anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otrzymałam biletów Taylor Swift Warszawa 02.08.2024

ewa2-e2
#7 Wielbiciel#

Witam,

Poszukuję osób oszukanych na Allegro Lokalnie przez użytkownika Adrianna 42196612.Pani sprzedaje bilety na koncert Taylor Swift i wyłudza pieniądze.Kwota jest niewielka więc nie mogę zgłosić sprawy na Policję, ale może jest nas więcej pokrzywdzonych i wtedy razem możemy działać.

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

az1rael
#21 Demiurg#

@ewa2-e2 oczywiście że możesz zgłosic sprawe na policję art 286kk oszustwo można zgłosić od kwoty 1 grosza zagrożenie karą grzywna 5tys zł lub 2 do 8 lat pozbawienia wolności ścigane na wniosek pokrzywdzonego

oznacz moderatorów

ewa2-e2
#7 Wielbiciel#

A co z kwotą o niskiej szkodliwości społecznej? Teraz jest to 800 zł.W moim przypadku to 450 zł.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ewa2-e2 ta kwota dotyczy kradzieży a tu mamy oszustwo. Sąd albo dowali 5k grzywny albo odsiadkę w minimalnym wymiarze pytanie czy zlapia i dopatrzą się większej ilości przekrętów

oznacz moderatorów

ewa2-e2
#7 Wielbiciel#

Dziękuję !!!!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewa2-e2 dziękuję za Twoje zgłoszenie, zablokowaliśmy to konto. 
Przykro mi, ale ponieważ do sprzedaży dochodzi poza Allegro nie możemy pomóc, sprawa powinna zostać zgłoszona na policji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

dominika9111
#7 Wielbiciel#

Ja również zostałam oszukana przez te osobe

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To się skontaktujcie przez wiadomość z panelu allegro i złóżcie zawiadomienie

oznacz moderatorów

dominika9111
#7 Wielbiciel#

Już to zrobilam

oznacz moderatorów

ewa2-e2
#7 Wielbiciel#

Czyli sprawa na policji, tak?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ewa2-e2 @dominika9111 używajcie @i wybierajcie nicki będzie wiadomo że piszecie do siebie bo powiadomienia wyskakują każdemu co pisał w wątku

oznacz moderatorów

ewa2-e2
#7 Wielbiciel#

Witam,

Rozmawiałam dzisiaj z Policją i zgłaszam przestępstwo z art 286kk .Podejrzewam,że nie będzie to takie łatwe, ale postanowiłam, że nie odpuszczę.Dla zasady.Proszę dać znać, gdyby Pani chciała porozmawiać.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dominika9111 @ewa2-e2 Taką sprawę jak najbardziej trzeba zgłosić na policji.

Dodatkowo uważajcie proszę na inne podobne oferty, ponieważ zgodnie z regulaminem eBilet dane na bilecie nie będą zmieniane (co oznacza, że kupno biletów "z drugiej ręki" również na ten moment nie jest możliwe). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Oczywiście, że możesz bo to wyłudzenie, a nie kradzież. A jakby Pan policjant próbował  odmówić to poproś o pisemne potwierdzenie odmowy przyjęcia zgłoszenia. Zwykle to pięknie działa...

oznacz moderatorów

mateuszmadejski
#7 Wielbiciel#

Witam, jestem kolejna osobą która została oszukana. Będę zgłaszać zawiadomienie na policję w tej sprawie ale jesli grupowo możemy również coś osiągnąć to jestem zainteresowana!

oznacz moderatorów