anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie dostałem pieniędzy za zwracany produkt

Elka7712
#1 Nowicjusz#

Witam, co mam zrobić gdy zwracany przedmiot został zwrócony minęło już 2 tyg, a pieniędzy dalej nie dostałem chciałem otworzyć dyskusje, ze sprzedającym, ale nie dam rady, bo już jedna zakończyłem jest ktoś, kto by mi pomógł :/. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

Sprawdź czy nie masz 

Zwrot środków:

  • na konto bankowe, z którego wykonał przelew lub na rachunek karty, którą płacił
  • na rachunek limitu odnawialnego Allegro - jeżeli płacił z wykorzystaniem rat
  • na Allegro Finanse - jeśli płacił opcją Płacę przelewem tradycyjnym.

A jak nie ma i zakup od firmy, wyślij maila że jak w ciągu X dni nie wypłaci to udasz się do rzecznika konsumenta on go wyprostuje 🙂 bo ma 14 dni na zwrot kasy przy dostąpieniu.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To tak zawsze jest, gdy się skończy sprzedającemu dyskusję przed rozwiązanie problemu, on tylko na to czeka. Napisz do Allegro przez formularz w tej sprawie i zaraz odda; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96tak robią oszuści, uczciwy sprzedawca bez względu na to, czy dyskusja jest zakończona, czy nie postępuje uczciwie.

@Elka7712 Możliwe, że zwrot poszedł na kartę, albo na konto, z którego dokonano płatności. Allegro aktualnie wymaga zwrotów z wykorzystaniem systemu allegro finanse, niekiedy są z tego powodu zawirowania, bo kupujący podaje w formularzu odstapienia od umowy inny numer konta, a często inne dane niż własne. Czeka potem na zwrot, a finalnie pieniądze trafiają tam skąd za pierwszym razem poszły. Już niejednoktotnie miałem taką sytuację ,że zarzucano mi brak zwrotu, a kasa dawno była na koncie u klienta. Mimo wszystko najlepiej dopytać bezpośrednio u sprzedającego, czy takiego zwrotu dokonał 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Elka7712  może po prostu zapomniał, trzeba się przypomnieć na początek i nie zakładać zaraz najgorszej opcji 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów