anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie można odebrać paczki z one box.

dacik55
#8 Zapaleniec#

Paczkomat nie rozpoznaje moich danych. Zarówno wpisanie ręczne i skanowanie kodu nie jest rozpoznawane. 

Dane paczkomtu i przesyłki:

Przesyłka nr ALE00000C568AF8

Paczkomat Warszawa, ul. Kaspijska 2a

Nr paczkomatu AL013WE1

Brak numeru telefonu pod który należałoby dzownic i sprawę wyjaśniać.

IMG_20211219_104353.jpg

  • IMG_20211219_103531.jpg

Zgłosiłem to już Wam mailowo jak i innym wątku ale brak reakcji z Waszej strony.

Paczka jest do odbioru do jutra i liczę na to że przedluzycie jej czas a przede wszystkim umożliwicie mi jej odbiór.

  •  
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

@dacik55 Tego typu reklamacje powinniście zgłaszać sprzedawcom, bo to oni udostępniają taką metodę dostawy i nią odpowiadają. Jeśli paczki nie możesz odebrać, wróci ona do sprzedawcy, a wtedy możesz domagać się ponownej, skutecznej wysyłki bez żadnych dopłat lub zwrotu całej wpłaty. 

Art. 548 Kc w takich przypadkach nadal obowiązuje. 

oznacz moderatorów

dacik55
#8 Zapaleniec#

Co? To chyba jakiś nieśmieszny żart z Twojej strony.

Sprzedający wysłał mi paczkę za którą zapłaciłem, za co więcej miałby odpowiadać? 

To automat od Allegro nie chce mi jej wydać i domagam się żeby ktoś z Allegro stanął na wysokości zadania i posprzątał ten bałagan. 

HALO ALLEGRO? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dacik55 Nie masz pojęcia o zasadach. To ze sprzedawcą zawierasz umowę na zakup i dostarczenie rzeczy, nie z Allegro, nie z przewoźnikiem. Wejdź sobie na stronę UOKiK i poczytaj o odpowiedzialności sprzedawcy za PRZESYŁKĘ do momentu, w którym ją otrzymasz. 

https://www.google.com/search?q=odpowiedzialno%C5%9B%C4%87+sprzedawcdy+za+przesy%C5%82k%C4%99&hl=pl&...

oznacz moderatorów

dacik55
#8 Zapaleniec#

Super,

A powiedz mi, co taki sprzedawca zrobi więcej niz ja w tej chwili? A może sprzedawca ma dzisiaj wolne? Mam mieć to gdzieś i sie nie doczekać przesyłki? tylko dlatego że teoretycznie to na barkach sprzedawcy ciąży obowiązek jej dostarczenia?

Zapłaciłem za przesyłkę i zamówiłem odbiór w paczkomacie który z jakiegoś powodu nie chce ze mną współpracować.

Bądźmy realistami, jest problem to go próbuje rozwiązać a nie pozostawić to komuś innemu rezygnując z możliwości otrzymania przesyłki na czas.

Czekam na jakieś info zgodnie z tym co napisała powyżej Pani z moderacji.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dacik55 Co sprzedawca ma zrobić, to piszę Ci wyżej. Ma Ci skutecznie wydać towar lub zwrócić pieniądze. Jeśli nie chcesz się opierać na przepisać, tylko być realistą, to bądź i reklamuj brak dostawy wszędzie, tylko nie u sprzedawcy, który za przesyłkę odpowiada. Sprzedawcy tylko czekają na takich kupujących, którzy zwalniają ich z odpowiedzialności. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@dacik55 
Sprzedawca odpowiada za niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia towaru do momentu, w którym kupujący go otrzyma. Nie odpowiada jednak za opóźnienia przewozu czy niesprawność automatu odbiorczego (o ile nie zostanie przekroczony ustawowy 30-dniowy termin na wydanie rzeczy konsumentowi).
Masz prawo złożyć reklamację Sprzedawcy będącemu przedsiębiorcą (jako konsument) jak i przewoźnikowi (jako Adresat przesyłki). Uwzględniając fakt, że dziś jest dzień świąteczny i sprzedawca może dziś mieć "wolne" (również zgodnie z Regulaminem Allegro) - słusznie robisz - chcąc przyspieszyć rozwiązanie problemu - zwracając się o pomoc do Allegro (bo to jest usługa Allegro).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dacik55, napisałeś o tym wcześniej w tym wątku. Tam też wypowiedziałam się w Twojej sprawie. Zerknij na to, proszę. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dacik55, otrzymałam informację, że wpisujesz zły kod odbioru dla tej paczki. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

dacik55
#8 Zapaleniec#

Zły kod odbioru?

Ręce opadają:(

 

No to proszę:

Zdjęcie wpisanego kodu oraz kod jakiś otrzymałem w SMS.

IMG_20211219_163232.jpg

Screenshot_20211219_110713_com.android.mms.jpg

+ aha, skanowanie kodu QR daje ten sam rezultat. 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

dacik55
#8 Zapaleniec#

A tutaj efekt próby otwarcia zdalnie za pomocą aplikacji:

Screenshot_20211219_180956_pl.allegro.jpg

  

Naprawdę to proszę i przedluzcie czas bo to jest błąd po Waszej stronie.

 

oznacz moderatorów