anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę otworzyć sporu

toolpusher
#8 Zapaleniec#

Witam, Kupiłem u chińczyka przedmiot 15.09. Chińczyk kluczy i nie chce wysłać a mija już 11 dni.  Przy próbie otwarcia sporu jest komunikat że nie minął jeszcze czas na wysłanie i tu podana jest data 20.09, która przecież minęła już 6 dni temu. Przesyłka figuruje jako opózniona. Zażądałem zwrotu pieniędzy a chińczyk odmówił. Mam czekać dalej?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@toolpusher Rozpocznij dyskusję ze sprzedającym. Będzie musiał przesłać wyjaśnienia. Jeśli tego nie zrobi, nasz pracownik włączy się do sporu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@nat_not z wielkim szacunkiem dla Ciebie , przeczytaj co pisze autor wątku ....😁

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Dziękuję za zwrócenie uwagi. Umknął mi istotny szczegół.

@toolpusher Jeśli nadal pojawia się problem z otwarciem dyskusji, proszę Cię o zrzut ekranu, na którym błąd będzie widoczny.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Jak dobrze kojarzę to tych paczek do granicy nie śledzą. Więc może jednak wysłał. Ale to by musiał ktoś bardziej doświadczony potwierdzić, bo nie zamierzam tego tykać przy tym co się ostatnio dzieje przy tych zakupach. Starczy mi poczytania tu...

oznacz moderatorów

toolpusher
#8 Zapaleniec#

Prosze bardzo dziś mamy 3 pażdziernika a komunikat dalej ten sam:

toolpusher_0-1696333664619.png

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@toolpusher a bo to jest tylko "przewidywany czas wysyłki", czyli obliczony przez algorytm Allegro. A jaki jest prawdziwy czas wysyłki podany w ofercie? Bo to on obowiązuje, ale nie "przewidywania".

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

toolpusher
#8 Zapaleniec#

Pisze tylko przy dostawie że za 13-16dni u Ciebie. Dzis mija 16 dzień a śledzenie (Inpost) pokazuje że towar jeszcze nie wysłany.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@toolpusher Jaki był podany w ofercie deklarowany czas na nadanie przesyłki?
Nie przewidywany przez allegro czas dostawy tylko deklaracja sprzedającego w ciągu ilu dni od zakupu nada przesyłkę?

oznacz moderatorów

toolpusher
#8 Zapaleniec#

Nie ma takiej informacji w dziale przesyłka. Zresztą jak napisał Lew 433 to nieistotne. Skoro przewidywany czas dostawy to 16 dni z Chin a sprzedawaca po 16 dniach nawet nie wysłał to o czym my mówimy.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@toolpusher Ta informacja znajduje się w treści oferty zakładce dostawa - na dole zawsze jest informacja ''sprzedający zadeklarował, że nada przesyłkę w ciągu XX dni".


Problem z przewidywaną datą dostawy jest taki, że sprzedający może mieć dla różnych ofert różne czasy realizacji - jedne będzie nadawał np. w ciągu 3 dni a inne może mieć ustawione powiedzmy 30 dni.
Allegro podając przewidywany czas dostawy liczy to na podstawie realizacji innych zamówień przez sprzedającego. Tak więc jeśli większość jest realizowana w ciągu np. kilku dni a mniejsza część ma dłuższy okres na nadanie to wtedy właśnie wychodzą takie kwiatki - allegro pokazuje przewidywaną dostawę np. 16 dni gdzie sprzedający na samo nadanie może mieć ustawiony dłuższy termin.

Nie wiem jak było w tym wypadku ale ważne jest aby przy zakupie zwrócić uwagę na czas realizacji podany przez sprzedającego.
Pokaż link do tej oferty.

@la_nika Mogłabyś sprawdzić jaka była deklaracja sprzedającego co do czasu nadania dla tej oferty?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@komis-bell mogłabym, ale potrzebuję do tego numer zamówienia, dlatego poprosiłam @toolpusher o jego podanie, bez niego nie mogę nic sprawdzić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

toolpusher
#8 Zapaleniec#

Jest faktycznie deklaracja, że wyslę do 2 dni roboczych.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@toolpusher Napisz tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?subjectId=6be0e647-a9cf-417f-b70d-42623f4d428b i proś o otwarcie, ponieważ taki komunikat wprowadza w błąd bo dyskusję wg regulaminu możesz otworzyć po 1godz. od zakupu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@toolpusher czy próbowałeś skorzystać z innej przeglądarki? Podaj proszę numer tego zamówienia. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

toolpusher
#8 Zapaleniec#

Nie moge otworzyc sporu z poziomu zamówienia (zgłoś problem z zakupem)  ale mogę otworzyć spór  idąc do działu pomoc i tam przechodząc poszczególne szczeble. I tak jest to drugi przypadek jesli sprzedawca jest z Chin.  Więc myslę,że to jest reguła. Nr=ceefd0c0-54de-11ee-b010-b7be7a49bc44

oznacz moderatorów

toolpusher
#8 Zapaleniec#

Nr aukcji: (13949688838)

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@toolpusher "Podczas tworzenia tej oferty sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar do 2 dni roboczych."

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

toolpusher
#8 Zapaleniec#

Tak napisałem to wyżej kilka postów.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@toolpusher poprosiłam o otwarcie dla Ciebie dyskusji, poczekaj proszę na naszą wiadomość w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów