anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otrzymałem całości zamówienia, a przewoźnik odmówił reklamacji, co mogę zrobić?

summertime_me
#8 Zapaleniec#

Przed świętami zamówiłem odkrzurzacz paczka była niekompletna (brak silnika) to był prezent na święta, ale coś mnie tknęło żeby otworzyć. Zgłosiłem to sprzedawcy on twierdzi, że wysłał towar kompletny zgłosił reklamację do Inpost a Inpost odrzucił. Minął ponad miesiąc a sprawa nierozwiązana. Co powinienem w tej sytuacji zrobić? Allegro protect też nie chce tego uwzględnić. 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@summertime_me widzę, że pisałeś też innymi kanałami kontaktu, Twoja sprawa trafiła do odpowiedniego zespołu. W tej sytuacji muszę poprosić Cię jeszcze o cierpliwość. Odpowiedź otrzymasz w wiadomości e-mail (sprawa nr 30996965). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@summertime_me  Dobry dowcip:  "...twierdzi, że wysłał towar kompletny zgłosił reklamację do Inpost a Inpost odrzucił"

Sprzedający naprawdę ma poczucie humoru, jego zdaniem kurierzy InPost nocą, gdzieś na parkingu rozwalają paczki bo szukają silnika do odkurzacza.  Totalny odjazd....

Oczywiście że  sprzedający wysłał odkurzacz niekompletny, najwyżej mógł o tym nie wiedzieć bo silnik wykręcił mu któryś z pracowników albo któryś z poprzednich kupujących mu taki odesłał.  Czyli sprzedał odkurzacz nie tylko niekompletny ale i używany, niesprawdzony  ze zwrotów.

Gdyby Allegro działało prawidłowo sprzedający miałby już zablokowane konto albo widoczną etykietkę  "UWAGA!  Zachować ostrożność podczas zakupów"

Ale Allegro działa jak działa, no to mamy co mamy.. równia pochyła 😞

oznacz moderatorów

summertime_me
#8 Zapaleniec#

W takim razie miałby Pan jakąś radę jak to rozwiązać? Bo 400zł na drodze nie leży 🙄

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

daj  link do aukcji / oferty gdzie to kupiłeś. Zakup na allegro od firmy czy allegro lokalnie od prywatnego?

 

oznacz moderatorów

summertime_me
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zawsze mi sie wydawalo ze odkurzacz przemyslowy to sie zaczyna od 1000zł a tu za 400zł odkurzacz i zatrzęsienie gadżetów no nie dziwie się że bez silnika

oznacz moderatorów

summertime_me
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wypowiedź aczkolwiek proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem a nie ocenianie. W ogłoszeniu nie jest napisane, że towar jest bez silnika więc oczekuje kompletnego towaru nie ważne czy on kosztuje 200, 400 czy 1000zł wzwyż. I takie "zawsze mi się wydawało" w niczym tu nie pomogło. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@summertime_me masz 2 lata rękojmi więc zgłoś reklamację z tytułu rękojmi do sprzedawcy niech ci wymieni odkurzacz na nowy wolny od wad. A zapytam z ciekawości inpost na decyzje reklamacyjne odpisuje prawie po 30 dniach upłynęło tyle czasu czy coś za szybko? i co inpost odpisał? 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@summertime_me  Od początku:  czy rozpoczęta jest oficjalna dyskusja ze sprzedającym?

Jeśli tak to trzeba zakwestionować sposób  nieuznania złożonej reklamacji:  Inpost nie jest stroną,  paczka dotarła w stanie nienaruszonym,  sprzedający wysłał prawdopodobnie świadomie  uszkodzony odkurzacz.

Więcej informacji  https://spolecznosc.allegro.pl/t5/blog/dyskusja-na-allegro/ba-p/324580

Informować tutaj o sytuacji jeśli będzie to mozliwe pomożemy..

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. byś się zdziwił u nas kurier inpostu zarąbał 10 kg kettle czyli odważnik do ćwiczeń z żeliwa z rączką wypełniony piaskiem silnik od odkurzacza kosztuje na odsprzedaży dużo więcej

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael  Rozumiem kradzież kettles,  rozumiałbym gdyby złodziej ukradł cały odkurzacz  a do paczki włożył kilka cegieł. Ale rozpakować paczkę, potem rozbebeszyć odkurzacz żeby wyjąć silnik? I jeszcze potem ładnie wszystko poskładać, zamaskować?  Oczywiście musiał wcześniej wiedzieć jaki model odkurzacza jest w paczce i jaki silniczek.  Tak misterny plan  to na pewno musiał zrealizować  tylko gang Olsena 😂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. Z drugiej strony to ciekawe co za odkurzacz za 400zł tam mógł być nie zdziwłbym się jakby to był korpus od odkurzacza tylko tak to jest jak się kupuje z chin w krzaczkach

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael  Sprawdziłem, na Allegro ceny nowych odkurzaczy zaczynają się od około 200zł.

A czy z  Chin?  Teraz trudno zgadnąć które nie są produkowane w Chinach, na pewno są z  Chin  wszystkie poniżej 1000zł, ale może tylko tak mi się  tylko wydaje.

Niedawno kupiłem żarówki LED Piła  bo pomyślałem że  dobre bo Polskie, może wytrzymają dłużej.  Radość się skończyła  gdy doczytałem: Made in PRC.  Nie wiedziałem że  w Chinach też mają PIłę  🤕  Ale żarówki świecą  póki co..

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Bo na towarach z chin tylko inne logo się nakleja a one obok siebie z tej samej fabryki wyjechaly 

oznacz moderatorów

summertime_me
#8 Zapaleniec#

Tak, dyskusja jest rozpoczęta od 18 grudnia. Wysłałem zdjęcia sprzedającemu niekompletnego towaru a on mi odpisał, że wysłali kompletny towar I żebym złożył protokół szkody. Tak też zrobiłem I cisza 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@summertime_me miałeś sam sporządzić protokół szkody? a reklamację złożył sprzedawca ppo dosłaniu mu przez ciebie tego protokołu? Czy paczka wyglądała jakby się ktoś do niej dobierał?

oznacz moderatorów

summertime_me
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20230130-200522_Samsung Notes.jpg

oznacz moderatorów

summertime_me
#8 Zapaleniec#

20221218_214057.jpg

Paczka była zapokowana w oryginalnym kartonie

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

A może takowy dotarł do sprzedawcy od producent, zapewne z Chin ?

Nikt nie napisał, czy były ślady rozbierania, skladania - współczesne odkurzacze, raczej są skomplikowane do otwierania, plastikowe itd. więc często zostają ślady ..

Dziwi mnie, że nie zauważył tego sprzedawca, silnik jest ciężki ...więc karton z odkurzaczem był zapewne sporo lżejszy ...

A co do żartu o ukradzeniu silnika przez kuriera ...mhmm ...czy to takie śmieszne ?? W czasach, gdzie ekstremalnie trudno o części zamienne, a jak są, to totalnie drogie ...wcale, pomijając kwestie uczciwości, odpowiedzialności i złodziejstwa ....by mnie to jednak nie tak w pełni zdziwiło 😏

Kradło się w zakładach pracy za tzw. komuny, bo nie było gdzie kupić ....i może teraz te czasy w części wracają ?? ☹️

oznacz moderatorów