anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę zamówić zakupu z wysyłką do Niemiec

thetaczka
#1 Nowicjusz#

Witam, mam problem z zamawianiem przesyłek za granicę. Konkretnie chodzi o niemcy 

sprzedawcy oferują wysyłke za granicę! ale gdy ustawie swój adres to wyświetla sie komunikat 

  • Sprzedający nie wysyła do Twojego kraju. Zmień adres lub wybierz inną metodę dostawy.

     

    nie mogę sobie z tym poradzić. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@thetaczka W tym wątku pisałam, że aktualnie mamy potwierdzony błąd jeśli chodzi o wysyłki do Niemiec i w przypadku niektórych zamówień takie sytuacje mogą się pojawiać. Nasz zespół techniczny pracuje już nad jego rozwiązaniem, dlatego przepraszam za niedogodności i poproszę Cię o cierpliwość. Wkrótce ten problem powinien zniknąć.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

22kilometry
#1 Nowicjusz#

Mam identyczny problem . Widzę ze zapytanie o taka sama sytuacje jak moja było jakiś czas temu  temu . Jak rozwiązać ta sytuacje? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Kornel-32
#7 Wielbiciel#

Witam.

Mam ten sam problem już od dwóch miesięcy. Obojętnie co bym chciał kupić, u sprzedawcy który wysyła też do Niemiec, kończy się zakup w koszyku z powiadomieniem, sprzedający nie wysyła do tego kraju, proszę o zmianę adresu do wysyłki!

Nikt nie mógł mi wyjaśnić dlaczego tak jest.

W przyszłości będę kupować w innych sklepach.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kornel-32, podasz przykładowy numer oferty, w której widzisz taki komunikat?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Kornel-32
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór.

Naprzyklad oferta 12324763223. Szukałem oferty z wysyłką do Niemiec.

Niestety nie udało mi się nic kupić od tego sprzedawcy.

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

przecież tu chodzi o brak numerów EPR. Nie ma dnia, żeby ktoś na forum nie pytał, dlaczego nie można wybrać przesyłki do Niemiec.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to nie jest żaden błąd.

Przepisy w Niemczech i we Francji nie zezwalają na sprzedaż i wysyłkę produktów do ich krajów, jeśli sprzedający nie ma odpowiednich numerów EPR. Dlatego jeśli nie doda numerów EPR właściwych dla danego kraju, pomimo, że wybierzesz opcję wysyłki do Niemiec, czy Francji system allegro nie zezwoli na finalizację takiej transakcji. Ot i cała filozofia. Niestety sprzedawca nie może wybrać sobie dowolnie krajów do których wysyła, bo jak ma włączone np. DPD zagranica to wskoczą mu w cennik wszystkie kraje obsługiwane przez tego kuriera i potem są problemy 🙂 a wystarczyłoby, żeby allegro umożliwiło wyrzucenie z listy Niemiec i Francji, bo jak ktoś się nie zarejestruje w ich systemie to nie może tam wysyłać niczego.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

szafir741
#7 Wielbiciel#

Mam niestety taki sam problem z zamawianiem z dostawą do Niemiec. Jak widzę temat tego problemu był już poruszany dwa miesiące temu . Problem ten dotyczy  wszystkich zamówień a nie tylko niektórych. Pisałam również w tej kwestii do Allegro ale NIESTETY jak do tej pory nic w tej kwestii nie zostało naprawione. Kiedy w końcu można spodziewać się rozwiązania tego problemu?

oznacz moderatorów

Jeans-net
#9 Pomysłodawca#

Witam

Klient zgłosił dzisiaj podobny problem dotyczący poniższej oferty.

https://allegro.pl/oferta/meska-kurtka-wrangler-pleated-jacket-rozmiar-m-8109335216

Sprzedający nie wysyła do Twojego kraju. Zmień adres lub wybierz inną metodę dostawy."

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Jeans-net a masz ustawiony numer EPR? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@thetaczka @szafir741 @22kilometry taki komunikat jest związany z rozszerzoną odpowiedzialnością producenta (jest to wymóg, który wynika z dyrektywy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych). Jeżeli sprzedający nie doda numeru EPR w niemieckim rejestrze LUCID. 
Przepisy w Niemczech i we Francji nie zezwalają na sprzedaż i wysyłkę produktów do ich krajów, jeśli sprzedający nie ma odpowiednich numerów EPR. Dlatego jeśli nie doda numerów EPR właściwych dla danego kraju:

  • kupujący, którzy w Ustawieniach lokalizacji wybiorą Niemcy lub Francję jako kraj dostawy, nie zobaczą ofert z wysyłką do tych krajów.
  • kupujący, którzy w lokalizacji wybiorą inny kraj dostawy, na przykład Polskę, ale podczas płatności w formularzu dostawy podadzą niemiecki lub francuski adres dostawy, nie opłacą zakupu i tym samym nie złożą zamówienia.
   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

szafir741
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź ale niestety z tego co widzę nasz problem nie zostanie rozwiązany ponieważ nie wiem dlaczego ale żaden ze sprzedawców oferujących dostawy do Niemiec widać nie ma podanych takich informacji. Pisałam już do kilku sprzedawców w tej sprawie i żaden nie posiada  informacji o podanych przez Panią wymogach. Jak przedstawiam Im problem, nie mają pojęcia o jakichś przepisach mowa, za to twierdzą że do tej pory nie mieli problemów z wysyłką do Niemiec i to problem mojego konta, że źle wybieram opcje dostawy. Niestety nie mam żadnej możliwości takiego wyboru. Tłumaczenie w czym problem czasami na nic się zdaje, sprzedawca twierdzi że to moja wina ,mój problem. Dziwną sprawą jest fakt, że żaden ze sprzedawców jak wspomniałam nie wie w czym problem ,co powinien zrobić aby rozwiązać ten problem. Może potrzebna jest konkretna informacja na ALLEGRO o takowych wymaganiach co powinno wyjaśnić i zamknąć tan problem.Pozdrawiam

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

Skoro nawet nie wiedzą o tym wymogu to nie mogą wysyłać swoich produktów do Niemiec. 
Większość sprzedawców nawet jak się dowie w czym problem zamknie go tak samo jak zrobiliśmy to my, czyli przestanie wysyłać towar do Niemiec - problem rozwiązany. 

Informacja od Allegro o konieczności uzupełnienia numeru EPR był na przełomie czerwca-lipca wysyłana do wszystkich sprzedawców. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@szafir741 wysyłaliśmy komunikację do sprzedających na ten temat, a szczegółowe informacje można znaleźć w tym artykule. Przed wprowadzeniem tych zmian organizowaliśmy też specjalne webinary, aby sprzedający byli gotowi na tą zmianę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

szafir741
#7 Wielbiciel#

No cóż...widać niestety nie wszystkie informacje są czytane przez sprzedawców...szkoda. Gdyby było inaczej nie byłoby w ogóle tego tematu ,nie było by tego problemu, a grono klientów , nie tylko ja ,byłoby zadowolonych jak do tej pory z zakupów na ALLEGRO. Teraz niestety pozostaje poszukać innych możliwości robienia zakupów, innych sklepów...szkoda. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@szafir741 Ale allegro nie jest niczemu winne i Ci sprzedawcy też, nikt nie będzie rejestrował się do Niemieckiego systemu i rozliczał z opakowań dla kilku zamówień w roku - chyba, że ktoś jest typowo nastawiony na rynek niemiecki. 

oznacz moderatorów

szafir741
#7 Wielbiciel#

Owszem , ma Pani rację ...jednak faktem jest, że duże grono sprzedawców , między innymi  ci sprzedawcy do których pisałam zapytanie w tej kwestii, nie mieli pojęcia o takim obowiązku. Czyli po prostu nie czytali tego rozporządzenia. Oczywiście tak jak Pani wspomniała, nie każdemu sprzedawcy będzie sie to opłacało, ale też w kwestii informacji i sprostowania wystarczyłoby w opcji dostawy tzn, kraju dostawy usunąć oba kraje i byłoby wszystko jasne. Nie  wprowadzałoby w błąd kupującego i nie nie wprowadzało całego zamieszania. W każdym bądź razie dziękuję za wyczerpującą informację i jeszcze raz pozdrawiam.

oznacz moderatorów

2bros
#1 Nowicjusz#

The seller does not ship to your country. Change the address or select a different delivery option.
Cześć. Zawsze mogłem kupować bez problemów, ale niestety już nie mogę. chociaż sprzedawca twierdzi, że ma wysłać do niemiec, pojawia się komunikat o błędzie, że nie mogę zamówić z niemiec, wybierz inny kraj. Czy ktoś mógłby mi pomóc, proszę?

oznacz moderatorów