrze nic nie aktualizowałem , wgrany XP  3 i Firefox 52.9. Nie miałem czasu na zabawę więc zadaję pytania z poziomu Wiadomości.Jak będę miał trochę więcej czasu to posiedzę nad tym.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@la_nika "Otrzymałam odpowiedź, że problem wynika z używania windowsa xp w wersji 5.1" - Windows XP miał tylko dwie wersje: Home i Professional. To o czym piszesz, to wersja jądra o numerze 5.1 (na ten przykład Windows 7 w user agencie przekazuje parametr "Windows NT 6.1").

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ftalo
#7 Wielbiciel#

Minęło sporo czasu od założenia wątku. Ten problem z zadaniem pytania, to efekt komunikacji na cały szlaku między komputerem a serwerem, a nie tylko z samym skryptem, czy z kodem.
Zdążyłem posprawdzać źródła i dowiedziałem się że oryginalny system przez 7 lat nie miał żadnych aktualizacji ani poprawek. W internecie jest wersja Windows XP Professional SP3 x86 - Integral Edition 2021
która ma setki różnych aktualizacji ,mimo iż jądro systemu jest to samo, to cała resta jest w nowych wersjach i chodzą wszystkie przegladarki i strony.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@ftalo "Zdążyłem posprawdzać źródła i dowiedziałem się że oryginalny system przez 7 lat nie miał żadnych aktualizacji ani poprawek" - przecież już na początku tego wątku (w październiku) pisałem Ci, że XP nie ma wsparcia producenta od stycznia 2014 roku. Myślałeś, że robię sobie z Ciebie podśmiechujki?

"W internecie jest wersja Windows XP Professional SP3 x86 - Integral Edition 2021
która ma setki różnych aktualizacji" - ciekawe skąd wzięły się te wszystkie aktualizacje (skoro nawet producent ich nie wydaje), kto to składał do kupy i co ciekawego (np. koparkę kryptowalut) dodał od siebie do tego pirata😁
Serio nie bałbyś się zainstalować systemu operacyjnego z obrazu innego niż oryginalne .iso wydane przez producenta? Jak można mieć tak niefrasobliwe podejście do bezpieczeństwa własnego sprzętu (żeby nie nazwać tego dosadniej)?
Żadna nowa przeglądarka nie ruszy pod XP, bo po prostu żadna nie wspiera już tego systemu (tak samo jak przeglądarki nie wspierają starszych procesorów nieobsługujących konkretnych instrukcji i wtedy nawet mając W7 nie zainstalujesz na nim takiej).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ftalo
#7 Wielbiciel#

Nie chce tu robić reklamy systemu, w ogóle to nie ten temat, ani nawet nie testowałem i nie wiem czy będę .Jest dedykowana strona opisująca szczegóły co tam konkretnie jest, jest duża społeczność która się tym zajmuje i rozwija ten projekt. Wszystko wskazuje na to że celem tej grupy jest utrzymanie systemu żywym i działającym a nie pakowanie trojanów na czyjeś komputery. Z punktu widzenia użytkownika łatwiejsze jest zainstalowanie nowego systemu od zera, jednak jest pewna grupa, której zalezy na tamtym i z jakiegoś powodu chcą przy nim pozostać(przyzwyczajenie, sentyment, zestaw ulubionych programów, gier,itp) i trzeba to zrozumieć. Podobnie jak na rynku sa rowijane dziesiątki innych systemów linuxowych, które tez mają swoich fanów

oznacz moderatorów