anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otrzymałam zamówienia, a termin już minął, co robić?

oliwer127
#7 Wielbiciel#

Kupiłam od jednego z użytkowników z chin rower , w wiadomości prywatnej sprzedający zapewniał mnie że na rower trzeba czekać pół miesiąca i do 30 lipca dojdzie. Wcześniej, po paru dniach od zakupu przyszło mi powiadomienie na allegro że "przesyłka odebrana" (chodzi o tą ofertę), mimo że żadnego kuriera nie było z rowerem. 

Rozpoczęłam dyskusję z allegro - czemu roweru nie mam a pisze że jest odebrany. Sprzedawca zobowiązał się że dostarczy rower tak jak informował do 30 lipca i prosił o zakończenie dyskusji (na temat produktu aby pozytywnie przesłać przesyłkę) co zrobiłam.

 

Dziś jest 10 sierpień, wcześniej koło 29 lipca pisałam mu kiedy rower przyjdzie i do dziś nie odpisał. 

Proszę o pomoc gdyż padłam ofiarą oszustwa. Jak mogę odzyskać zapłacone środki i dlaczego allegro produkt nieodebrany oznacza automatycznie jako odebrany ?

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

br.
#21 Demiurg#

@oliwer127  Dziękuję za obszerne informacje, teraz wiemy że  nie dostałaś żadnych pism podatkowych, więc rower nie został wysłany albo inaczej: nie dotarł do granicy. Masz całkowite prawo do odszkodowania z POK.

Ja też kupowałem z Chin ale kiedyś  przychodziło to  zadeklarowane jako prezenty, upominki, były więc zwolnione z podatku i cła. Niestety czasy się zmieniają i oferty zagraniczne będą się obecnie wiązać z dodatkowymi opłatami.  Więc ja nie straszę lecz pisze to co wiem.
Jeżeli ktoś tutaj pisze, to nie po to żeby straszyć lecz żeby pomóc i doradzić. Ale skoro ci to nie odpowiada więcej nie będę się wtrącał.

Życzę udanych zakupów  😊

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@oliwer127 Poproś o ponowne otwercie dyskusji. @LEW433 podał Ci link do napisania.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@oliwer127 sprawdziłam, że wniosek został zaakceptowany, a wypłata rekompensaty zlecona 12.08.2022 roku. 
Poproszę jeszcze dział zajmujący się rekompensatami o wysłanie do Ciebie potwierdzenia w tej sprawie. Otrzymasz je w wiadomości e-mail. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

oliwer127
#7 Wielbiciel#

Cieszę się, dziękuję Moniko,

Puki co do tego czasu jeszcze żadnego emaila nie otrzymałam - jedynie powiadomienia o aktywności we własnym wątku na forum... no cóż będę czekała

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@oliwer127 potwierdzenie zostało wysłane 17 sierpnia o 16:22 w sprawie numer 25425684. Jeśli środków wciąż nie ma na Twoim koncie, bardzo proszę skontaktuj się z bankiem.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów