anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otrzymałam biletów Taylor Swift Warszawa 02.08.2024

ewa2-e2
#7 Wielbiciel#

Witam,

Poszukuję osób oszukanych na Allegro Lokalnie przez użytkownika Adrianna 42196612.Pani sprzedaje bilety na koncert Taylor Swift i wyłudza pieniądze.Kwota jest niewielka więc nie mogę zgłosić sprawy na Policję, ale może jest nas więcej pokrzywdzonych i wtedy razem możemy działać.

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

az1rael
#21 Demiurg#

@ewa2-e2 oczywiście że możesz zgłosic sprawe na policję art 286kk oszustwo można zgłosić od kwoty 1 grosza zagrożenie karą grzywna 5tys zł lub 2 do 8 lat pozbawienia wolności ścigane na wniosek pokrzywdzonego

oznacz moderatorów

ewa2-e2
#7 Wielbiciel#

A co z kwotą o niskiej szkodliwości społecznej? Teraz jest to 800 zł.W moim przypadku to 450 zł.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ewa2-e2 ta kwota dotyczy kradzieży a tu mamy oszustwo. Sąd albo dowali 5k grzywny albo odsiadkę w minimalnym wymiarze pytanie czy zlapia i dopatrzą się większej ilości przekrętów

oznacz moderatorów

ewa2-e2
#7 Wielbiciel#

Dziękuję !!!!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewa2-e2 dziękuję za Twoje zgłoszenie, zablokowaliśmy to konto. 
Przykro mi, ale ponieważ do sprzedaży dochodzi poza Allegro nie możemy pomóc, sprawa powinna zostać zgłoszona na policji. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

dominika9111
#7 Wielbiciel#

Ja również zostałam oszukana przez te osobe

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To się skontaktujcie przez wiadomość z panelu allegro i złóżcie zawiadomienie

oznacz moderatorów

dominika9111
#7 Wielbiciel#

Już to zrobilam

oznacz moderatorów

ewa2-e2
#7 Wielbiciel#

Czyli sprawa na policji, tak?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ewa2-e2 @dominika9111 używajcie @i wybierajcie nicki będzie wiadomo że piszecie do siebie bo powiadomienia wyskakują każdemu co pisał w wątku

oznacz moderatorów

ewa2-e2
#7 Wielbiciel#

Witam,

Rozmawiałam dzisiaj z Policją i zgłaszam przestępstwo z art 286kk .Podejrzewam,że nie będzie to takie łatwe, ale postanowiłam, że nie odpuszczę.Dla zasady.Proszę dać znać, gdyby Pani chciała porozmawiać.

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dominika9111 @ewa2-e2 Taką sprawę jak najbardziej trzeba zgłosić na policji.

Dodatkowo uważajcie proszę na inne podobne oferty, ponieważ zgodnie z regulaminem eBilet dane na bilecie nie będą zmieniane (co oznacza, że kupno biletów "z drugiej ręki" również na ten moment nie jest możliwe). 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Oczywiście, że możesz bo to wyłudzenie, a nie kradzież. A jakby Pan policjant próbował  odmówić to poproś o pisemne potwierdzenie odmowy przyjęcia zgłoszenia. Zwykle to pięknie działa...

oznacz moderatorów

mateuszmadejski
#7 Wielbiciel#

Witam, jestem kolejna osobą która została oszukana. Będę zgłaszać zawiadomienie na policję w tej sprawie ale jesli grupowo możemy również coś osiągnąć to jestem zainteresowana!

oznacz moderatorów

Spectrum-user
#2 Obserwator#

Ogłoszenie o sprzedaży bilety od tej "pani" właśnie pojawił się na oleiks, dzięki za ostrzeżenie.

oznacz moderatorów

RK2011
#1 Nowicjusz#

Drodzy, ja wciąż nie rozumiem dlaczego w momencie gdy coś jest taniej, to wyłączamy myślenie. Nie chcę nikomu dopiec, ale dlaczego przed zakupem na Allegro czy innym serwisie, których właściciele mają minimalny wpływ na wystawiane przedmioty i warunki zakupu nie sprawdzacie czy to rzeczywiście "okazja"? Od lat bilety na znane eventy są imienne. Im droższa impreza tym ostrzejsze warunki zakupu - aż do braku możliwości zmiany właściciela biletu włącznie. Przecież to są informacje powszechnie dostępne. Każdy, kto czyta regulaminy na stronie (które przecież musi zaakceptować!) wie, że taki serwis jak Allegro ma zerowy wpływ na autentyczność wystawianego przedmiotu i sprzedającego (co zresztą logiczne). A potem płacz.

oznacz moderatorów